Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(42)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada29

Nicomesajul asta ultimul al tau e din ala subliminal sau sublingual



Draga mea, asa intim nu ma amestec.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Noapte buna, fete dragi!

Ne vedem maine la cafeluta!




_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

noapte buna si de la mine o zi scurta sa aveti maine ca doar e vineri

gandirea pozitiva aduce optimismul iar rasplata va fi pe masura!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

[
Lylysor, mersi de intrebare, sora mea e bine acum. Operatia a fost facuta chirurgical. A fost greu, la eco se vedeau 2 fibroame, cand colo era plin uterul...nu cred ca e cazul tau, dar vreau sa te atentionez, sa nu te dai pe mana oricui medic ginecolog pt. diagnostic si interventia chirurgicala, te rog.
Fa operatia laparoscopic daca se poate, sau mai exista o metoda practicata de radiologi, nu-mi vine acum in minte, dar revin maine.
Medicul cu care a facut sora mea a fost un idiot, e de la sp. cantacuzino.

Noapte buna!


[/quote]
Luminita, eu am facut embolizare(aia este metoda practicata de radiologi).Ma simt bine ,dar fibromul meu a scazut f putin doar 2 cm de la 9cm si a inceput sa se calcifieze.Dr zice sa fac si miomectomie(clasic ,pt ca este prea mare pt laparascopie), ca asta ar fi cauza pt care nu raman...Cu toate ca o gramada de fete au ramas cu fibrom,dar fac si astaFac la Giulesti la Dr Puia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Buna dimineata inimoaselor,

Poftiti la cafeluta si mic dejun

Amy,in paharul de pepsi e suc natural Te asteptam la discutii,sa ne spui cum te simti

Galli,cum esti? Bebita,tu ce faci?

Nico

Luminita,multumesc Stiam eu ca esti inimoasa

Danny,cu cine faci histeroscopia? Imi pare rau pt.falcuta ta

Cinezee,asa e,e zi scurta azi si zi de O zi frumoasa sa ai

Mona weekend placut!

Lyly,sa dea DD sa iasa soarele si pe strada ta.Pacatoase fibroamele astea.

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Ada29- Z9 CM; se stimuleaza cu Vitex
Amy2007- Z10 CM, laparoscopie pe 12.11
Ancamac- Z?? CM, stimulare cu BU; asteptam vesti!
Ani.G- Z?? CM; asteptam vesti!
Babyblue- Z10 CM, HSG pe 12.11
BlueFlower- +28
Camy1002- Z33 CM
Cinezee- Z1 CM
Danny1- Z17 CM
Ellyshor- Z22 CM; instilatii pe 01.09, se stimuleaza cu Vitex
Galliciana- Z1 CM
Guzelnico- Z13 CM; laparoscopie pe 7.11
Libra- Z26 CM; a fost acceptata pt. FIV
Lumy_Clt- +7
Luminita42- Z22 CM
Lyly_mar- Z15 CM
MayanMistica- Z32 CM
Menics- Z?? CM; asteptam vesti!
Micomic- +4
Mona40- Z27 CM; a fost acceptata pt. FIV
Simonia- Z6 CM
Sorinake- Z29 CM; HSG pe 29.09
Soricica- Z30 CM

*Spor la treaba fetelor care "se misca" natural!
*Mult succes celor care se pregatesc pt diverse consultatii/interventii/ IA/FIV!
*DD ajuta tuturor sa-si implineasca visul numit BB!

O ruga puternica si fierbinte la Doamne-Doamne: sa o ajute pe sora noastra, MICOMIC, sa fie sanatoasa si sa treaca cu bine peste toate problemele! Insoteste-le si pe surorile noastre, AMY si BABYBLUE, sa-si revina repede dupa operatii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Aduta, 'neata si multumim de tratatie!
Ai dormit bine?

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Nico de vreo trei nopti nu dorm prea bine.Mi-i asa de greu capu,ma trezesc la 3,la 4 de fapt am insomnii.Habar n-am de ce,pe mine nu ma doare capul niciodata.Singurul pe care as putea da vine e vitex-ul,daca hipofiza e in cap,si si-ar face treaba vitex-ul ar putea fi o explicatie. De sambata iau vitex-ul,deci ar fi vreo 7 zile,nu simt nimic la ovare dar simt in cap.E normal?

Multumim de listuta

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

'Neata gagicutele mele dragi.
Sunt bine, ma dor oasele de la atat stat in pat.
Hai sa va zic ce scrie pe dracie:
Chist ovarian drept 4/4.5 cm, chist paratubar, endometrioza peritoneala.
S-a practicat chistectomia ovariana dreapta, chistectomia paratubara dreapta, electroexcizia leziunilor de endometrioza, verificarea permeabilitatii tubare pozitiv bilateral. Control hemostaza. Toaleta cavitatii peritoneale. Exuflatie. Nylon la piele. Pansament.

Si gata. Ma misc, am papat niste perlute de branza, cateve lingurite (si aseara ca nu mi-a fost rau), am facut o supa instant si ma apuc sa iau Augmentinul si Flamexinul. Ma misc ca o babuta, dar nu doar insuportabil, aseara am reusit sa dorm si intr-o parte pt ca ma durea posteriorul si singura alternativa era sa ma plimb prin casa.
Am concediu medical in principiu pana joi cand ma duc sa-mi scoata firele si apoi 2 zile fara plta de la nenicii din Guvern.
si mai intru ca vad ca obosesc destul de repede.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Amy,multa sanatate draga mea.Cand te simti mai bine poate postezi la subiectul endometrioza,nu stiu daca aici e careva cu acest diagnostic.Doamne ajuta!Lasa,bine ca ai concediu

Oare Galli a fugit la un Bhcg?

Revin mai tarziu,pup trupa.

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput