Timisoara Impreuna! (163) Bun venit, Ghiocica!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana75
[Dana, te rog pune inca odata linckurile cu copilu dansator, n-am avut timp sa ma uit de dimineata si chiar vreau sa-l vad. De la cati ani danseaza? Ma bate un gand sa-l dau pe fiu-miu dar daca acolo nu se alearga, nu se catara nu cred ca e interesat


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna


"Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."


uite aici cioara ... e cel cu fata in rochita portocalie http://www.youtube.com/results?search_query=lrosu&search_type=&aq=f

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mariaa pe unde esti ??? hai zi-ne ceva .... nu mai putem de nerabdare vrem vesti

danitin imi imaginez ce emotii ai ... sau poate nu ? ... eu sigur as avea emotii foarte mari

geta sanatate la Alexutzu ... tu esti la lucru deja?? esti bine ?

doris cum e Inesuca ??? scazut febra ??? am pus filmulete cu concursul de la Timisoara, o sa va arat si de la Cluj zilele astea

anda ce ai mai bucatarit ??? mi-a placut fabula de ieri

ana da chiar asa? nici doua trei vorbe

ieri am fost harnica, am facut curat, spalat, mancare ... vai de mine si de mine, la 24 am terminat tot

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dana...ca de obicei,Andreiu' tau m-a impresionat foarte tare...transmite-i felicitarile mele si milioane de bravo-uri pentru performanta si talentul lui...nemaipomenit!Felicitari!

Urez si io bun venit in club celor doua noi sosite Iulia si Ruxandraa!

In rest...sa aveti sanatate si sa fie numai bine pentru toti si toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

neatza soarelor

Atita mi de somn ca abia misc. N-am vise decit cu my boots de casa cu blanitza si o patura maaaare, moale si calda. Cu ceai si cafea linga vise faine. Dar realitatea este ca zdrong, is la birou, bag de-o prezentare kkcioasa si casc de inghit monitoru .

Bun venit la fetili noi, sanatate max la bolnaviori si spor la ai ca mine care inghit monitoarele, dosarele sau ce munciti voi acolo.

Simoneasca are treaba cu siguranta, o tzuc cu drag, sper sa apuce printre nshpe mii de trebi sa arunce aici macar o onomatopee ...desi cre ca sper degeaba

Danutzo, fain kupil, am mai zis, nu? Impresionata rau am fost. Fain fain fain. Nu gatesc mai nimic, ca mi lene. Ma mai scot cu zacustile si borcanele de la mama :)

Asa ca dragele mele, va doresc sa nu inghititi monitoare, ca mine...btw ma duc la o cafa ca detin o halba mare...goala momentan, si sa va mearga exceptional azi.



If I had a prayer, it would be this: "God spare me from the desire for love, approval, and appreciation. Amen."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

buna dimineata si de la mine cu intarziere

mda, is la lucru, inca ragusita si ma mai doare gatul, dar asta e ...
Simona astept si eu cu nerabdare o veste de la tine... banui ca ati ajuns deja acasa. cum se simte Ghiocica? abia astept sa ne povestesti cate ceva ....
Doris sanatate multa Inesucai, de la ce a facut asa febra mare? vezi ca, asa cum a zis si Viki, paracetamol + algocalmin scade rapid febra. va dulce, sa fiti bine.
Aida merci pt pupicul special, vi-l retrimit inzecit pt o mami extraordinara si un bebe dulce foc.
Andanii ai un baiat grozav ... tare m-a impresionat, mai ales ca si mie imi plac dansurile f mult. vezi ca ai toate motivele sa fii vesela si optimista?
Danitin succes la reportaj! sa ne spui si noua cum a fost ...
bun venit fetele noi, Iulia si Ruxandra
of, eu is cam prost dispusa, mai am ceva problema de sanatate cu Alexutu, sper sa treaca repede si bine ....

va pe toate



Geta, mami de Alex

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui Licurici

"Daca stai sa judeci oamenii, nu mai ai timp sa-i iubesti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ALINA MAI ARE NEVOIE DE 3 MII DE EURO PENTRU OPERATIE ,HAIDETI SA II DAM VIATA!! MAI SUNT DOAR CATEVA ZILE! PE 18 TREBUIE SA PLECE SPRE GERMANIA! AJUTATI SA POATA FACE ACEST LUCRU! MULTUMIM!

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ati vorbit careva cu Maria? Au ajuns home, sunt ok?
Dana, super copilu tau, mi-a placut de numa, felicitari!
Dani, cum fu misiunea?
Geta, sanatate tie si la Alexutu

fug la sapa, pup tare, o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

va multumim de toate gandurile bune!
nu am timp sa citesc din urma acuma dar sunt sigura ca ati fost cu gandul la noi zilele astea
urgenta e ca ieri a murit fratele mamei care s-a aflat in grija mea dupa ce mama n-a mai putut sa il ingrijeasca, asa ca de cum am ajuns acasa am inceput sa organizez treburile pentru inmormantarea de maine. sunt tare impacata ca am reusit sa-i gasesc loc langa mama, asa ca ii am pe amandoi alaturi chiar si asa.
Alex a ramas cu al meu acasa azi si eu am circulat azi prin oras sa rezolv cele necesare. Maine imi vin rudele de la sat so pana spre wk nu cred ca o sa fie loc sa dau pe aici. Incerc sa evit pe cat posibil un tambalau acasa care s-o expuna prea mult pe Alex. Altfel pe drum a fost oarecum ok ca intre reprizele de varsaturi a dormit cam tot drumul. Am ajuns destul de tarziu, am mancat, facut baita si apoi la somn.
Nu-mi cereti declaratii senzationale acuma ca nici nu m-am dezmeticit dupa cele 3 zile de vis. Promit sa revin cand inchei datoria pe care o mai am fata de unchiul meu, mama si la familia.
Va pup pe toate si aveti grija de voi.




mamica de Alexandra Ioana nascuta din inima, crescuta in suflet
_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil a crescut in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mariaa ...doamne cum s-a nimerit sa vina nenorocirea asta ... ce sa zic , condoleante , ai grija de tine , si vorba ta incearca sa nu o expui pe Alex prea mult la problema , sa nu se sperie ... copii sunt tare sensibili, cel putin Andrei si acuma e marcat de inmormantari .
Bine ca ati ajuns cu bine acasa, doamne ajuta sa rezolvi indatoria asta cu unchiul si sa-ti vezi de cursul normal cu ghiocica


mai vreti pozici .... uitati aici http://picasaweb.google.com/andaniii/TIMISOARA24NOI2009# de la Timisoara, Reghin, Cluj, ziua partenerei .... daca doriti , daca poftiti

si inca o veste ... mi-a venit mobila de bucatarie... marti sunt programata sa vina baietii pentru instalare .... abia astept, nu mai am rabdare

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Seara buna,fetele!

In primul rind,felicitari Mariaa,sa-ti traiasca comoara,sa se faca mare si sa fie sanatoasa!Tu esti printre primele persoane pe care le cunosc de pe forum,inca din 2001-2002 si ma bucur enorm ca v-ati implinit visul!

In al doilea rind,va rog din suflet sa ma ajutati cu o informatie.Stie cineva sau ati avut pe cineva la dr Tufeanu,oncolog de la Clinicile Noi?Cum e?Ce tarife se practica?Sunt tare necajita,mama trebuie sa se opereze urgent,i-au descoperit cel cu potential malign in endometru ...offf,nu e bine!De-aici nu prea am ce sa fac,doar culeg informatii si ,sper sa ne ajute Dumnezeu sa se faca bine.
Va multumesc mult pt orice informatie!

Mergi la inceput