PRIETENE FARA TITLU (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Premiera absolutaaaaaa : l-am pus pe Tudor pe burta pe coltar si s-a intors imediat pe spate,noroc ca eram langa el ca mai ca ateriza.
Piua ca a venit mami.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Vai ca nu mai pot de ras,ce faza mi-a povestit mami acum.Ieri cum veneau de la gradi,a vazut Diana un afis din ala de panza intre doi stalpi,era cu Basescu si era intors pe dos.A intrebat-o pe mami de ce e asa si ea i-a raspuns ca l-a intors vantul.La care Diana: "PRECIS CA SI VANTUL II SUPARAT PE BASESCU CA VOI!" Mami a intrebat-o care "voi",cica "TU SI TATI!"

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Moni, Diana mea e influentata de tata-su. Cica ii place de Base..sefu'! Io mor cand o aud, bine ca nu poate vota.
I-am pus niste Scooby la tv, mai stam nitel si o duc la nani pe la 21. Ca azi a dormit. Poate ca ploua asa trist si bacovian. Eu cel putin am tras un somnic adanc.
Bravo lui Tudor, ai grija ca daca e asa sprintar, sa nu alunece jos. De oriunde l-ai pune. Si cum e si fortos...sa fii cu ochii pe el ca pe butelie, fato.
Astery, bine ca n-ai plans, te cred ca a fost nasol. Sora-mea e maritata cu un Taur, ala e fidel, harnic de numa' si o adora. Dar si merita, doar e sora-mea, nu?
De fapt, tot mai bine cu al meu: eu aspir, el intinde aluat de placinte cu sucitorul. Eu sterg praful, el invarte la oala cu ciorba. Si cand n-am mai putut, a facut curat in baie. Luna si bec. Ei? Misto exemplar!
Ti-am vazut mandrul ficior, ce faina a fost poza cu el imbratisandu-te de pe bustean... si aia in masina cu fetita. Cavaler draga..Mi-a placut filmuletul cu el vocalizand, buna memorie are.
Lili, in sfarsit. A durat cea timp, dar te-ai hotarat sa ne arati ce frumosi sunteti! Sa stii ca asa ochi superbi cum ai, mai rar. Si Nicolas e o frumusete de baiat, pai are pe cine semana. Si talentat! Desenele cu locomotivele sunt bestiale!
Denisa, am si scris ca instant am zambit cand l-am vazut pe Alex. E o figura..vesel si dragalas! Costumasul e perfect pentru el. Pacat ca n-am vazut pe cel al Emmei, fara palton era mai bine. Ce bine aratati toti...super!
Anamaria, copila ta e de milioane cu parul, ochii si zambetul ala. Parca e o zana. Eram obisnuita cu ea in portocaliu, dar si rozul ce bine o prinde...
Vrea Diana sa ne jucam cu baloanele. Fug, revin mai incolo.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Pe obraznicatura de Diana a luat-o mami dincolo la Cristi,deci e liniste,ba nu,se mai aude sughitul lui Tudor,care e satul deci linistit .
Eu bag de zor listari, dar am aruncat o privire in arhiva sa caut de Diana ca eram curioasa foc,dupa ce vazui opera lui Tudor.Ma cam asteptam si de la el ca si Diana era miscacioasa,dar tot m-a luat prin surprindere faza de azi.Am gasit asta:

"Trimis la: - 17/04/2006 : 20:25:33
--------------------------------------------------------------------------------
Mai, da se taraie mai nou si pe spate si pe burta,plus intorsul de pe burta pe spate ,ca n-o mai poti lasa o secunda nesupravegheata,in doi timpi si trei miscari e la marginea patului! Se sprijina in talpi,isi ridica fundul si salta pe cur 'napoi intr-o veselie!
MONI care DIANA (01.01.2006)"

Deci se intorcea si de pe burta pe spate la trei luni jumate.Nu stiu insa exact cand a avut premiera.Totusi Tudor e mai in urma ca nu se forteaza sa isi si ridice scafarlia cand sta intins perfect pe spate.Doar de tarait se taraie si el,dar parca nu asa saltaret precum o facea Diana.

INGRID da mai o sa incerc sa am grija,ca stiu de la Diana ca oricat am avut grija tot a aterizat din pat de cateva ori - noaptea cand o lasam langa mine sa o alaptez.Si era in mijlocul patului ,dar miscacioasa ce mai ... Si chiar si ziua de vreo doua ori am patit-o cu ea.Ba odata a facut asa un salt de nu mi-a venit sa cred Astea asa pe la 3-4-5 luni Culmea ca tot langa ea eram cand se intampla beleaua

Deci a ta cu Base ,la noi doar fratelo e cu el si astialalti il combat si iese balamuc cand ii apuca.Numai pentru mine is toti o apa si un pamant,chiar nu imi mai pasa de niciunul,sa iasa cine o fi mi se rupe de toti



MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La noi iar fu balamuc,cu Diana evident.Deja a luat-o pe coaja de la taica-su.Chiar si mami cand s-a intors de la frate-meu cu ea, a zis ca sa facem ce stim, dar sa o dam iarna asta la vreun sport ca nu se mai poate cu ea in casa Are o energie in ea ceva de groaza.Mi-a propus Ursulina un sport ce i s-ar potrivi Dianei,gimnastica ritmica - chiar ca ar fi fain,daca ar si exista in Arad.O sa sun sa ma interesez poate au la palatul copiilor.

Ei bine si la culcare dupa alt circ de circ - ca din cauza comportamentului i-am zis ca nu are voie azi la PC si sarea tot in sus cu "Da io vreaaaau!" - s-a potolit totusi mai rapid decat mai demult si si-a cerut iertare de la mine.Am iertat-o si dupa aia ii zice Ghita: "Maica-ta te-o iertat,dar eu nu".La care Diana: "Tu sa fi sanatos" Efectiv m-a bufnit rasul E ingrozitor de obraznica,dar scoate cate o expresie si pe niste intonatii si multe nu am habar de unde naiba le aude! Pe ieri si pe azi are puse fetze triste,dar nu mai pare cine stie ce afectata
Sa bag niste compot de ananas si revin ca voiam sa mai zic ceva.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Brandusa tie voiam sa iti zic referitor la cerealele alea.Eu ii luasem Dianei la 4 luni de la Milupa "BIO CEREALE FARA LAPTE - FULGI DE OREZ" ,erau simple si nu cine stie ce la gust si din ele mai bagam in piureurile de fructe cate putin.Daaar mult mai tarziu am depistat ca erau de la nu stiu ce firme unele mai scumpe si cu niste arome de imi venea sa le mananc eu de bune ce erau !!! (erau de-alea instant cu lapte de care ziceai) Ei bine daca din alea le-ai dat cumva strumfilor (ca ai zis ca cu cereale ai inceput la amandoi),clar ca dupa aia au fost mofturosi !!! Cui ii mai trebuie piureuri de legume sau chiar fructe in loc de alea ??? Eu i-am bagat Dianei la piureuri de legume zilnic vreo jumatate de an si tot nu se satura de ele ,la fel cu cele de fructe.Chiar si acum mananca cu placere din toate legumele posibile,de exemplu nu doar morcov fiert gol ci si telina, ,conopida, spanac,varza, nu mai zic ce ii place mazarea,fasolea,cartofii ... Si bineinteles rosii,castraveti etc. Se zice ca vor prefera alimentele cu care incepi diversificarea aia,acum nu stiu cat e si de adevarat.Si fructe mananca la fel de toate.La ea singura problema e cea de CANTITATE si de pofta de mancare in anumite momente / zile ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Hai sa-mi exprim si eu nemultumirile aici in casa, intre prieteni adica. Io o iau razna cu politica asta! Parca am fi intr-un film SF. Parca au unii creierii spalati sau au li s-a pus ceva in mancare (droguri), asta cand ma uit la "aialalti". Dar stau putin si ma gandesc: poate mi s-au spalat MIE creierii sau poate mi se pune MIE ceva in mancare si nu mai pot gandi. Pe bune, chiar asa? Acum 2 zile, vine un om de la ceilalti,senin ca o floricica si spune (senin si convins de realitatea lui alternativa), ca cutarESCU o sa castige detasat din primul tur. La care moderatoarea siderata ii zice "pai ar insemna nu numai sa castige cu peste 50%, dar sa se si prezinte la vot mai mult de 50% dintre romani" (ceea ce in nesimtirea si indiferenta specifica noua, nu se intampla nicioadata, ca doar asta e si scopul LOR al tuturor: sa ne scarbim definitiv si sa-i lasam pe ei cu ai LOR sa se voteze). Si el, la fel de senin, zice ceva de genul: "pai o sa vedeti ca vor veni la vot, ca doar tb sa voteze la referendum sa-i dea jos pe AIA care se imbiba in parlament"- evident ca nu e citat, ci e foarte aproximativ, dupa intelegerea mea. Pai, desi eu cica nu vreau sa emigrez si mi-am propus sa perseverez in a trai intre EI, incep sa ma uit la altii care si-au bagat picioarele (fetele de nu mai stati printre noi adica). Pai nu eram acum bine mersi in Olanda? Sau pe unde mai puteam merge cand am avut ocazia? Sau de ce sa nu ma duc direct in tari din lumea a 3-a. Macar acolo stii direct ce si cum.
Asta ca tot vorbim despre copii.



http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moni, eu am incept cu cereale de porumb si orez cu lapte. Si asa am tinut-o vreo luna. Apoi nu mai stiu, oricum putine cereale i-am dat. N-am ajuns la alea cu cine stie ce arome. La mine a fost musai sa faca asa fiindca ai mei copii nu se saturau cu laptele meu si erau usor slabuti, deci cerealele cu lapte erau solutia sa nu le suplimentez cu lapte praf. Oricum ai mei sunt mofturosi.
Mai ce-i cu fetele noastre obraznice? A mea intrece orice limita. Am scos "militaria" din pod. Adica facem un program de comn acord, program care contine si ce-i place ei (desene animate), dar si ce e musai sa faca (somnul la anumite ore, mai ales ca merge la dans si daca nu se odihneste e cu cearcanele pana la genunchi; mancarea). SI una peste alta, s-o iau de la mama din camera, ca nu se mai poate.
Ce sa mai discutam, nici cei mici nu sunt ei vinovati pt anumite obraznicii. Eu recunosc ca Ana ne bate cu propriile arme: repeta cu seninatate ce aude pe la noi. Si ca si comportament, ne-o serveste exact la fel. E ca si cum ne-am uita in oglinda la ea! Si la fel, speculeaza inconsecventa si slabiciunile noastre.
Eu sunt tot zombie, din motiv de Tavi.....Razvan urla noaptea din gura de sarpe de la canini. Momentan are 1 din 4, care abia a spart putin...... Si Radu saptamana asta s-a decis sa bata toate recordurile la venit acasa fff tarziu: ora 22 zilnic. Si asa o tine pana sambata seara/ noapte. Mi-e mila de el, dar mi se rpe sufletul de mine..... Glumesc. Am primit deja cadoul de ziua mea: o bratara si un inel pe care eu le-am vazut si mi le-am ales de pe internet. SUperbe. N-am cu ce le asorta, o sa stau sa ma uit la ele. Dar imi plac mult.
Unde sunteti?


http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA sunt prin zona ,dar n-am avut timp de scris.Si nici cine stie ce interesant.Incerc dupa ce revin din bucatarie ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Io-te io m-am chinuit de pe la 9 juma sa va scriu ceva.. cand de pe un laptop... cand de pe altul dar se pare ca iarasi sunt probleme cu mersul forumului ca scrisei degeaba.

Intre timp m-am prins in altele.
Adica am cutat niste variante de cadouri pt copii de la gradi ca io n-am chef de roboti si masini ce propun unelele mame asa ca am scos niste preturi de la Creionul Fermecat si alte jocuri plus ca cea mai tare chestie pe care eu as alege-o personal.... si chiar daca astia la gradi nu o vor eu o sa o comand... niste carti personalizate ... in speta chiar o poveste "Salveaza-l pe mos Craciun" unde eroul principal este chiar copilul in cauza ... plus ca restul personajelor sunt cu nume ale prietenilor, rudelor... f interesant mi se pare.

Asa... hai ca sa mai zic cate ceva ca uite-acusi plec sa iau copilul de la gradi dupa care trec pe la mama sa vad ce-a reusit sa smotruiasca pe-acolo dupa zugraveala.

MONI - felicitarari pt intoarcerea lui Tudor... uite ca nu trebuie sa faci antrenamente speciale cu el. Micutza obraznicutza... e mortala ce replici are dar oricum pt voi cred ca e ca un ciocan in cap. Du-o la gimnastica ritmica... e f bine si din punct de vedere al varstei plus ca o sa fie o domnisoara fff gratioasa... si disciplinata.

Ingrid... stai mai draga lasa-ma mai usor cu-atatea complimente ca ma de toot.Iar desenele copilului... ma bucur ca-l gasiti talentat... uite cu ocazia asta mi-am dat si eu seama ca iar il subestimam pe bietul copil mama denaturata. Io care-s prastie la desen... nu stiam sa apreciez "capodoperele" copilului.

In alta ordine de idei... aseara am luat avansul pt apartament.. asteptam sa isi ia cumparatorii creditul si sa luam toti bani. Doamne Ajuta! Stiam eu ca ne iubeste Dumnezeu si ca o sa o sacoatem la liman pana la urma.

Duminica seara de la ora 18 la PRO - "Romania te iubesc" daca aveti timp sa va uitati sa vedeti luxul... luxul imobiliar. Mi-a zis vedetul casei (sotul) ca au filmat ieri pt emisiune si ca prezinta un apartament de super-mega-ultra fitze. Asa ca cine doreste sa se puna la curent in materie de amenajari imobiliare...

BEE - te-ai ambalat rau cu politica asta... crezi ca mai merita? Io o sa procedez ca data trecuta de prezidentiale... nu ma duc la vot... chit ca hotarasc altii pt mine .. imi asum "nepasarea".
Acusica merg sa ma pregatesc de plecare. Pupici si pe seara!

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput