Piersicutze de iulie-august 2006 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Citat:
citat din mesajul lui anasia

doniro, ma bucur ca totul a trecut cu bine....v-a operat dr Gheorghe? cum s-a comportat? imi poti scrie daca ai avut cheltuieli extra....stii tu de care, anestezist...dr....apropos, cum a fost cu anestezia? i-au facut teste sa vada daca cumva este alergica la vreo componenta? multa sanatate, sa nu mai aveti nevoie de asa ceva!
nicolica, multa sanatate lui Kiki!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)



Da, a operat-o Conf. Dr. Dan Gheorghe. Am fost marti dimineata la control la el, am asteptat cca o ora la usa, nu se omoara cu vorbaria (o fi satul de amabilitati), dar nici nesuferit nu e. Ne-a spus ca e de operat si cand vrem o opereaza, i-am zis maine si a zis bine. L-am intrebat daca se pot face niste teste antialergice si a spus ca nu, nu se fac, dar nu sunt probleme cu anestezia decat atunci cand intervin medici nepriceputi si nu e cazul in clinica lui... Mi se pare cam aiurea sa mergi "la plesneala" cand e vorba de viata unui copil, dar asta e...
A doua zi ne-am prezentat la 7.30 la Budimex si a urmat partea cea mai nasoala, respectiv asteptarea. Pacientii altor medici intrau f repede, pe cand cei care erau la el stateau o gramada. Asta e, e f solicitat. Am stat 2 ore si jumatate, a venit anestezista si ne-a pus niste intrebari (ce boli a avut, ce antibiotic a luat, daca e alergica la ceva), cand a auzit cate boli a avut Daria cica "sa speram ca nu ne faci vreo bucurie". Mi-a stat inima cateva secunde ; asta e, mergem inainte. Daca era sotul acolo, ne-ar fi luat pe sus si ne-ar fi dus acasa...
Dupa aceea i-au pus in nasuc niste picaturi (un pre-anestezic, probabil ca ar fi reactionat urat daca ar fi fost alergica la anestezic, nu stiu...) si apoi a luat-o o asistenta. Dupa fix 20 de min. mi-a adus-o in brate, plangand. Deci nu dormea. Totul a decurs ok, nu cred ca o durea ceva. A mai plans 10min si dupa aia nu mai vroia sa plece acasa, pt ca la TV-ul din salon erau desene. Pe la ora 13 ne-am dus la Dr in cabinet, ne-a spus ce avem/ce nu avem voie si am plecat acasa.
La anestezista i-am dat 100RON, la asistenta 10RON si la medic 300RON.
Scuze ca m-am intins.
Va pup!

ROXANA, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Citat:
citat din mesajul lui julax

Anasia,multumim pentru colajEu cautam pe blog

Doniro,ma bucur ca a decurs bine operatia.Ioana e putin racita si vad ca sforaie.Bietul copil,dar pe mine ma zgaraie pe creier,nu suport zgomotul(ma acomodez de voie de nevoie).Daria sforaia constant?Iti mai amintesti cam cand a inceput?

Nicolica,numai bine si voua la operatie!

Buli,sper sa fie bine totul la voi




Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete




Iulia, daca sforaie numai in receli, nu cred ca e problema. Daria sforaia tot timpul, si cand era sanatoasa. Iar ziua respira numai pe gura. Chiar dupa ce ii suflam nasul si ii puneam Olinth, ea tot nu putea respira pe nasuc. De cca o luna si jumatate ne chinuiam asa...

ROXANA, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Am vazut discutia despre polipi, asa ca intru si eu dupa multa vreme sa va spun ca ne-am operat si noi prin septembrie.

Noi ne-am operat la doctorita Iorgulescu la Alexandrescu. Inainte de operatie cu cateva zile i-am facut niste analize (test de coagulare a sangelui, hemograma si exudat nazal unde i-a si iesit stafilococ auriu). I-am pus niste picaturi cu antibiotic inainte de operatie si i-am dat si antibiotic oral din cauza stafilocucului. Operatia a decurs cam la fel ca la Doniro cu diferenta ca nu am fost programati mai multi o data ci ne-a chemat la 10.30 si ne-a si primit atunci.

Noi nu sforaiam noaptea insa am avut f multe raceli, 6 otite in ultimul an de exemplu. Toata vara am avut o tuse din cauza secretiilor care se scurgeau spre gat de care nu mai scapam. Dupa operatie a mai tusit cateva zile insa acum e mult mai bine. A mai racit de atunci insa nu mai tuseste intre raceli ca inainte si nici nasul nu ii mai curge. Noua ne cam pare rau ca am amanat atat operatia de polipi, poate ca ar fi fost mai bine daca ne-am fi dus de cand ni s-a recomandat prima oara. Ne era frica si am mai asteptat, speram sa nu fie nevoie. Am vazut insa ca nu era cazul, a fost foarte bine, multumim lui Dumnezeu

Speram sa fie bine. Am mai mers si o saptamana la salina la Praid, o sa vedem cat ne ajuta. Oricum in ultima noapte la salina a facut febra A trecut insa de o raceala destul de urata fara antibiotic

Sanatate puiutilor si felicitari proaspetelor mamici si celor care asteapta acum bebe

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

doniro, multumesc mult pt detalii, sanatate multa!auzisem ca este putin scump la vorba dr Gheorghe; chiar ca este aiurea sa mergi la plesneala si sa nu se faca niste analize, sa vada daca este alergica, ceva....chiar nu inteleg de ce procedeaza asa, dar bine ca ati trecut peste asta;
eugcem, multa sanatate si voua, multumesc pentru explicatii!tot vad la tv ca si in bucuresti s-a deschis o salina, dar n-am retinut pe unde;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anasia

doniro, multumesc mult pt detalii, sanatate multa!auzisem ca este putin scump la vorba dr Gheorghe; chiar ca este aiurea sa mergi la plesneala si sa nu se faca niste analize, sa vada daca este alergica, ceva....chiar nu inteleg de ce procedeaza asa, dar bine ca ati trecut peste asta;
eugcem, multa sanatate si voua, multumesc pentru explicatii!tot vad la tv ca si in bucuresti s-a deschis o salina, dar n-am retinut pe unde;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)




ar fi pe Dr Listare, prima salina de suprafata din Romania. E f aproape de mine, dar nu am avut niciodata curiozitatea sa ma duc pana acolo. Poate am duc in recunoastere.

Sabina 17+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

am vrut sa scriu Dr Lister. Sorry.

Sabina 17+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Salutare fetele. Mi-am facut ieri doua teste si se pare ca sunt insarcinta. Muncim noi de prin vara dar doar acum ne-a iesit. Se pare ca eu nu stiu sa raman decat in octombrie. Bebe2 tot in iulie se va naste....deocamdata suntem fericiti....iar Ale si tati isi doresc tot fetita. Va imbratisez!

Larisa Mamica de Alexia (13 iulie 2006) si 3+

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Hei Larissa, felicitari pentru sarcina. Sa fie intr-un ceas bun! Sa ai o sarcina usoara si la termen!!. Ai fost duminica trecuta in mallul nou? Mi s-a parut, ca te-am vazut pe acolo cu cea mica si sotul.

Sabina 17+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Larissa....felicitari!!!Barvo!Sa fie totul bine...va doresc sanatate multa!
Si voua Doniro...va sarut pe toate!
Pupici la toate piersicutele si mamicile si taticutii!
Noapte buna.
Poate ne mai auzim zilele astea.
VA sarut pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Larisa, felicitari! E fi bine ca nasti vara, mie mi s-a parut mult mai greu cu Victor, nascut in ianuarie...
Sa ai sarcina fara probleme!

ROXANA, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput