Albinutze de Mai-Iunie 2009(35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

ioana imi pare tare rau ca ai dormit asa putin stiu cum este

cris ce sa faca razvi ieri m-a bagat in boalea cazut din pat o fractiune de secunda atat mi-am ochii de pe el nici nu stiu cum l-am adunat de pe jos ca ma intreaba cristi "in ce pozitie l-ai gasit?" ei naaa eu stiu ca intrasem in panica de tremuram din toti rarunchii

picky eu sigur iti voi duce lipsa eu zic sa te linistesti un pic si dupa sa revii printre noi

azi cand vine tati cu telefonul va pun pozici facute ieri

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

clodyac, voinicul Razvan, sa uite cazatura si sa nu il doara nimik....asteptam cuminti sa vina tati de Razvan Andrei acasa si mami sa ne puna poze....abia astept....pozele voastre le pot vedea....

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Neata dragelor,

"Iata vine-un sol de pace c-o naframa-n varf de bat"

Am citit asa printre randuri aseara si cred ca s-au ciocnit pe sus planetele si luna nu-i chiar unde trebuie ca jos aici s-au cam incins spiritele.
Pentru ca nu am citit absolut tot, imi spun doar o parere generala:

Eu intru aici pentru deconectare si pt a afla una alta...daca ma deranjeaza ceva, in functie de gravitatea faptei actionez sub o forma sau alta. Adevarul este ca sunt peste tot anumite persoana care cu intentie sau nu dau replici taioase...sau pur si simplu raspund intr-un fel care "nu cade bine"...in ceea ce ne priveste, pe un forum citind o fraza nu intotdeauna ti-ai da seama cum ar suna fraza aia spusa de cel care a scris-o..poate fi spusa pe o tonalitate grava sau poate fi spusa sub forma de gluma...ideea de baza este sa nu ne suparam din cauza unor pure neintelegeri.

Picky, sper sa fi revenit la sentimente mai bune si in hotararea ta de a nu intra pe forum sa pui in balanta tot ce ti-a placut aici si ce nu ti-a placut...sunt convinsa ca momentele placute petrecute aici nu merita sa ramana amintire.In al doilea rand mie personal mi-a placut mult de tine..in primul rand pentru ca mesajele tale erau lungi si explicite[mie nu-mi ies...si oricat imi propun sa fac asta,nu-mi iese], in al doilea rand-ca esti o mamica informata si in al treilea rand ca prin tine[si prin alte mamici plecate din Ro
] mai aflam si noi ce se mai intampla in materie de crescut bebe in multe colturi ale lumii.[ma intorc la citit si o sa mai scriu ceva...daca nu intervine una alta]


Deea, ma bucur nespus de tare ca ai revenit!
Maria, iti simteam lipsa...


A adormit Razvan si fug sa mai citesc un pic atat in capitolul anterior cat si la cartile mele....mai am f putin timp pana in 20...sper ca dupa data de 20 nov sa va scriu in calitate de consilier juridic definitiv ..nu stagiar




la toata gasca de mamici si pitici!

AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Ana Maria, spor la citit si la invatat... bafta la examen...ca poate uit in 19 sa-ti scriu....

no, gata forumeala... s-a trazit Radoze....si vreau sa mai iesim un pic afara...

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

neatza fetele, va mai aducetzi aminte de noi?

Am apucat sa citesc din urma, imi pare rau ca s-au incins spiritele. Si eu am pus intrebari la care nu am primit raspuns, nici nu sunt foarte activa ca fetele sa isi aduca aminte de mine. Le-am multumit intotdeauna celor care mi-au raspuns.

In alta ordine de idei, sunt foarte suparata din cauza ca mandrei mele i s-a inrosit rau ochisorul ala cu canalul infundat, aseara la 10 seara am dat fuga la farmacie si i-am luat nettacin. Puroia rau de tot si din cauza asta m-am hotarat sa merg la spital sa ii desfunde canalul. Nu pot sa o tin asa, 2 saptamani bine si restul cu puroi. Mi-as fi dorit sase rezolve cu masaj dar dupa aproape 2 luni de masaj nimic.

Cu lapticul productie proprie nici eu nu stau starlucit, mi se pare ca am mai putzin ca la Andrei, eu incamai beau ceaiuri. Mi-as fi dorit sa o alaptez exclusiv pana la 6 luni dar nu a tinut figura. Acum avem o masa cereale si una supa-piuree mai bine zis de legume.

N-am stiut faza cu lactatele, tocmai i-am dat sa guste branza si a fost disperata, ii placea asa de mult.

Ca sa nu uit, LA Multi Ani sarbatoritzilor de zilele trecute Relusha, Picky, sarbatoritzii de azi Coraly de la noi (nici nu mai stiu de cand nu am intrat).

A mea printzesa vrea sa stea numai cu mine, plange de mama focului daca ma scapa din priviri....imi aduce aminte de fratele ei. Toata ziua ne plimbam si facem treaba amandoua

A inceput sa planga.....

de la noi

Adriana, Irina, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna!
Nu stiam cum de ati reusit sa scrieti atat de ieri...hmmm,lasa-ti supararile,ca este loc pt toata lumea aici.
Philip..inca nu am inceput serviciul,adevarat ca asta imi mai lipsea in perioada asta nebuna cu mutatul,cred ca terminam de Craciun daca si munceam..Distractie placuta la munte si sa va relaxati!
Picky..e tare bine in noua locuinta,sper sa revii asupra deciziei,iti citeam cu placere postarile.
Yupii..inca nu am facut poze aici,dar cand voi face va anunt.
Va multumim la toate pt urarile de casa noua.
La Cat mai multe luni inainte,Sofia Ioana,Dominic Antoniu,Catalin George,Mircea,Bianca Maria(nora mea draga),Ada Ruxandra si Andra Ioana,sa fiti sanatosi si sa le aduceti parintilor numai bucurii
Darius papa deocamdata banana,para si mandarina si ii plac foarte mult..morcovul nu il agreeaza deloc!
Are vreo 3-4 nopti in care se trezeste plangand si nu se linisteste nici cu sanul..dar plange rau de tot,si daca reusesc sa il fac sa deschida ochii incepe sa rada,deci cred ca nu il doare nimic..poate viseaza ceva urat..chiar nu stiu ce sa cred.

Deocamdata doar atat ca ma cheama puiul mic..."meaaaa-maaaaa"
Uitasem...am vazut toate pozele pe parcurs...tare mult s-au schimbat puii nostri...

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Bebe Beca/Ioana...cred ca tu esti printre primele mamici de pe forumul acesta la care m-am uitat pe poze cand am venit in grup[ mi-a placut taree mult ce am vazut]..si care mi-a ramas la inima!

Tu pentru mine esti un model in sensul ca reusesti cu succes sa fii aici mult timp si sa ne imparti din experienta ta...pe mine una ma ajuta f mult ca aici avem mamici cu mai multa experienta philip,Alynta,Dici, Coraly...si daca am sarit pe cineva sa-mi fie cu iertare.

In alta ordine de idei, vreau sa spun ca eram total nedumerita de ce dai dimineata fructe si seara legume...chiar vroiam sa ma bag sa-ti scriu ca nu-i ok ca eu stiam altceva, dar faza cu fermentarea si cu digestia era net superioara problemelor pe care le cauza ordinea meselor stiute de mine.

Cred ca te pun sa-mi faci un program zilnic...uneori te vad superman...2 printese, informatii noi, papa buna, curatenie si tot ce mai are de facut o mamica acasa...si in plus, on-line si la dispozitia noastra!

Un mare si un si mai mare buchet de sa treaca toate supararile!

AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Buna dimineata si "La multi ani!" sarbatoritilor de astazi, ce de copii nascuti in 11, supeeeer!

Strunfita !

Clody, m-am trezit razand, cand am vazut cum ai reactionat la cat s-a umplut capitolul pana sa ne schimbi de el .

Revin cand pot, pupici tuturor, fara discriminare.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata la lume!
Eu incep mesajul asta dimineata, sa vedem cand il trimit.
In primul rand mi-au sarit in ochi greselile gramaticale din ultimul post si mi-e rusine. Promit ca incerc sa nu mai fac, viteza asta, bat-o vina. Pe mine ma enerveaza la altii greseli, prescurtari si uite ca am comis-o.

La capitolul somn stam asa: de cele mai multe ori adoarme singura in patut. Cand e foarte obosita sau agitata adoarme doar in brate, cu mine mergand (aici trebuie sa-i multumesc lui tat-su, ca el a invatat-o asa). Seara, de obicei, o plimb putin si o asez in patut un de adoarme ea intr-un final. Aseara a durat mai bine de o ora, timp in care s-a jucat cu maimutoii de pe aparatorile patutului. In acest timp, ca si puiul [Deei] s-a invartit, numai in sensul acelor de ceasornic, pana a ajuns cu capul la picioare.

Gaby, dar crema de zahar ars se face foarte usor; eu nu o coc la baie de aburi niciodata, o bag la cuptor. MI-e mis e pare cel mai usor de facut cand am chef de ceva dulce. Cred ca bag in curand o portie.
Acum am vazut reteta yioannei, eu caramelizez zaharul, bat ouale cu zahar, lapte si arome, pun peste zaharul caramelizat intins pe peretii oalei si dau la cuptor. Asta e reteta de criza de timp.

Phillip, am vazut puiul stand in fundic, ce frumos sade el acolo.

Trimit si revin cu comentarii, daca oi avea, ca ma cheama Cezara la joaca.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Nu am mai reusit sa citesc din urma, dar mi-am adus aminte, am vazut in Auchan, niste chestii speciale de gatit la aburi, ca niste site cu picioruse, care se pun intr-o oala. Azi mi-am amintit ca am si eu una, primita de la cineva si nu am folosit-o niciodata. Asa ca am scos-o la interval, o pregatesc si maine o incerc. Azi deja am pus la pregatit legumele.
http://picasaweb.google.ro/AndreeaTzui/DIVERSE#5402772534320510226


Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput