Alinturi de la copii pentru mame

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

"Mami si tati, sunteti cei mai frumosi parinti dintre toti parintii urati"

Nu-i dai doua, dar il corectezi si-l inveti ca nu se vorbeste asa cu mami si tati.
Ca dupa ce creste, e mai greu sa corectezi obiceiurile care nu-ti plac si te intrebi "Cum de e draga asa nepoliticos cu mine, de unde-o fi invatat ?"

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.avonromania.webs.com" target="_blank">... e mai simplu decat crezi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamabear spune:

La noi, lucrurile stau cam asa: cei mari ne spun mama si tata (ca-s "barbati"),dar acasa, in paricular ne spun: te iubesc mami si te iubesc tati ; fetita, in schimb, spune ca tati e eroul ei, cel mai bun si mai frumos tata din univers, iar eu sunt cea mai minunata si mai frumoasa mama, cea mai buna prietena si ca ne iubeste "pe vecie".


Ana-Maria mami de 4 poznasi: Ioan(5.05.2000) ,Alexandru(8.04.2002), Maria(7.04.2005) si Stefan(25.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Tudor, 3 ani si o luna:
In timp ce mi trageam pantalonii, ma apuca de picior si zice cu patos: "Mami, esti asa de grasa si te iubesc asa de tare!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandraru

Tudor, 3 ani si o luna:
In timp ce mi trageam pantalonii, ma apuca de picior si zice cu patos: "Mami, esti asa de grasa si te iubesc asa de tare!"





Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandraru

Tudor, 3 ani si o luna:
In timp ce mi trageam pantalonii, ma apuca de picior si zice cu patos: "Mami, esti asa de grasa si te iubesc asa de tare!"


Asta tare mi-a placut!

Eu sunt Lady si el e Vagabondul, alteori sunt pirat si el e Peter Pan . In rest sunt mami

Mami de Denis (17.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaMariaVV spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Ce subiect frumos, AnaMaria!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

mi-a mai zis si mie una fii-mea, acum juma' de ora: "sunt indragostita de tine!" si m-a pupat.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandraru

Tudor, 3 ani si o luna:
In timp ce mi trageam pantalonii, ma apuca de picior si zice cu patos: "Mami, esti asa de grasa si te iubesc asa de tare!"



asta e replica zilei!!! supeeeer!


*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandraru

Tudor, 3 ani si o luna:
In timp ce mi trageam pantalonii, ma apuca de picior si zice cu patos: "Mami, esti asa de grasa si te iubesc asa de tare!"



mii de pupici pentru Tudor si multe floricele pentru mamica lui !
Asta zic si eu declaratie de dragoste!


Imi aduc aminte cand avea fiica-mea vre-un an jumate, am facut alergie de la o crema de fata si aratam.... nu va mai spun cum. Iar ea ce credeti ca imi zice: "mami mai mai! mami ubec!" (adica cica eram frumoasa si vroia sa ma iubeasca - era invitatia ei de a ne lua in brate si a ne pupaci). Si eu care eram tare marcata de figura mea... mi-a prins tare bine declaratia ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Dar am uitat sa povestes de pustiulica, ce are sase ani si putin. El imi zice: "mami tu esti cea mai isteata si mai iubita mamica!"

Mergi la inceput