PEDIATRII IN CRAIOVA???

PEDIATRII IN CRAIOVA??? | Autor: CRISS2507

Link direct la acest mesaj

Fetelor, ce pediatru imi recomandati si mie in Craiova sau Tg-Jiu...Am "vizitat" deja vreo 5-6...Si pofta de mancare tot n-a venit...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISS2507 spune:

oooo....si altcineva? la el am fost deja...mi-a dat ca si fe, fe si ca de m-am saturat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISS2507 spune:

Pai din moment ce fetita mea are aproape 11 luni si mergem de luni bune la el...si...tot fe si ca si invers...fara rezultat...
Iar acum ultimul pediatru la care am fost mi-a zis ca i-am dat o cantitate de fe mult prea mare...exagerat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor, eu nu vreau sa isc dispute dar va scriu din perspectiva unei mamici de prematur.
Eu nu cunosc pediatrii in Craiova dar nu mi se pare normal sa ii prescrii unui copil doar fier si calciu si cum spune Cris in cantitate exagerata. Fetita mea a fost un copil foarte mic 1050 g si 37 cm la nastere. A suportat printre altele si o transfuzie de sange dar niciodata nu a luat mai mult de 10 picaturi Ferrum Hausmann pe zi. Mai ia si acum.
Criss vreau sa te intreb, tu ai alaptat-o pe micuta ta? Diversificarea cand ai inceput-o? Cu ce? Ce mananca ea acum?
Inca o data vreau sa spun ca statul in fund nu are nimic cu greutatea. Totul e ceva neurologic care cu tratament, sport si rabdare se poate rezolva.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Nu am fost niciodata la Dr Talal, dar teoria cu Ca+Fe mi-e cunoscuta de la alte mamici, probabil dansul are f multa incredere in metoda asta.
Incearca sa ajungi la dna dr Pintilie, la Spitalul de Urgenta (fostul nr.1), stiu ca avea program in policlinica.


Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Nici eu am fost la dr Talal niciodata, dar stiu ca e foarte controversat.
Eu as merge la dr Diaconu Radu, il gasesti la spitalul nr 2 sau la spitalul nr 1 la dr Pintilie sau dr Constantin. Daca ai nevoie de date de contact iti pot scrie pe PM.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISS2507 spune:

JOKLK...m-ai intrebat daca am alaptat-o pe Daria....Da, am alaptat-o, daca se poate spune asa, pt. ca m-am muls 7 luni si i-am dat cu biberonul. Diversificarea am inceput-o cam pe la 5 luni, suc de fructe nu a vrut, lapte a baut din totdeauna foarte putin, i-am dat mar cu biscuiti, in care am adaugat mai tarziu branzica facuta cu ca lactic, apoi iaurt cu paine; mai mananca seara (pt. ca dupa baie mananca si ea mai bine) ciorbita cu morcovi, dovlecel, cartof, ardei si piept de pui. Trebuie sa precizez ca tot ce mananca la lingurita mamanca pacalita si dureaza cel putin o ora o masa. Cat despre transfuzia de sange pe care spuneai ca a suportat-o micuta ta, si Daria a suportat 2 transfuzii cu sange total, apoi concentrat trombocitar, apoi imunoglobuluina pt. ca nr. trombocitelor ei tot scadea. Daca vrei sa mai vb. ID-ul meu de mess. e CRISS250782.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

CRISS, eu iti recomand pe dl doctor pediatru Catana Sorin din Targu Jiu. Verisoara mea e foarte multumita de el si cei doi copii ai ei au crescut mari si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Criss ti-am lasat mesaj pe messenger. Bineinteles ca daca vrei putem vorbi si acolo. Pe mine ma gasesti de obicei in amiaza si seara dupa ce ajunge strengarita mea in pat.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISS2507 spune:

Ce parere aveti despre dr. Bugeac? O cunoaste cineva? A fost cineva la ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISS2507 spune:

Ce parere aveti despre dr. Bugeac din Craiova? O cunoaste cineva? A fost cineva la ea?

Mergi la inceput