Pepenasi de iulie - august 2008 (157)

Pepenasi de iulie - august 2008 (157) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141, 142, 143, 144, 145,
146, 147, 148, 149,
150,151,152,153,154,155, 156

Flavius, cel mai special pepenas
www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor
www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana
www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilorRetetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Noiembrie :

1 - Tecky, 2 - maryb, 4 - dara_d, Gini_75, 5 - danabb1, 6 - maggyc,17- pica, mobriq, Fabian (de paqurschimag),18 - Didi81, 20- lylis, 24- motanik, Jael (de Yael), 26-AndreeaOr, 27- iriss27

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mi-a venit pofta de branza dulce si cum aici nu se gaseste mi-am zis sa fac eu asa cum facea bunica pe vremuri. So, am cumparat lapte proaspat de la carrefour ieri, si de atunci astept sa se "prinda". Avetzi vre-o idee cam in cat timp se face?????? Pana acum nimic, in conditziile in care sunt 21-22 de grade si geamul este deschis destul de des...


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:

ADORMITUL: Xenia adoarme singura, o pun in patut si inchid usa, pe parcurs mai trec pe la ea. De vreo 2 zile iese cu scandal somnul, pentru ca ea pana acum dormea in sac, acum e asa de cald, sund 26-27 de grade si doarme doar in body si pantalonasi, ei si ea vrea in sac macar mori. Am incercat s-o pacalesc cu o paturica, dar nu prea merge.

DIDI sunt 8 maselute de lapte. Xenia are toti incisivii si 4 maselute iesite complet.

MONI, ANKA eu cand am vazut ca piticul meu vroia sa stea cu suzeta non-stop (ceea ce nu se intampla, pentru ca are o mama nebuna), o primea doar la somn si punct, dar in ultimul timp dormea numai cu ea tot timpul, pentru ca ea ramanea la pranz cu sotul si el o lasa, atunci am decis s-o scoatem definitiv. Mi-am imaginat nopti albe muuuuulte si comare, dar la noi a fost relativ simplu. Eu cred ca acum e momentul potrivit sa renuntati la suzi. Acum vreau sa spun ca doarme toata noaptea linistita, se trezeste doar pt lapte pe la 5-6-7 si foarte rar pt apa, in rest doarme, ei... inainte cum scapa suzeta era jale, se trezea, maraia si tot asa. Asa ca voi decideti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:


MCOCAnu cred ca sa iasa branza cum o facea bunica din laptele de la carrefour, cel putin mie nu mi-a iesit. Cel mai bine te duci maine frumos si cumperi branza dulce, caci altfel inca ai de asteptat.

Fotomodelul meu are 9200g, cu macarea e la fel: daca ii place papa, daca nu sta flamanda, dar nici nu mananca. Ii plac foarte mult covrigii, fructele le papa doar bucatele de pe furculita, sau roade asa din ele, dar amestecate nici vorba, uneori accepta mar cu branzica si nuca. In schimb de cand ii dau NAN Junior cu miere bea si 250 ml, ea care nu sarea de 210.

Ei ii place foarte mult sa rontaie periuta de dinti, ei acuma ma zapaceste la cap daca vede periuta si nu are si pasta de dinti pe ea. Sa vedeti cata fericire e pe fatuca ei cand vede ca ii pun pasta, nici la mancare nu se bucura asa...

Azi a facut o faza de am ramas cu gura cascata, ca si de alte dati de fapt: are o carticica cu animale salbatice si eu ii aratam ursul panda si tot faceam mor-mor, ea nu a fost de acord cu mine, ia cartea o rasfoieste pana da de un urs polar si face mor-mor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ma scuzati, dar nu am citit mai nimic, sunt cam cheauna asa de cap...e mama la mine, dar e mai rau decat un copias mic, cum il iau in brte incepe sa-l pupe, Pustache e un tatic model, nu mai stie ce sa-i mai faca, il pupa toata ziuz (desi zicea ca nu va face asta), are tendinta de a tine bebe toata ziulica in brate...
Baita facem noi doilui Flavius....azi am mers la biserica si mi-a citit, l-am scos 5 min si pe Flavius pe balcon.... cred ca-i place la aer...dar inca nu-l scot afara.
Nu mai am timp, dar sunt extrem de fericita.....sunt si obosita dar la fel...nu conteaza ca-s tare fercita.

Ma duc acum la el, trebuie s se trezeasca...
aaaaaaaa....din pacate nu prea am lapte....ne-a salvat NAN-ul...desi as fi vrut sa-l tin numai la piept...
...si e frumusel foc, seamana f mult cu darius, cateodata parca ma doare asemanarea asta....offfffffff


Va pup...mai vb


Sun------- unde esti maica ascunsa???????...ca te sun si nu raspunzi....


..pup toate fetele

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


38+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

CU VOIA LUI DUMNEZEU, MAINE VOI FI MAMICA DE COPILAS SANATOS

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Camy, bine ai venit acasa !!! sa fiti sanatosi si fericiti!

PS: nu uita sa-ti actualizezi semnatura

Capri, spor la afacere!

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Hello

Am "scapat" si eu de musafiri

Din pacate nu am avut timp sa intru deloc sa urez si eu purtatorii cu numele de Mihail sau Gavril...deci:

La multi ani tuturor! Sa fiti sanatosi si fericiti!




Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

camy, ma bucur ca sunteti bine, pupam o bubulitza de bebitza

pune-l cat la san cat poti de des, la cerere, asa se face laptele si urmareste sa ia in greutate. cunosc mamici care la inceput au dat si completare ca a venit lapticul greu, dar au renuntat incet incet la ea.

apropos de mame cand l-am nascut pe david, mama si-a luat concediu 2 saptamani sa ma ajute, eram atat de chiauna incat ma enerva numai prezenta ei dupa 2 zile, i-am zis sa nu mai vina la prima ora ca poate are si ea treaba pe acasa, o curatenie generala ceva acum cu ioana la fel, vroia sa-si ia concediu sa ma ajute, i-am taiat-o din start nu-mi place sa se bage cineva peste mine si mi se pare ca mai tare ma incurca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

fetele din anglia, am si eu o mare rugaminte
vreau sa-i iau lui david asta http://www.shopmania.ro/magazin~online-jucarii~produs-set-thomas-work-playset~p-6980243.html. la trenulete am observat o diferenta mare de pret, insa pe-asta nu am gasit-o. va puteti uita voi sa-mi dati un link? cumnata vine din anglia de sarbatori si ma gandeam ca poate ni-l aduce ea. trenuletele sunt la jumatate de pret. multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

MCOCA - cum facea bunica branza dulce?
Daca ai luat lapte bio si cu grasime mai multa, ai ceva sanse, dar la vreo inca 10 zile dupa ce iti expira, conform date de pe cutie, sau termenului indicat de la deschidere. Totusi nu o sa fie chiar ca branza bunicii, o sa fie mai dulce si mai cleioasa. Ma rog, de o pofta merge.

Desteptii de la noi au oprit apa rece fara sa ne anunte si apa calda este clocotita, nu pot nici sa spal o rosie la ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salutare fetele!!

Dau buzna dupa o perioada de absenta, cu o intrebare, este care dintre voi care tine tot Postul Craciunului?

Eu inca nu pot sa fiu 100% activa, am facut o uveita la ochiul stang, este a 3-a oara cand o fac, miercuri ma duc la Cluj sa fac un set complet de analize, sa vedem de unde provine aceasta inflamatie urata....acum sunt bine, insa vederea este in continuare compromisa. Banuiesc cam care ar fi cauza...insa analizele tot trebuie sa le fac.

Camy, ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa!
Am sa intru si pe picassa sa vad daca ai pus poze

Va pe toate si promit sa mai revin din cand in cand macar sa citesc putin cat ma tin ochii.

Ah, Matei este fara pampers...am emotiii...boti plsss vino si sari cu sfaturi de inceput pe PM ca io nu am pisici si nu stiu cum sa fac ca la teorie ma pricep da la practica....zero!Nu are pampers pentru ca nu mai vrea pampers, asa ca tati ma convins sa incerc sa nu-i mai pun daca el nu vrea, sa ascult de copil asa ca....incepe distractia.

O zi buna tuturor si sa auzim de bine!

proud mummy

Mergi la inceput