Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele

harnicutze sunteti, nu intru o zi si deja ma trezesc la capitol nou.
Citesc din urma si revin, am ramas undeva pe la pagina 5 a capitolului trecut.

Multumim plateea pentru cafeluta, taman buna pentru vremea mohorata de afara

-----------------------------------------
28+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata si de la noi burtici
plateea ms de cafelutza si tort ...sa vii cu vesti bune de la medic
cris.dogarel sa treaca contractiile
carmita si eu m-am tuns de vreo 3 ori pana akm...si tot imi cade
multumim de capitol...sa fie numai cu vesti bune

noi aseara dupa o zi de munca am facut o baitza relaxanta...apoi ne-a facut tati un masaj suuuper si apoi....

Mario Andrei 16.08.2005 24+ -Alexandra Elena
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

asa....am recitit tot...oleaca in diagonala ca s-a scris mult

am vazut ca lumea se vaita de insomnii..si eu am din cand in cand stari de-astea. Ma trezesc pe la 2 sa ma duc la baie si nu ma mai ia somnul pana pe la 4-5 dimineatza, dar nu se intampla chiar in fiecare noapte asa ca nu ma impacientez momentan

myky791 bine ai venit

plateea offf...ce rau imi pare ca esti bolnavioara... dar sunt convinsa ca te descurci tu..atata timp cat bebele e sanatos putem trece peste toate necazurile noastre

Andre_lina si eu am avut o tuse care a durat vreo saptamana si tot asa mi-a recomandat dr Stodal... ajunsesem sa ma doara coastele asa ca o febra musculara si tot asa imi faceam si eu griji pentru bebe ca o sa iasa capiat rau de cap:D. Tot dr mi-a zis sa iau si 3 no-spa pe zi ca sa nu il stresam pe bebe

dastefa mie imi place foarte mult Adela

Beatrice1982 nici eu nu am linia neagra..dar sincer nici nu ma stresez pe tema asta prea mult, o aparea, n-o aparea tot una...burtica creste...buricul parca isi face loc sa iasa(cred ca in curand se va intampla) asa ca restul nu e asa stresant

Vi4i mie mi se pare ireal sa nu poti sa ii pui bebelului numele pe care il alegi tu...inteleg traditia cu numele
socrului dar la un al doilea nume sunt convinsa ca ai si tu dreptul. Si apropo, felicitari pentru lichidul in cantintati normale...stiam noi ca se rezolva cu putina odihna

arwen92 si eu am o cumnata Mihaela pe care o sarbatorim duminica si sincer ideea cu esarfa mi se pare super... si frumoasa si nici scumpa zic eu

lucia2000 si mie parca mi-au revenit vag greturile dar eu am pus-o pe seama oboselii ca parca ma apuca cand sunt foarte obosita si daca mananc repede ceva parca imi trece. Eu sper sa nu revina in forta ca in primele lui ca a fostde groaza la mine

Cam atat am reusit sa bag la cap din ceea ce am citit..daca am omis pe cineva imi cer scuze

O zi frumoasa sa aveti

-----------------------------------------
28+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

buna dimineata
ce bine de voi ca puteti bea cafelutza...
eu numai cafelutza pt copii............adik nesquiq............
nu am baut de 30 de sapt cafea.................



ei nu ma stresez nici eu, daca o aparea, o aparea, daca nu nu............
si mie imi iese buricul...........
e interesant..




my lady nu stiu a mea are 109 cm..........
dar nici nu stiu unde e concurs,..............sau care-i faza cu el...............???????????????????




va doresc un weekend placut
si numai bine


Poze
Bea 29+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Bea....inainte eu nu puneam pic de cafea in gura beam doar nescafe 3in1..dar km se pare ca bebelinei nu-i mai place ala si tot asa beam laptic cu nesquic..ceiutz...capucino.cioco calda....le mai beau si akm nu zic nu..dar avand tensiunea mica rau am inceput sa mai beau cafelutza (recomandta de medic) si poate cand e fff frig..seara un picutz de vin fiert

Mario Andrei 16.08.2005 24+ -Alexandra Elena
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns satulica spune:

buna dimineata si de la noi ne-am trezit, am papat si am intrat sa va salut si sa vad ce-ati mai zis aseara...

din pacate, eu nici nu indraznesc sa ma inscriu la concursul acela de burtici , ca pierd din start in fata la bea sau mariucasara frumoase burtici!

vi4i, ma bucur pentru vestile bune de la eco! un bebe sanatos iti doresc, ca frumos... nu mai are rost sa zic, cu asa mamica!

cris.dogarel, si eu am contractii din acelea nedureroase de cateva ori pe zi, chiar si noaptea cand ma trezesc pt baie; dureaza doar cateva secunde, cat e burtica tare beton apoi se relaxeaza, usor; si le am de la 4 luni, daca nu si mai devreme...; am zis si la medic, dar nu e problema, pentru ca stiu ca asa am avut si la marcu - de la inceput pana la sfarsitul sarcinii; contractiile de travaliu sunt altfel si din ce in ce mai dureroase, o sa le recunoasca fiecare mamica la timpul potrivit; dar mai avem pana acolo ... bebelusii nostri trebuie sa stea cuminti la caldurica si sa creasca bine

mami de Marcu (04.02.2006) si 28+
www.simonasibogdan.piczo.com/vinebebe!!!?cr=1" target="_blank">Cum creste bebe...
Eu sunt Marcu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns satulica spune:

cris.dogarel, tu la ana n-ai avut astfel de contractii?


mami de Marcu (04.02.2006) si 28+
www.simonasibogdan.piczo.com/vinebebe!!!?cr=1" target="_blank">Cum creste bebe...
Eu sunt Marcu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

Neata fetelor... cam slabut schimbul asta III
Ziceam ca vin sa schimb capitolul.
Bea se vaitau fetele astea "slabanoage" ca au ditamai "burtoiul" si cand le aud... si din vorba in vorba am zis ca poate facem un concurs. Dar am revazut pozele tale si nu stiu dk sa ma mai bag sau nu.
Cris_mario m-ai omorat cu vinul fiert
L-am tot ocolit, dar cred ca o sa bag nasul in el la un moment dat.
Fetelor azi am party la nasica mica ca "intra" si ea in randul lumii so... nu stiu cata activitate voi mai presta pe aici, ma duc intai sa ma spal pe cap... asa ca va urez activitate multa, weekend placut, La multi ani! pentru cele/cei care isi serbeaza maine ziua de onomastica (adica si mie )si... mai stau pe "aicisa", las calculatorul deschis..
Va pup...
AAAA
cat despre greturi si eu am mai prestat cate una... deci chiar exista studiul ala, credeam ca vara-mea a luat ideea de la "tatele" ei... eee buna ideea.. deci perfect idioata nu o sa iasa TEO... nici geniu nu-mi trebuie.... ca geniile nu sunt intelese

29+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

mdaaa m-am intins cat o zi de post si stiam eu ca am uitat cate ceva...
In primul rand plateea sa fie totul bine si bb al tau sa stea la caldurica cat mai mult.
In al doilea rand.. a fost postat un link mai demult cu un filmuletz de pe torrent.. nu stiu cine l-a descarcat, cine l-a postat nici atat... e un filmuletz in engleza laugh and learn about childbirth... destul de interesant, dara re 5 ore si eu rabdare cam putina.
Nu am vazut decat prima ora, dar o sa-mi fac timp si de restul asa cat un pic pic pic. Hai ca ma lungesc si degeaba....
Deci... acolo e o tipa, asistenta de maternitate, care e si instructor de lamaze, si ce povesteste ea despre contractiile astea nedureroase... ca atunci cand le simti sa schimbi pozitia... de fapt, dk mergi sa stai pe loc, daca stai sa te ridici si sa te plimbi, asta era de fapt si o modalitate de a diferentia contractiile astea de cele din travaliu.
Acum sa nu dat in mesager
v-am spus si eu ce spunea aia

29+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Neatza burtici si multumim pt cafea.

Plateea, ca de obicei esti matinala si te gandesti sa ne faci cafeaua. Imi pare rau ca ti-au iesit analizele asa aiurea dar sa speram ca se va rezolva cat mai curand.

Cris.dogarel, cuscra, ce imi face nora? Baiatul meu s-a miscat azi noapte cand eu dormeam. De dimineata imi povestea sotul ca s-a trezit noaptea si vibra ceva in pat . A pus mana pe piciorul meu, nimic, si can a pus pe burta Arthur avea antrenament. M-a facut sa rad, eu credeam ca noaptea doarme si el mai ales ca nu ma trezea dar se pare ca m-am inselat.

Carmenutza, care va sa zica ti-ai taiat mandretze de par. Nu imi vine sa cred dar daca tu te simti mai bine asa... As vrea sa-ti vad noul look. Daca vii in Belgia sa arunci un buzdugan si la mine ca sa stiu si as vrea tare mult sa ne vedem. Sa se mai salute si burticile noastre. Ma bucur ca esti bine si poate mai intri pe mess ca sa mai vorbim.

Apropo de greturi, ale mele inca mai continua. Nu mai e ca la inceput dar de dimi trebuie sa semnez condica o data.

Pupici la burtici.

Acum 28+ cu bb mic si scumpic Arthur


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput