*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (252)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

offtopic, dar va rog cititi, eu rad de lesin de 5 minute:
http://hymerion.wordpress.com/2009/11/06/jurnal-de-bancher-pamflet-de-noiembrie/



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Feli , multam de intrebare cursul il termin pe 9 decembrie...mai am ceva pana atunci.
Prietena lui Ili nu merge la gradi? parintii nu merg la servici? mie mi se pare absurd sa nu mergi la mec sau la un loc de joaca din cauza gripei cand tu toata ziua esti in contact cu "n" persoane.
Spor la pregatori pentru ziua Ilincutei

Anda , mi se pare ca se exagereaza totusi, toti copii din grupa au 4 ani?




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La multi ani sarbatoritilor Daria, Daniel, Raluca!
sa traiti si sa infloriti, sa fiti sanatosi si baftosi!

Cata, exact in ziua cind tu ma intrebai de vreme, am avut lapovitza si ninsoare.

Maria, la noi scolile nu se inchid deocamdat, am vorbit cu cateva profe care spuneau ca foarte multi elevi absenteaza din cauza gripei dar directorii nu vor sa inchida scolile fiindca lumea s-ar panica, parintii ar trebui sa-si ia liber de la servicii sa stea cu copiii ( am inteles ca 7-10 zile , deci o sittera i-ar usca de bani)ar iesi o debandada totala.
Canadienii declarau ca nu au stat in viata lor la o coada atitea ore, ca cele petrecute in frig si vant ca sa capete vaccinul. de multe ori renunt sa ma uit la stiri fiindca ma ingrozesc, aseara aratau familia unui baietel de doua luni care a murit. in fine, majoritatea copiilor care au murit aveau probleme respiratorii si nu numai, deci aveau pb de sanatate, clar.
citeodata ma gandesc ca toata aceasta debandada cu gripa a fost creata ca sa distraga atentia lumii de la criza economica si sa ne concentram in alta directie, cred ca totul este un joc de manipulare.
Adevarul este ca nici nu ma panichez foarte tare ( nu facem vaccinul) dar nici nu ma pot culca pe-o ureche, ca am copii mici. si in jurul meu numai despre asta se discuta,tonele de dezinfectante puse la intrarile in magazine, scoli, institutii, etc, numai despre asta amintesc, deci este greu sa-ti muti gandul in alta parte.


Bulucel scump, sanatate maxima lui Simon!

Anda, bravo ca ai schimbat gradi! , mi se pare una tare buna. in ritmul asta, cind o sa inceapa clasa intai, il inscrii direct la liceu! adica de ce-ar fi atit de rau sa aspiri catre mai mult, daca el se poate ridica la nivelul cerintelor de acolo?
eu in prezent merg cu rachie la un curs de "matematica ptr incepatori" unde ii invata cum sa gandeasca logic, cum se formeaza un grafic pe baza multimilor adunate, putina geometrie. data trecuta ne-a fost dat ca proiect in clasa sa construim o casuta din cartoane de cereale folosind cit mai multe figuri geometrice si fiecare parinte cu odrasla din dotare si=a dat silinta sa fie cit mai inventiv, a fost chiar placut. inaintea cursului s-au servit pizza si sucuri asa ca audienta a fost mare si copilasii nu vor sa rateze nici un curs

Meems bine ai revenit!

Coordonatele pufosilor mei: Rachie 18 kg ( a slabit 1/2 kg din vara fiindca s-a mai inaltat ) si 113 cm. Bobby 13 kg si nu stiu cit de lungan este ca nu a stat

va pup si un we placut!




Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

wow , Meemsy, ce superba croaziera, ce papici, toalete, d-ne elegante si vesele, iar tu parca esti frumoasa protagonista a unui film cu happy end arati superb!
poate reusesti sa imparti secretul siluetei tale de balerina ; gene bune, operatii de infrumusetare sau un regim sub control ( desi, dupa cum am vazut ca savurai bunatatile de pe-acolo, parca nu as spune ) deci inclin catre prima varianta
pup sarbatorita!

Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Va multumesc mult de complimente, mai ales tie Ina Sunteti niste dragute. Ma bucur ca v-au placut pozele, am avut un timp excelent, a fost cu adevarat o surpriza extraordinara.
Ina... nici vorba de regim sau operatii de infrumusetare Asa am fost mereu, mai putin in timpul sarcinii si lunile imediat urmatoare. Deci, probabil gene bune. Nu m-as putea abtine de la mancare pentru nimic, si in croaziera asta le-am purtat pe fete pe la bufet si la miezul noptii.
Am uitat sa mentionez ca am intalnit cativa romani care lucrau pe vapor, vreo 5-6, toti extrem de draguti si prietenosi.

Legat de gripa porcina, si pe-aici e mare valva, insa nu se inchid scolile sau institutiile. Sfatul e ca cei afectati sa stea departe de altii pana au 24 de ore fara febra. In rest, e tratata ca si oricare alta gripa.

Ioana, am uitat sa mentionez ca am vazut pozele de la nunta si sunt foarte, foarte dragute!! Mereu realizez ca degajezi un aer extrem de placut, si in general pozele voastre binedispun! Sunteti o familie tare frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Cu intarziere La Multi ani pt Sma de Bic, Daria, Daniel, Raluca!
Sper ca am urat deja pt Sararici, Bia si Daria de bMelkuč, dar mai bine o mai fac odata ca sa fiu sigura!!!

Vazut poze de Sararici, superbe, cu o petrecere pe cinste, Meemsulici asa da prietene, am vazut cateva poze cat de fain v-ati distrat. Curiozitate: se mai duce lumea din USA si Canada in vacanta in Mexic?
Nu am reusit sa intru in contul comun, asa ca nu am vizionat nimic de acolo!

Despre gripa: aici mi se pare mai calm, sau poate ca nu ascult eu stirile olandeze iar pe cele franceze doar pe sarite....Incerc sa gandesc pozitiv, sa nu imi fac idei de ce ar putea aduce copiii de aici care mereu pleaca in vacante in tarile lor... La scoala internationala e epidemie de gripa( nu s-a zis de care, copiii insa vorbesc intre ei si spun parintilor ca ar fi porcina, insa neconfirmat de directiune), azi trebuia sa mergem la o familie care are copilul la aceasta scoala - evident am anulat ca are febra - maine trebuia sa vina in vizita o alta familie cu 2 copii, si ei bolnavi cu febra, deci anulat si cu ei ( ambii merg si ei la sc internat). Incerc sa calculez cat mai este pana vine epidemia si la scoala franceza . Ce mi se pare ireal: nu se fac teste de depistaj decat dupa cateva zile de febra continua .
Ma intreb daca sunt tari care au inceput sa faca in masa vaccinul asta H1N1 ca de exemplu francezii si-au facut un stoc colosal si nu reusesc sa scape de el, se pare ca nimeni nu vrea sa se vaccineze in Franta....Ministrul sanatatii vrea sa il dea altor tari care au nevoie...

Petrecerea missei e programata pe 22 nov si deja toti au confirmat ( 15 copii si parintii) Sunt curioasa cati or mai fi pe baricade in final. Dar mai ales stau cu ochii pe miss ca pe butelie sa nu raceasca, constienta fiind ca n-am ce-i face, ea sta toata saptamana, full time in scoala si after school...pana la 18! In plus de joia viitoare plecam la Paris, stam cateva zile la niste prieteni, au si ei copii....
No panic, nu?

As mai scrie ca si asa am anulat tot ce aveam programat weekendul asta dar ma duc sa prepar pranzul, si poate o luam si noi din loc prin oras.
Revin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

LEXI, KRISZTI, NATI, MAIA, TUDOR, SARAH, BIA, DARIA(de Melk), SMA, DARIA (de Mimi), DANIEL si RALUCA...desi cu oarecare intarziere, insa cu toata dragostea, va urez "drum bun" pe calea vietii, cu lacrimi multe -doar de bucurie, cu fericiri mici si mari, cu sanatate definitiva, cu iubire nesfarsita, cu dagoste de peste tot, cu caldura in suflete si pace in inimioare, cu parinti ingaduitori si fratiori intelegatori, cu dimineti insorite si nopti linistite. LA MULTI ANI!

=========================================================================


Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Acum va bombardez cu poze... am trimis un album nou in contul comun, poze recente cu Rianna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

La multi ani celor care se aniverseaza azi, sanatate multa si petrecere frumoasa alaturi de cei dragi!

E si ziua maica-mii si Miruna deja face 13/14 prin casa sa plece mai repede la mamaie. Va pupam apasat

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

La multi ani, Mihai/Mihaele si Gabriel/e!

Mergi la inceput