Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(40)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna scumpelor, astea cate ati mai ramas. Dar si restul trupei.
La mine zi de zapaceala: mergi la ginecolog sa te lamureasca cu laparo, du-te si fa cumparaturule ca maine ii facem matusii de 6 saptamani si colac peste pupaza e week-end-ul cu piticii care ne-au luat de buni. Asa ca pe D l-au calarit de l-au rupt, pe mine m-au tinu prizoniera pana acum sa tuneze masini la NFS. Si cand ziceam ca gata, am scapat de ziua asta, ma suna bunica: unde e capetelul pt maine la biserica? Ptiu, agergari viteza la patiserie, noroc ca mai era deschis. L-am recuperat, l-am dus la bunica, si iar la calarie si tunari de masini la NFS. Acum am scapat, nu prea intregi .

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Cand va zisei eu ca-s batrana... M-a lamurit d-na ginecolog, cu sensul ca a sunat-o pe prietena ei, o doctorita doctoranda, mana dreapta a dr. Tutunaru, care lucreaza cu el si la clinica si la spital. Mi-a facut gagica programare: joi, ora 11:00 la cutit, sau parca nu e cu cutitul? Concluzia era ca imi face o gaura in zona buricului sa bage o camera video si in dreptul ovarelor 2 pense, si pe jos (ca doar nu era sa raman virgina :)) ) inca ceva, adica ablastru de metil. Mi-a zis ca rezolva 2 lucruri deodata: daca gaseste ceva, curata si cu albastrul de metil vede daca trompele sunt permeabile. Dupa ce termina, ma tine putin sa vada daca nu dau coletul si seara ma trimite acasa, doar nu o strica mancarea pe mine.
Sa fie haz de necaz?

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Ma duc sa pap, ca am tinut post si acum s-a inserat, deci pop papa de dulce, imi intind goblenurile, dau drumul la Dansez, sa o vad pe d-na Columbeanu, care danseaza de zici ca a inghitit un stalp de telegraf cu fire cu tot si mai intru sa vad ce mai ziceti. Sun dependenta de voi.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Am papat. _
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png
[/quote]

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

incarcata zi ai avut Amy.Mi-a placut mult partea cu copiii.Fetelor va doresc o seara minunata!

Nico,esti in gandurile noastre maine! Doamne Ajuta!

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

ma, hotomanelor, voi va trageti in film
cele 3 vedete ale noastre!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada29

incarcata zi ai avut Amy.Mi-a placut mult partea cu copiii.Fetelor va doresc o seara minunata!

Nico,esti in gandurile noastre maine! Doamne Ajuta!

Ada


ada, frumoasa poezie... ma gandesc si eu la nico, poate ajuta la ceva, sa-i ajute d-zeu maine sa nu-i fie frica, ca altceva nu are ce sa se intample!...

amy, fetita,(na, ca eu sunt mai batrana..:-))frumoasa descriere a zilei (!), am ras, pe alocuri bineinteles!
cu operatia insa mi-a pierit rasul.. ce interventie este asta cu albastru de metil, e tot laparo, pentru ce o faci?...

fetele maine am si eu petrecanie cu fetele (surorile) e ziua uneia dintre ele, e scorpioanca!.. de fapt azi a fost ziua ei, face 40 ani, si a ramas gravida in sept., intr-o scurta vacanta, incerca de mult, ramasese de doua ori si avortase etc... nu mi-a zis decat mie ca e gravida sa vezi ce se supara alealalte ;-)) dar oricum i-am zis sa anunte, sa-i zica si mamei,ca eu nu mai pot sa-mi tin gura deja..

petrecerea va fi cu vin (mai putin gravida!) si semipreparate, ca nimeni nu are chef de gateala. numai noi femeile ne intalnim +fata mea, sotu'fuse tare dezamagit, nici acum nu stiu cum sa-l conving sa nu vina saracu', dar zgriptoroaicele de surori mi-au interzis, au zis ca sa barfim in voie, barbatu' niciuneia nu e invitat.

Lumy unde este?... as vrea s-o descos,:-))daca o vrea si ea...:-)) ea e gravida, nu fetele?... am citit ceva din urma , parca zicea ca nu-i cresteau foliculii, ca pana la urma dr. T i-a indicat un tratament homeopat...tare as vrea sa stiu povestea ei, cum a ramas...ce minune s-a intamplat..:-)))

Noapte buna fetelor , va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Luminita, sa-ti traiasca graviduta si cat de curand o sa fii si tu pe acolo, cu burtica la gurita.
Laparo, soro, sa exploreze, si pe sus si pe jos. Pe jos baga albastru de metil pe trompe (la HSG baga substanta de contrast si-ti afce poza, la laparo asta iti baga ala si probabil vede pe ecran, in direct ). Ideea e ca daca baga camera aia vad uterul pe afara, trompele, daca e ceva care le incurca, gen endometrioza sau mai stiu eu ce si ca sa vada daca sunt permeabile introduc albastrul. Tre sa intre vreo fata cu mai multa experienta sa ne explice mai plastic.
Nico in primul rand si ii tin pumnii si si restul fetelor.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Buna seara, fetele mele dragi!

Cum credeati voi ca nu mai trec pe-aici inainte de minunata laparo de maine.
Dar, daca sotu' a dat vestea, m-au sunat rubedeniile sa ma imbarbateze cica: "ti-e frica?", "o sa te doara?", "stai si peste noapte, nu-i asa?", etc. Eeeee, ce puteam io sa le spun, dragele de ele, cand sunt asa inocente. Nuuuu, nu mi-e frica, abia astept. e vor ruga pentru mine. DD ajuta! Bine ca au pus si intrebarea de baraj: "vrei sa venim la spital, sa stam cu tine?" Le-am spus ca mai bine ma asteapta acasa, n-are rost sa-si piarda vremea. Iar sotul a fost si el pe faza si a comandat dulceata de gutui. Io nu stiu ce-o sa pot manca.


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Amy, saru' mana pt info , acum am inteles de ce a zis dr ca-mi face 2 in 1: histero in timpul laparo. La histero baga albastru de metil prin orificiul bine cunoscut. Da' daca ramane albastra?! Nu ca nu mi-ar placea culoarea dar e mai greu de asortat lenjeria.
Albastru de metil nu e aceeasi substanta care se da in gat cand ai galci? M-ai confuzat. Revin io cu detalii. Si nu, nu e cutit, sunt 3 tije metalice. Daca vrei iti trimit link cu operatia.


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput