Licurici de ianuarie-februarie 2009 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata

LMA bebelusilor sarbatoriti zilele astea...sanatate multa si voua si parintilor...

Lisa felicitari pt parametri... Anusca..Lisa vecinei ii spui asa pur si simplu sa nu mai faca...nici mie nu-mi place faza asta cu pupatul pe gura...ce inseamna asta???...eu numai pe Adi il pup pe gura...

By the way problemutzele pe care le-am avut la inceputul saptamanii...gata...rezolvate ...

Miere ti-a pus gand rau Aidan...si Razvi a inceput sa muste da' numai daca ii dai degetul...da' nu cred ca mai avem mult sa va ajungem... muscatorul mic si scump

Anuc multa sanatate sotului, sa treaca repede raceala si sa nu luati si voi...

Ledi ma bucur ca ati ajuns acasa...sper sa va mai puteti trage si voi sufletul un pic...hai ca 4 saptamani trec repede...nu te gandi la ce e mai rau, concentreaza-te pe David sa fie bine (stiu ca asta faci deja) si enjoy the moments (chiar daca uneori pare al draqului de greu)...si aveti grija si de voi si totul o sa fie bine...big hug

Azi plec la Razvi !!!! Yuppy...abia astept...mi-e asa un dooorrr de el , mi se rupe sufletul...si am auzit ca o sa fie frumos in week-end

O zi usoara sa avem cu totii

gascha


Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeeeeee

VIN CU O MARE RUGAMINTE LA VOI
AM INTELES CA ALINEI II ESTE RAU
VA ROG
UN APEL DE URGENTARE
SA NU RAMANA ADI CU BANII STRANSI
II ESTE FRICA SA NU O PIARDA
VA ROG
MAI DA-TI LA PRIETENI BLOGUL
AU ZIS AIA CA II PRIMESC CU 30 DE MII
SA MAI DEA APOI DIFERENTA

VA ROG
S-A MICSORAT SUMA
SA FACEM UN EFORT
SA POATA PLECA
FRATEMIU E DISPERAT
SI A ZIS CA EL SE DESCURCA CU DOAR 1000 EURO
SPER SA II AJUTE DUMNEZEU
sunt deja 21 de mii de euro

VA ROG
DA-TI LA CAT MAI MULTI PRIETENI BLOGUL ALINEI
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Eu as propune, daca Ledi si fetele sunt de acord, bineinteles, ca banutii care mai sunt in cont si, daca David nu are nevoie urgenta, sa-i dam Alinei, ca vad ca situatia ei a devenit disperata.
Stiu ca mai sunt fete care doreau sa mai doneze, poate o fac pentru Alina.
Daca va deranjeaza propunerea mea, va rog, sa o ignorati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna ziua dragelor!
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DIN ULTIMILE ZILE!
SANATATE MULTA TUTUROR!

Noi nu am mai intrat zilele astea din cauza de treburi gospodaresti...si ne-am si pricopsit cu un virus frumusel din vizita noastra de duminica.Nu era suficiend ca e David marait din pricina de dintisori acum...colac peste pupaza iaca si virusati.Nu va mai povestesc cum se manifesta ca voi stiti deja cum e cu raceala si cu virusii....noi ramasesem printre ultimii licurici care nu fusesera raciti pina acum!Asa ca nu ma pling...sper din tot sufletul sa treaca repede si gata...data viitoare cand vom face vizite vom intreba ianinte cum se prezinta lumea!
Bineinteles ca si io l-am luat...si tati...dar la noi se manifesta mai putin..insa lui tati i-au revenit durerile de menisc...nu stiu daca va mai amintiti ca in vara ne era teama de operatie....acum trebuie sa o luam de la capat cu investigatiile....sa vedem ce spun si astia de aici....ma rog la Dumnezeu sa nu fie cazul ...si sa o mai poata lungi asa...cu medicatie,nu de alta dar e singura sursa de venit tati ...si daca recuperarea dureaza mult...ramanem pe chituci,si oricat de patrioti suntem parca nu am vrea sa ne intoarcem inca in tara...din lipsa de locuri de munca.
Haaai ca am luat-o pe aratura....am spus ca nu ma pling

Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina2700

Buna ziua dragelor!
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DIN ULTIMILE ZILE!
SANATATE MULTA TUTUROR!Noi nu am mai intrat zilele astea din cauza de treburi gospodaresti...si ne-am si pricopsit cu un virus frumusel din vizita noastra de duminica.Nu era suficiend ca e David marait din pricina de dintisori acum...colac peste pupaza iaca si virusati.Nu va mai povestesc cum se manifesta ca voi stiti deja cum e cu raceala si cu virusii....noi ramasesem printre ultimii licurici care nu fusesera raciti pina acum!Asa ca nu ma pling...sper din tot sufletul sa treaca repede si gata...data viitoare cand vom face vizite vom intreba ianinte cum se prezinta lumea!
Bineinteles ca si io l-am luat...si tati...dar la noi se manifesta mai putin..insa lui tati i-au revenit durerile de menisc...nu stiu daca va mai amintiti ca in vara ne era teama de operatie....acum trebuie sa o luam de la capat cu investigatiile....sa vedem ce spun si astia de aici....ma rog la Dumnezeu sa nu fie cazul ...si sa o mai poata lungi asa...cu medicatie,nu de alta dar e singura sursa de venit tati ...si daca recuperarea dureaza mult...ramanem pe chituci,si oricat de patrioti suntem parca nu am vrea sa ne intoarcem inca in tara...din lipsa de locuri de munca.
Haaai ca am luat-o pe aratura....am spus ca nu ma plingPupici tuturor!DAVID LUCA
POVESTEA NASTERII
Of, Alina! Sanatate multa si sa se faca bine si sotul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Ledi ma bucur f mult ca sunteti mai bine si mai relaxati ,ma rog in continuare pentru Davidutz sa fie bine si sa iasa testele bune!
Irina pai cum sa nu mai fii doctorita noastra...ce-ti veni?Noi pe cine sa mai intrebam???Nu esti tu singura din grup in masura sa ne dea sfaturi???Ne lasi balta?Te rog io sa nu te superi pe noi si sa ne asculti si deacum incolo!Insanatosire grabnica si tie si lui Radu ca Andreriutz am inteles ca e bine deja!
Fetele...care intreba de alaptat(ma lasa neuronul)....eu inca alaptez...f f des...zi sinoapte mai ales ca in ultimul timp david a inceput sa faca mofturi la mincare!
Miere David face kk de maxim 2 ori pe zi,exceptand situatiile dintisori noi,sau acum cu virusul ...
Nu mai stiu...ce mai voiam sa zic...hmmm v-am spus eu ca ma lasa ultimul meu neuron ...blond si ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ingrid, eu sunt de parere sa tinem cele doua cazuri separate. testele lui David de abia au inceput, s-a platit doar cel mai ieftin de 700 de lei. urmeaza cel de 1750, plus tratamentul, plus deplasarea la bucuresti peste o luna, plus repetarea testului sweat. este sigur parerea mea dar am tinut sa o spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Ingrid, eu sunt de parere sa tinem cele doua cazuri separate. testele lui David de abia au inceput, s-a platit doar cel mai ieftin de 700 de lei. urmeaza cel de 1750, plus tratamentul, plus deplasarea la bucuresti peste o luna, plus repetarea testului sweat. este sigur parerea mea dar am tinut sa o spun.
Sigur, cum doriti, era doar o idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

si eu sunt de aceiasi parere ca si roxana,sa nu incurcam oalele.

crisspy, sa ii dau un pupic si de la noi

Votati-o pe ANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da, si eu dori ca cele doua cazuri sa ramana separate. David va avea nevoie in continuare, asa cum a spus si Roxana,mai sunt teste de facut.

In cazul in care se hotaraste altfel, as dori ca banii donati de fetele din america sa ramana la David. Cris30 si Daiopri (ai caror bani inca nu au fost transferati Roxanei-urmeaza luni) imi pot spune ce vor sa faca.
Numai bine!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput