Cu ce spalam hainutele copilului?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu le spal cu dermalin, dar cand termin cutia asta o sa trec pe detergent normal. balsam nu pun.

de spalat pe el il spal cu klorane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Detergent normal sau cel praf de la Amway(scaote f bine petele de fructe, mancare) si balsam normal, mai nou cel bulgaresc( miroase fff mult timp, persista mirosul in haine mult timp), hainele spalate separate de ale noastre.

Ptr piele Sanosan sau Nivea.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Pt haine detergent Sano, iar pt baie gama Weleda.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Asa zboara kg mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Sano pt copii. Acum le spal si pe ale noastre cu acelasi Sano, nu mai iu detergenti separati.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia1909 spune:

Fetita mea inca nu s-a nascut dar i-am spalat hainutele cu detegent normal dar manual este vreo problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mucasinul spune:

Eu iti recomand bila ecologica Biocera este un produs nou ecologic ptr spalatul rufelor care da rezultate foarte bune. Eu urmeaza sa nasc si multe mamici mi-au zis de acest produs. L-am cumparat sa-l testez pe pielea mea si sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_dinu spune:

Buna dragi mamici!Eu lucrez intr-o farmacie..asa ca va imaginati ca in fiecare zi am de-a face cu foarte multe produse de bebelusi si in acelasi timp discut cu multe mamici.Bineinteles am fost curioasa si am incercat Dermalin, ina nu mi s-a parut extraordinar..asa ca am trecut pe ariel, am avut si persil, am folosit o vreme balsam Sano(chiar bun-toate hainutele erau parfumate si mai ales se calcau f bine), acum incerc Dalin(mi-a placut mai putin decat Sano. Asta atata timp cat pielea puiutului mi-o permite...din fericire nu am avut probleme pana acum. In privinta dermatitei atopice, se consulta in prealabil si un medic dermatolog, insa puteti incerca fara probleme gama Avene Trixera sau Mustela.Baietelul il spal cu klorane,am incercat chicco-nu este stralucit. Sa nu va inspaimante pretul klorane..este fff economic din punctul meu de vedere pt ca este 2 in 1, are dozator, nu are sapun, are extract galbenele.1 recipient folosit 4 luni si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Eu spal hainutele cu Dalin. Iar la baie folosim La Roche Posay Lipikar Syndet Gel (dermatita atopica)

Ana, mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut/Vladut9Luni?authkey=Gv1sRgCKCv-qHSpfK1TQ#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Eu la primul, am spalat hainutele cu persil sensitive lichid. La cel de-al doilea folosesc ariel (ca si pentru hainele noastre). Si nu vad nicio diferenta.
Pentru corp si cap, folosesc klorane la amandoi.

Am insa alta intrebare: de la ce varsta spalati hainele copilului impreuna cu ale voastre? Eu pe ale baiatului mare de 3 ani si jumatate le spal impreuna cu ale noastre iar pe ale celui mic de doua luni separat. Numai ca am auzit voci (cumnata mea) care s-a mirat ca spal hainele baiatului mare impreuna cu ale noastre. Dar le spal de ceva timp asa si nu a patit nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Din moment ce nu ai achizitionat o masina de spalat separat pentru copii poti foarte bine sa le speli impreuna ale voastre cu ale lor.
tot dracu ala e.



Mergi la inceput