Bobocei de sept-oct 2008 (213)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Babytza, multa sanatate si nervi de otel mamei tale

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

nikolici sa sti ca si noi am facut ambele vaccinuri la un an, ptr. ca nu era chip sa ma inteleg cu pediatra, vezi doamne ele asa au facut de cand se stiu si nu sa intamplat nimic ....ce era sa ii mai zic noroc ca nu am facut nici o reactie....numai ca a ramas cu un stranut ciudat.....adica de cel putin 10 ori pe zi stranuta...sa fie oare de la ala???

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello,

forumul merge ca porcu' de citeva zile. Am scris un mesaj mai lung, insa l-am pierdut.
Multa sanatate boboceilor Bianca, Teo, Razvan si Lucas. Bitza, bine ai revenit, cam lunga sedinta aia!

La multi ani Maxx

Laura, mult curaj mamico
babytza, succes cu doctora sa rezolvi cit mai usor problema

Fetele, va multumesc foarte mult pentru urari si pentru sustinere, sper ca bebedoi sa vina cit mai repede (poate doua liniute de craciun:))

Wow, am vazut si eu filmuletul ala de la Bitza despre gripa, ce inseamna media si cum putem sa fim manipulati / infricosati cu niste imagini. Nu zic ca nu este o problema, dar modul in care au facut montajul ala parca ar fi sfirsitul lumii si nu altceva. Cert e ca si in Franta se descopera noi cazuri de gripa, e destul de nasol si aici, in orasul in care sintem noi a murit un tinar acum 3 saptamini, el nici macar nu avea simptomele acestei gripe. S-a descoperit la autopsie ca avea virusul. Cam naspa! Eu incerc sa evit pe cit posibil locurile aglomerate, nu iau mijloace de transport in comun, ne spalam pe maini des, insa Elsa merge la cresa... asa ca nu stiu ce sa zic. Acolo au la intrare o solutie speciala sa te speli pe maini la intrare, insa nu toata lumea o foloseste, cu toate ca e afis mare sa o folosesti. E drept ca si eu am mai uitat sa o folosesc....

O zi buna va doresc.
Vio


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

mda, dezbracarea ca a inceput ploaia i e cerul negru; ce sa fac intre timp pun la calit niste ceapa cu pui pt un sos pt fi miu, brusc vad ca aragazul si cuptorul nu mai incalzesc, pana; merg pe scara totul ok, in apartament nicio siguranta nu pare sarita, orbecai ca e negru afara; vine soatza de la job pe ploaia asta sa ne "salveze"; sper sa fie siguranta ca daca nu...
Si stau orbete pe tel ca sunt rupta de lume, nu tv, nu calculator...

********************

Eva & Luca Noah (08.09.2008)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

S-a amanat intalnirea noastra cu psihologul din motive de gripa porcina,e zapaceala dupa lume prin scoli din cauza asta.A zis ca ramane pe week-end.
Va multumesc mult de sustinere,aveti dreptate...ma gandesc sa o trimit pe d-na la psiholog.Chiar imi zicea dr.ca tocmai a avut un caz asemanator si pana la urma au mutat copilul..eu n-as vrea ca stiu ca va suferi mult Andy,are prieteni de pe strada in clasa...dar daca nu se va putea altfel,o vom face si pe asta.

Piolica sper sa fiti k si sa nu contactati nimik,si sa vina Mosul cu cadoul mult asteptat

Babytza extrordinar cate bete in roate se pot pune,tin pumnii sa rezolvati.

Nikolici tin pumnii sa nu aveti reactii de la vaccin.

Bitza te ce zise sotzul de sedinta?Tin pumnii sa nu se imbolnaveasca puiul.

Lala superbe fetele

Multa sanatate bolnaviorilor

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:


mai,mai...cati bobocei bolnaviori:( Multa santate tuturor, sa va faceti bine cit mai repede
Pio, ce mult ma bucur ca a plecat "uratul". abia asteptam vestea cea mare. DD ajuta
Laura, sunt sigura ca Andy este bine. au dreptate fetele, dusa aia de invatatoare cred ca se uita prea mult la reclame.
Roxi, e mortal David in cadita:))) Multa bafta la mami tau!
Lumi, sunt mortali hunii in corturi avem si noi un cort gen casuta a Alexei da' Cipri nu vrea sa intre decat cu mine, ii e frica:)))
Bitza
i-a iesit si Alexei rezultatul la antigenul giardia, e negativ. deci nu avem nik? gresesc daca ii dau ceva naturist doar preventiv? stiti voi gradi, microbi...
si pt ca vb de cazutul parului, azi m-am mai tuns, nu mult dar destul cit sa nu mai vad par in toata casa
BIGHIDEANU' e in spital

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pupici pentru toata lumea!
Razvan a fost bine azi, adica febra nu a urcat mai mult de 37.4, kk a fost ok, a facut doar o data, de dimineata, cand l-am pus pe olita
acum doarme si diseara ne ducem iar la dr sa facem aerosoli, desi dr zisa la tel ca in sit asta putem veni maine...insa mi se pare o mare imbunatatire in respiratia lui dupa aerosoli, asa ca ne ducem si azi. sper sa o tina tot asha si sa nu mai trecem prin ce am trecut!

bitza, sanatate puiului! sa dea DD sa nu fie nimic! nu ma pricep sa dau sfaturi, ca nici pt copilul meu nu stiu de multe ori care este cea mai buna alternativa, cand e vorba de medicamente, insa un lucru clar am invatat: fuga la dr, chiar daca va fi decat un control de rutina!

Ada, ce mai face Teo??

Ange, Crina e bine???

Laura, e asha o situatie complicata! nu stiu frate ce le-a apucat pe invatatoare sa bage motivul asta, alarmant de repede, as zice!! nu trebuie pierdut din vedere faptul ca Andy a trecut printr-o gradinita unde ar fi putut fi observat la fel de bine ca la scoala, daca sa zicem s-ar pune la indoiala parerea ta, ca fiind subiectiva!
acuma, depinde si de psihologul pe mana caruia nimeresti....dar sper sa fie de buna credinta si pregatit!
eu zic sa nu pierzi din vedere mutarea copilului...pentru ca invatatoarea nu-l va mai putea trata corect, parerea mea!
daca nu cumva o sa mai fabrice niste cazuri si atunci sa va sesizati voi, parintii, sa fie schimbata...ceilalti parinti ce zic??
oricum, inarmeza-te cu rabdare si calm, daca poti!




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
blog cu basca


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Claudinna ma bucur ca Razvan e mai bine

Ada voi cum mai sunteti?

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Babytza speram sa se rezolve cu dosarul mamei , offf da’ cat poate sa va zapaceasca

Daca pun cursul de a BNR si un pic mai mult e bine?, daca tu zici ca e ok site-ul si cursul de schimb maine pot depune banii

Nikolici felicitari pentru bilant, sa nu aveti reactii adverse

Laura cred ca o poti rezolva si cu o plangere impotriva invatatoarei

Alina eu zic ca e bine sa ii dai preventiv ceva

Claudinna ma bucur ca nu mai aveti temperatura, ar fi bine daca ai cumpara un aparat de aerosoli . De cate ori pe zi faceti aerosoli?

Crina e bine, ii multumesc lui Dumnezeu a trecut cu bine de vaccinul de 1an acum astept sa vad represalii de la ROR sper sa nu fie

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

mda, dezbracarea ca a inceput ploaia i e cerul negru; ce sa fac intre timp pun la calit niste ceapa cu pui pt un sos pt fi miu, brusc vad ca aragazul si cuptorul nu mai incalzesc, pana; merg pe scara totul ok, in apartament nicio siguranta nu pare sarita, orbecai ca e negru afara; vine soatza de la job pe ploaia asta sa ne "salveze"; sper sa fie siguranta ca daca nu...
Si stau orbete pe tel ca sunt rupta de lume, nu tv, nu calculator...

********************

Eva & Luca Noah (08.09.2008)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)



ufff ce nasol, am trecu si noi prin asa ceva

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput