Rahova sau apropiere (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Buna dimineata si de la noi....

tuturor sarbatoritilor de ieri si din partea noastra! noi nu avem prea multi in familie, asa ca ieri a fost liniste pe aici, fara "baila-baila" cum ziceti voi

Ralukutza sanatate multa iti doresc si traim toate cu speranta ca bebe e inca acolo si ne rugam la Doamne-Doamne sa fie asa; iar daca nu... ne rugam sa treci peste momentul acesta alaturi de sotz, copilasul din brate si bineinteles alaturi de noi!

Noi suntem bine si va dorim si voua la fel! Ruxi sa nu mai tuseasca, Dani si Mihnea succes la scoala si la teme! hai cu forte proaspete din nou la scoala!

Azi e aniversarea casatoriei parintilor mei.. 9 noiembrie! se fac 34 ani de atunci... mai au un pic si fac nunta de aur! trebuie musai sa ii sun sa ii felicit pentru asta!

Va pupam cu drag pe toti... inclusiv pe piciulica Tudorica, Maria, Alexa si pe mamicile lor!

Asa, sa mai strigam si catalogul: andre_ea? Mirclau? Sirimie? ce mai faceti fetelor? ce mai fac bebelusele cele mici dragi mamici?

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Maria a participat sambata la procesiuna Sf. Martin, se aduna copiii din cartier cu lampioane confectionate de ei si luminate pe dinauntru. Il asteapta pe Sf. Martin sa apara calare pe un cal si il urmeaza intr-o procesiune prin cartier, in care canta si diferite cantecele. la final se aprinde un foc maaare de tabara si se impart covrigi copiilor, care covrigi sunt de fapt niste gogosi in forma de covrigi, ca-s dulci si aluatul e de gogosi. A fost foarte frumos, Mariei i-a placut foarte mult, a spus ca merge si la anul. Am facut si poze, dar nu am apucat inca sa le descarc.
Uitam: la gradi la fii-mea s-a confirmat si al doilea caz de gripa porcina, dar am fost asigurati ca s-au luat masuri speciale de dezinfectare asa ca azi merge si Maria la gradi. Cu Dumnezeu inainte!
Ralukutzza, imi pare fff rau, dau si eu zic cva e mai bine ca ai hotarat sa astepti. Si intre timp poti eventual sa mai mergi si la un alt medic sa mai ceri o parere. si curaj, suntem alaturi de tine!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ola frumoaselor

Noi n-am avut ieri nici un sarbatorit, dar am facut eu niste briose asa...ca sa ne rasfatam. Mi-am cumparat o tava de silicon pentru briose si ma mancau degetele sa o incerc. Super! Si tava si briosele!!!
Si am gasit pe blogul osnei o gramada de retete de muffins, si cu fructe dar si cu rosii/branza/etc. Abia astept sa le incerc.

In alta ordine de idei eu cred ca l-am simtit sambata pe samburel. Stiu ca e foarte foarte foarte devreme dar eu sunt convinsa ca el a fost si nu gazele. Gazele le simt mai in interior asa, dar cand am zis eu ca el a fost l-am simtit ca si cum ar fi fost sub piele, adica foarte la suprafata. Plus ca miscarea a fost diferita de cea a gazelor. In concluzie, nu stiu daca el a fost ca stiu ca e inca super mic, dar mie asa imi place sa cred.

Si cam atat.

toate fetele

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 11+

Handmade by Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

rahovistele si va doresc o saptamana minunata iar scolareilor numai note mari

eu "azi ma mandresc cu ruxica mea(care desi nu incepe scoala fiindca e cu un an si putin mai mica decat ceilalti din grupa ei care merg la scoala anul asta) a facut la testarea de azi(cea de verificare a alfabetizarii si a cunostintelor matematice specifice varstei prescolare) cel mai bine dintre cele 2 clase pregatitoare...va dati seama ce mandrie pe mine fiindca d-na o dadea ex la fiecare parinte nah ca m-am laudat si aici
sincer nu-mi venea sa cred fiindca ea acasa nu colaboreaza cu mine la "materiile"astea....zice lasa ca stiu eu...

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata tuturor!
Sunt tare suparata si ingrijorata pentru ca de azi gradinita Mariei e inchisa din cauza epidemiei de gripa porcina. Se pare ca au fost confirmate 4 cazuri... Gradinita va ramane inchisa toata saptamana, dupa aceea, habar nu am ce va mai fi. Nu pot decat sa ma rog sa fim sanatosi. Nici macar nu stiu cum se procedeaza in situatia asta, daca se asteapta pana se vindeca toti copiii bolnavi sau se asteapta sa vada daca mai apare un caz nou, sau, sau... Am o gramada de intrebari care mi se invart in minte si nu stiu cui sa le adresez.
Monica, felicitari Ruxitei.
Alinutzza, l-ai mai simtit pe samburel?
Ralukutzza, karli, Vio, Vicky, Dory, Mirela? Pe unde sunteti?


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

tuturor sarbatoritilor din week-end.
Ralukuta, tinem pumnii sa fie totul bine cu bb.
Monica, felicitari Ruxitei.
Vecina, felicitari pentru miscarile lui bb.
Lexi, uf, urata treaba cu gripa. Tinem pumnii sa nu ajunga si la voi boala.

Fetelor, cumnata unei colege de la grupa Ilincutei este grav bolnava. Daca vreti si puteti sa ajutati, cititi aici: http://www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/ Alina se afl#259; īntr-o stare extrem de grav#259; #351;i trebuie ca īn maixim 10-14 zile s#259; fie operat#259;. Cei care vor s#259; doneze v#259; rug#259;m īn numele Alinei s#259; o face#355;i cāt mai repede pentru c#259; timpu ne preseaz#259;.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Monica, am incercat si eu cura cu boabe de orez nefierte, dar am renuntat dupa ce 2 zile n-am reusit sa le iau la timp. O sa mai incerc o data. Tu ai reusit sa slabesti? Cam cat?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

, va cu drag. Noi suntem bine, dar f. ocupati, cu servici, cu teme, ca toata lumea.
Monica, felicitari Ruxitei, esti o mama fericita cu asa copii constiinciosi!
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Buna dimineata si de la noi...

Monica asta voiam sa zic si eu.. ca Vicky... esti o mama fericita cand auzi de la copilasi "lasa ca stiu eu.. lasa ca fac singur/a, nu ma ajuta" si pe urma mai curg si laudele la gradi/scoala... nu cred ca iti mai trebuie altceva in clipa aia sunt sentimente pe care mi le imaginez si mi le doresc si eu si ma gandesc de multe ori la parintii nostri cand si cat au primit si ei aceasta satisfactie! E un gest mai mult decat mare de a-ti arata iubirea fata de parinti! Deci eu cred ca asta inseamna sa dai o educatie buna, sa ai copil educat! pe langa destept si frumos, cum e si Ruxi de altfel! Felicitari inca o data! Sunt perfomante castigate si bine-meritate! sa te mai lauzi asa ca mie imi place sa te aud vorbind asa; nu da a lauda cat da a dragoste pentru/de la copii!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Lexi imi inchipui ce ingrijorare te-a cuprins; eu zic sa stai linistita si daca cumva incep niste simptome de gripa luati masurile pe care le luati de obicei... nu lasa nimic ce te depaseste la voia intamplarii si mergi la medic daca esti ingrijorata; apoi daca nu aveti nimic si doar te gandesti, poate te-ar linisti sa vezi cum a evoluat/cum il depasesc cei care au un caz concret.. poate poti suna pe una din mamicile copiilor bolnaviori si vezi exact ce li se intampla; e si un fel de incurajare pt.respectivele mamici daca le dai un telefon si te mai pui si tu in tema.. oricum, aveti grija de voi! si scuza-ma ca sunt buna la sfaturi... nu stiu cat ajuta, si nu stiu daca eu as fi in locul tau cum m-as comporta... cred ca frica asta a ta e f.justificata; prea au facut inconjurul lumii spaima si panica creata/necreata intentionat!

Alinutza da-i inainte cu briosele.. iesi azi in parc? (adu si niste briose ) in Sebastian? hai ca vin si eu.. uite ce soare e afara!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput