Frumusete la 40 de ani - un ghid cu sfaturi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui crinulin

s-a intamplat sa ma intalnesc cu o prietena si sa constat ca parea vizibil mai tanara decat o stiam.
mi-a destanuit secretul, o crema lifting.( de "firma")
eu , una nu prea credeam in asa ceva, dar chiar face minuni.
am dat si foarte multi lei pe ea , dar meritaaaaaaa.



Crinulin, poti sa-mi trimiti un pm cu numele cremei? Ca sa nu facem reclama... Sint curioasa, nici eu nu stau bine cu increderea in produse cosmetice, am si pacatul ca nu ma ingrijesc, pur si simplu decit sa stau sa ma dau cu crema de noapte mai bine ma duc in pat cinci minute mai devreme...

Uite, tocmai am fost la articol si-am citit c-ar trebui sa pastrez creme de ochi in frigider... ha,ha,ha, ce gluma buna! Poate sa duc frigiderul in baie sa am vreo sansa s-o folosesc, altfel nu ma vad mergind pina in bucatarie ca asa caut crema de ochi, sa ma intorc in baie, sa o folosesc, sa ma duc iar in bucatarie s-o bag in frigider...

Voi ce solutii de combatut dezinteresul pentru propria faptura aveti? Sa mai zic c-am ramas cu vreo cinci kile in plus de la sarcina, Addison tocmai a implinit azi un an!, si ma tot indemn sa ma apuc de sport si ramin cu indemnul?! Nu reusesc deloc sa ma mobilizez! Si chiar ar trebui, ca... am 40 de ani! :)

Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si eu vreau sa stiu cum se numeste crema.
tocmai m-am vazut in niste instantanee facute de fiul meu si mi s-a cam lasat fataaaa


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cokk spune:

Eu voi implini 39 ani in Octombrie,sunt casatorita si am un baiat de 15 ani.Lucrez la o societate de constructii,sunt Asistent manager.Nu sunt o femeie frumoasa.Am 1,73 si 78 kg.Dar ma imbrac elegant in fiecare zi.Port incaltaminte cu toc inalt,ma vopsesc singura in fiecare luna,roscat,sunt tunsa scurt.Ma trezesc la ora 5,10 ,de luni pana vineri,si-mi incep ziua cu un dus,crema pe fata(folosesc o crema 35+)Anew,ruj si parfum.Chiar daca e weekend,si nu plec nicaieri,la prima ora fac dus..ruj si parfum.Trebuie sa inveti sa ai un pic de grija de tine.Crema pe care o folosesc o tin in baie,pe etajera,la oglinda .Nu am pretentia sa arat ca la 20 de ani ...dar cu un pic de ajutor si incredere in mine e ok.
La multi ani pt.Adison.adresa mea de mail e : coca9610@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Cokk, multumesc. Eu as da coltul - demisia, de fapt - daca ar trebui sa ma scol la 5 si 10... Toata admiratia.
Problema mea, intr-un fel, rezida in faptul ca am gene bune, nu e meritul meu, am 60 de kile la 1.68 (55 inainte de sarcina),riduri putine si musculatura relativ buna, asa ca nu ma simt - sau mai degraba nu vad intr-un mod evident - ca trece timpul. De unde rezulta tendinta asta de a o lasa pe miine cind trebuie sa am grija de mine. Ca exemplu, am ramas cu burta dupa sarcina, dar nu se vede foarte disgratios, cind stau in picioare aproape pot s-o ignor, asa ca nici pentru aia nu fac nimic s-o repar. SI stiu ca o sa ma trezesc intr-o dimineata constatind ca arat ca dracu...
Multumesc de urarile pentru Addie, la fel si tie, sa ne bucuram de copiii nostri...

Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cokk spune:

Draga Simonna,nu e cazul sa astepti dimineata ,,aia"...,v-a fi tarziu ...Si va veni vremea cand vei iesi la plimbare cu copilul tau ,si trebuie sa fie mandru de tine,de felul cum arati.Principalul meu critic,si dealtfel singurul, in materie de imbracaminte este fiul meu Bogdan.Intotdeauna spune,,erai bine azi" sau ,,nu te caracterizeaza''..deci ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

vreau si eu sa stiu cum se cheama crema aia, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yyna24 spune:

Frumusetea personala este mult mai mare decat orice recomandare – Aristotel

O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Mie imi miroase a reclama crema ....asta minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

reclama, reclama, da' sa stim si noi :)


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olganca spune:

Nu stiu cat as apela la noua tehnologie de mentinere a tineretii, cum ar fi chirurgia estetica. Bine ca ati deschis acest subiect, deoarece aceasta varsta este mai defavorizata de media.
Consider ca orice varsta are farmecul ei.
Eu una ma indrept spre 40 de ani si ma gandesc cum voi arata la acea varsta.
Ce mi-am dat seama ca te face sa arati bine este sa ai o sanatate buna. Controalele periodice la doctor, chiar preventive, o hrana adecvata, o viata activa, un moral ridicat. Lucrand la toate cate putin vei avea voia buna de a te mai aranja si a arata bine. De asemenea si vestimentatia e putin diferita. Aici tot de noi depinde de cum ne dam seama cat de bine ne sta si ce croieli ne avantajeaza. Ar fi super daca ar exista un ghid pentru persoanele de varsta a doua spre a treia. Sau chiar reviste. Voi intra pe siteul mentionat de dvs. O sa mai caut si subiecte care acum vad ca sunt la moda, mamica la 40, sau mai bine :)

Mergi la inceput