FIV- Dr LAURA DRACEA (4)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana112 spune:

Multumesc mult Cora !
Inca nu cred , astazi mi-am facut bhch-ul din nou , Luni voi avea rezultatul ( sper sa fie dublu ) .
Sunt inca foarte emotionata ... Ma resemnasem dupa un nou esec intrucat menstruatia imi venise fix la data la care trebuia sa vina, a fost abundenta si cu chiaguri destul de mari si in plus , nici un simpotom de sarcina . Ma pregateam sa imi fac alte investigatii , o noua laparoscipe , etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Ioana,este minunat ce ti se intampla,sper sa ma molipsesc si eu cat de curand,insa la noi este un pic mai complicat,sotul cu oligoastenoteratospermie severa si eu cu rezerva ovariana redusa conform FSH, dar......tu esti dovada vie ca mai sunt si minuni pe lumea asta,asa ca.......speranta moare ultima

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

Ioana felicitari!!!!!!! Ma bucur din suflet pentru tine, mare minune ceea ce ti s a intimplat, te am urmarit pe parcursul ultimelor 2 FIV uri si stiu cit erai de trista la ultima nereusita, dar se pare ca Dumnezeu avea alte planuri cu tine, ma bucura nespus reusita ta, sper sa fie bine pina la capat!!!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

IOANA felicitari! Sarcina usoara.
Eu de fiecare data am scris ca trebe facut HCG, chiar daca a venit " menstruatia" si e abundenta. Tu esti exemplul ca am avut dreptate. Multa bafta.
Noi am fost azi la eco si Junior s-a dezvoltat normal. I-am auzit inimioara. Ne-a dat d-na dr si poza 3D. La masuratoare are dimensiuni pt. 8 sapt si 6 zile.


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Felicitari IOANA!Trebuie sa ne molipsim si noi cat mai curand .Si eu astept sa vina luna ianuarie sa o luam de la capat, de data asta sper cu un final fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana112 spune:

Va doresc tuturor sa traiti bucuria pe care o traiesc eu acum ...
Vannessa , tie cine iti urmareste sarcina
?Mergi tot la Gynera la dna Dracea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

IOANA eu o sa imi urmaresc sarcina in Iasi. E prea departe Bucurestiul ca sa ma tot plimb si oricum o sa nasc in Iasi. Prima eco, la 6 sapt am facut-o la Gynera. Ma bucur foarte mult ca ai reusit.




9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana112 spune:

Vanessa , te rog sa-mi spui daca la 6 saptamani s-a vezut embrionul sau doar sacul gestational ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

IOANA la 6 saptamani sacul avea 10 mm si embrionul 3,4 mm. Se vedea clar cum ii pulsa inima, dar nu am auzit-o. Abia la eco de 9 sapt, i-am auzit inima.
Multa bafta.



9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Fetelor slabuta miscarea pe aici. Cu ceva ocupati?
IOANA cum esti?
CORA, ANCUTZA care e treaba? Va astept cu noutati.
Eu si junior suntem bine. Inca nu am scapat de greturi si varsaturi, dar oricum ne-am obisnuit. Am facut dublu test si e ok. Toate analizele sunt bune. Am un pic de anemie, dar nu e problema. Asa se intampla in sarcina. Speram sa aflam la eco pe 8 februarie si ce e Junior, ca sa incep sa ma uit dupa hainute si sa ma pot hotari si ce culori sa ii punem pe pereti.
Va pe toate si va doresc multa bafta.


Vanesssa 15+






Mergi la inceput