Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna fetelor

parca nu-mi mai ajunge timpul .. pe bune. nu stiu ce sa fac ma degraba. maine vreau sa pregatesc un tort ptr 4 nov .. asa sa marcam si noi 1 lunita de viata. sper sa=l pot face linistita ..

mihaela sigur ca poti modifica culorile de pe prima pagina .. eu v-am si spus.

nela multumiri ptr melodie .. e superba!!

mary LA MULTI ANI, ALEX!! SA FII SANATOS SI SA AI NOROC IN VIATA!

sabina buna ideea ta cu blogul .. poate o pun in practica.

denysa te-am trecut la panou.

ralu am completat datele lipsa ale puiului.

miha cum e mallul nou? cum e locul de joaca? merita?

techila felicitari pentru micii crestini. sunt doi strengari dulci si frumosi! iar tu mami ... radiezi!

diamar off imi pare rau ca a racit piticul. poate mai consulti un dr inainte de a-i da antibiotic. multa sanatate!

claudia ce dres superb!! si ce fetita si mami frumoase..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

"inca una si ma duc"
cand putem depunde dosarul pt indemnizatie de crestere a copilului? nu se poate depune inainte de a iesi din concediul de maternitate?

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

selen, din pacate nu. Si mie mi se termina acum pe 10 nov... si o sa vina banii la sf asteapta. Vai de sarbatorile din iarna asta...




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Luto Nicholas imi arunca suzeta cu bolta, oricat as incerca eu. Am incercat cu suzeta cu silicon, cu latex, degeaba.
In schimb daca-i arat sanul, se repede la el ca vulturul. De 3 zile si-a descoperit mainile si suge/linge degetul aratator. De suzeta stiu sa-l scap, dar de deget, nu.
Las Vegas e frumos, am fost de 2 ori. Banui ca-i si mai frumos daca joci serios, nu 20$ ca mine
Nela tocmai am vazut secventa din acel film
Asa-i, babies sunt masini de supravietuit, cum zicea un pediatru la cursul prenatal : sunt facuti sa reziste greselilor parintilor.

Diana cu Nicholas Tom (3 sep 2009) si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Buna fetelor si bine v-am gasit la scutece!

La Multi ani Alexandru si Danuta.

Astazi Ruby a fost cumintica..doar somn si papa.Adevarul e ca si Lilly m-a ajutat..am lasat-o putin cu ea pana am pus ceva la spalat si cand m-am intors Ruby dormea..am intrebat-o ce i-a facut si mi-a spus ca i-a citit cartea de la scoala (asta apropos de lectura Techilei).

Techila, sa-ti traiasca baieteii, sunt frumosi foc si nici cu parintii nu mi-e rusine. Si eu sunt de acord cu Luto, esti schimbata foarte tare dupa nastere,vreau si eu ..

Luto, ce bine ar fi sa ne intalnim toate la o cafea Eu conduc asa ca ma pot deplasa mai usor..desi cand ajung prin Luton inima imi e in underwear de cum se conduce acolo Eu cu suzeta i-am dat-o in fiecare zi cate putin iar acum o ia dar numai cand pange ceea ce e ok. Am incercat mai multe tipuri dar numai pe www.mothercare.com/MAM-Unisex-tiny-soothers-2pk/dp/B001E8EP8K/ref=sr_11_1/276-5890645-7208967?_encoding=UTF8&mcb=core" target="_blank">asta a acceptat-o. E mai micuta (pentru nou-nascuti si prematuri)... cu celelalte imi tragea cate o privire si o scuipa cu toata puterea. Stii ce e amuzant intr-un fel? Intr-un an-doi o sa cerem sfaturi cum sa-i dezvatam de suzeta.

Claudia, ti-am vazut si eu mica vrajitoare si bbelusica in rochita , sunt frumusele foc..Lilly a fost motan de Haloween..a fost doar la cateva case dar s-a intors cu vreo mana-doua de dulciuri si o punga de crisps Cu privire la cadouri la noi a avut mult succes un scooter roz pe care-l foloseste mereu si in drum spre scoala si cand mergem in parc. In rest si eu sunt in pana de idei..am vazut in Toys R Us un birou dragut , ne mai uitam..daca-mi mai vine vreo idee iti zic. Ce coincidenta dar sa stii ca Iulia are uniforma aceeasi culoare ca a lui Lilly ..tricou/ pollo shirt galben si cardigan albastru.

Maria, si noi suntem la fel cu suptul..cateva minute si apoi scancit si dureri de burtica, sunt zile cand si la baie ajung cu greu ca e lipita de tzatzica, dar vor veni si zile mai bune. Si eu sunt de acord cu fetele..o sa faca furori.

Selen, noi ii taiem unghiutele cu un forfecel din ala mic pentru bebei si numai cand doarme ca in rest da mult din maini si din picioare. Nu am curaj cu unghiera.

Elle, ne pui si pe noi in listuta, te rog..Ruby Elena, 14.09.2009, scor 9, nascuta in spitalul Rosie, Cambridgeshire. Daca mai ai nevoie de ceva te rog sa-mi zici. Mersi

Am fugit sa-i dau papa. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Cum zicea si diana, si al meu m-a innebunit cu suptul dejtelor . Efectiv ar suge toata ziua desi este proaspat mancat . Eu de cate ori il vad i-o scot si ii spun calm ca nu e bine, c anu e voie, nu-i frumos etc... ce-o intelege el ... zi ca ei si fa ca tine... in secunda doi e cu ea inapoi in gura.




Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)pe pamant si de INGERAS Andrei in ceruri

POVESTEA NOASTRA

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Selene si eu ii tai cand doarme mai adånc cu unghiera..deocamdata mi-a iesit pasenta chiar daca nu doarme lung dar cum il prind ca adoarme hop cu unghiera.. cateodata mi se intamplå så ii tai azi la o mana si maine la alta

Crystina ce frumos a adormit-o Lilly pe Ruby..Cred ca iti e de mare ajutor Lilly..Så iti tråiasca fetitele..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Multumim de aprecieri fetelor,
Iulika, mersi de ideea ci microscopul(chiar e interesant),cu programul Tv nu prea mai functioneaza la ea....
Cristina, multumesc si tie,o sa mai vad...din pacate eu trebuie sa-i iau cel putin 3 cadouri,iar tu probabil sti ca de Craciun aici fiecare copul are cel putin 5 cadouri sub brad ,sunt in pana de idei...Cred ca si printesa ta mare e anul 1 nu?sau gresesc..
Selen, eu i tai unghiutele cu unghierea in timp ce alaptez..
Azi am primit o noua suzeta..sa incercam ,cel putin nu am mai cumparat ca deja am peste 10 datorita faptului ca se vand in pachet de 2, si trebuie sa perseverez ca si-a descoperit de vreo saptamana manutele,si le foloseste la greu acum ..

Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Nu stiu daca apuc sa va recuperez si sa mai postez azi, dar nu am vrut sa treaca ziua si sa nu-i urez Danutei

La multi ani, Danuta! Sa fii fericita si sanatoasa alaturi de cei dragi!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenysaB spune:

Multumesc ca ne-ati pus pe lista!
Datele noastre complete sunt: 16.09 ora 08.55 Denis-Tudor(3800g, 52 cm, Apgar 9), Medias, naturala cu epidurala la 39 saptamani si 4 zile de (DN:22.04.1984).
Revin cu un mesaj mai tarziu.

Mergi la inceput