cum scapam de rau de masina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani33 spune:

Eu am rau de masina de mica si nu mi-a trecut nici acum la batranete. Mai rau este ca si a mea domnisoara m-a mostenit. Am incercat inclusiv acele bratari cu presopunctura, vax, pe serpentine e calvar, ne este rau la amandoua.
Cel mai bun pana la urma este tot ghimbirul dar si acela are limitele lui.
D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

Cocculine , de la Boiron, pastilute homeopate, se topesc in gura (am inteles ca se gasesc si granule). La mine au functionat f bine, cand eram insarcinata cu al doilea bb nu puteam merge nici 5 min cu masina fara sa mi vina sa vomit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Metoclopramid. Exista sub forma de pastile sau picaturi, asa ca poate fi dat si la varste mici. Daca prognozati un drum mai lung, ar trebui dat cam cu 1 zi inainte si continuat cu 1 zi dupa drum.

Eu si fratele meu nu reuseam, cand eram copii sa ajungem nici Bucuresti-Sinaia fara 2-3 opriri fortate. Acum patesc la fel daca stau in spate. La volan sau in dreapta nu am nimic.

Din cei doi copii ai mei, unul a mostenit raul de masina. Merge si iarna cu geamul de la el deschis, ajunge cu ochii rosii la destinatie si deja are dexteritate, cand simte ca nu mai poate, anunta, dar pana sa opreasca taica'su masina, deschide geamul, scoate capul ca un caine si....o data a vomitat din mers ca nu gasea tac'su parcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Lenca si eu iti recomand sirop Metoclopramid . Eu ii dau fetitei mele de la 3 ani si este ffff bun . Ii dau o lingurita de sirop cu 10 min inainte de a pleca la drum si peste o ora si ceva de mers ea adoarme , asa ca stam mai linistiti tot drumul Tg jiu - Bucuresti.
Numai bine.

Adela mami de Adruan Stefan ( 23.07.2009 ) si Maria Luiza ( 18.06.2002)

Mergi la inceput