Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(94) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

eu zic ca ochii sunt ai tai si zambetul a lui taica-su. atat am reushit pana acum. dar clar nu ash zice ca seamana doar cu unul dintre voi
Citat:
citat din mesajul lui carla28

Citat:
citat din mesajul lui novus

Carla, trece si votul meu tot la sotul tau, altfel se iroseste (mi-am pus ochelarii si parca,parca )


Mami lui Alexandra (03.03.09)





Novus, se poate sa nu? Te rog tu sa te uiti fara ochelari , sa am si eu pe cineva de partea mea

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE




25 martie 2009

Multu
, pana acum am adunat si eu 1 punct jumate

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, intrebare intrebatoare: unde gasesc o plapuma pentru copil? Ma tot f*** soztul la cap (din pacate ) ca puiul are nevoie de o plapumica. Io i-as lua sac de dormit, inca nu am gasit ceva gros si pe marimea lui.



Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


MONICA dar de ce spui din pacate, se intampla sa vrei si in alte parti?Parca tu spuneai ca ii este fica sotului de inca un bebe? Sper sa nu ma insel

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born



Io sper sa te inseli, da' din pacate nu-i asa. Si la mine iar a venit Mosh Craciun Il vrea cineva?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Buna fetelor, am si eu o intrebare : nu mai intra alocatiile? Cred ca la noi nu au venit de vreo 2 luni( vin pe card si nu mai stiu exact ca am mai scos bani etc dar maine voi lua extras de cont de la banca). La voi au venit alocatiile in ultimele 2 luni?


Mami de fetita si de baietel




Mie mi-au intrat la timp si CIC si alocatia. Poate pt copiii mai mari o fi altfel.

In alta ordine de idei, nu ne dai si tu un raport scurt acolo?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ieri ne-am ridicat si noi pt prima data . Daca Adela s-a ridicat de la broccoli, al meu s-a ridicat de la... patrunjel verde?

Aris sa te vad io cu rimelul pe obraji cand o intra la scoala

Dyanna asa de eficient e Montignac? Hmmm, tre' sa iau si eu cartea... Ca vad ca disociatul asta avanseaza destul de greu.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

monica - pai imi iau din ala rezistent la apa
acum eu ma tzin tare,nici macar nu l-am sunat sa vad daca sunt bine...deshi ma mananca rau
el se tot lauda ca deabia astepata sa creasca sa il ia cu el peste tot...si uite ca vorbea serios
cred ca de abia atunci o sa plang pe aici ca mai vreau un bb


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

monvas - hihi cat iti zic asa cand asa
felicitari pt ridicatura. de acum sa te tzii bine. nu o sa i sa para nimic mai interesant pe lumea asta decat sa se ridice..de orice, cu orice risc


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Olga, la fel am patit si eu cu el, nici al meu nu accepta biberon sau suzeta. Cat va dura nu stiu, dar nici eu nu ma aventurez de acasa noaptea.

Iar cu slabitul, este normal sa stagnezi cate o saptmana si apoi din nou sa slabesti, trebuie sa ai rabdare.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

carla - lasa ca iti faci tu un baiat identic cu tine

olga - sper sa nu fie nimic serios cu tusea. dar nu te stresa daca amani un pic vaccinul. si eu eram suparata dar mi-a explicat pediatra ca e super ok, important e sa fie sanatos la vaccinare ca sa isi faca anticorpii cum trebuie. vaccinele pot fi facute la intervale mai lungi(mai scurte sa nu fie). mai ales ca acum sunteti la a 3-a doza


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

ragea cand vedea tzitza zici ca-i aratam ceva pokemon


zz]

ha, ha, ce bine mi-a prins ca am ras, ca sunt pachet de nervi....din motive de suferind de sindromul cerbului infuriat

On a happier note: i-am dat lui Bogdan linte (piure amestecat cu morcov, cartof si suc de portocala - pentru absorbtia fierului din linte) si a mancat tot. M-am bucurat, ca suntem dupa o saptamana de balamuc la capitolul mancare, a crezut ca am vrut sa-l otravesc cand i-am dat peste (Lysbeth, vad ca voi ati reusit, bravo!) si ma suspecta de ganduri parsive la fiecare masa

Reteta este dupa o carte de bucate pentru bebei, avea si coriandru dar m-am gandit ca e prea devreme pentru asa ceva, desi era la capitolul bebei intre 6-9 luni. (FYI, Bridget Wardley & Judy More - Cartea retetelor pentru bebelusi si copii)

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

oare la cate mesaje imi face si mie stelutzele albastre??? ca asa nu imi plac astea comuniste. sper ca la 3000 asa ca sa va tzineti ca trebuie sa mai scriu peste 250 rapid
daca mai pleaca fi-miu de acasa in 3 zile rezolv problema


25 martie 2009

Mergi la inceput