Fiv in Ungaria 72

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

violeta...daca medicul nu ti-a recomandat altfel...pe 10 Noiembrie e bine sa ajungi acolo...in ziua 6 de stimulare esti fresh si pe pozitii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata gagici

brrrr e un frig de ti ingheata una alta..hai la ceai si la lapte cald

sa avem o zi frumoasa si calduroasa

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

'neatzaaaaaa
am venit la lapticutz cald

o Duminica faina tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

am baut deja doua cani de lapte cu cacao........doamne ce nu mi place vremea asta

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

eu am baut un pahar cu lapte cald si am mancat o felie de paine cu unt si magiun...si mi-am adus aminte de gustul copilariei

nici mie nu-mi place vremea asta...da asa am un dor de duca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, eu tocmai am descoperit ca am mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot. Acum imi explic sarcina biochimica avuta in urma primului FIV. Am vrut sa va spun sa nu "ratati" si analizele astea inainte de fiv, caci sunt importante!
Irinuca, Nici nu vreau sa ma gandesc ce in sufletul tau...
Goggy, la cat mai multe "oo"!
Violeta, deci se rezolva toate pana la urma! Succes!
Felicia, la cat mai multe gravidute de trecut pe lista! (Si pe tine printre ele!)
Va pup!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hai mai tamy...
eu nu am de gand sa le ratez...asa pentru linistea mea...sper sa nu le am si p-astea...desi o lampa imi fileaza mie pe undeva...da pana la rezultatul oficial inca mai spun ca sunt eu paranoica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

buna fetelor!am si eu o mare rugaminte la voi!sunt noua si pe forum dar si in 'domeniu'asa ca mi-as dori daca puteti sa-mi oferiti si mie niste raspunsuri la intrebarile care ma chinuie.pt inceput un scurt istoric:trei extrauterine la activ dintre care una prima tr extirpata cea de-a doua embolizare,iar ultima acum doua luni embolizare si tratament cu metotrexat nereusite in final extirpata tr stg.dupa cum vedeti singura sansa este fiv-ul.dr.mea mi-a recomandat ungaria-szeghet dr. zadori.despre care as dori sa aflu cate ceva.mai exact mi-ati putea spune ce costuri totale sunt?de cate ori va trebui sa merg acolo?ma pot intelege cu ei in rom sau engl?analizele le pot face aici?cam ce rata de reusita au?eu am 25 de ani iar sotul 32.spermograma e f.buna iar analizele mele hormonale'enervant de bune'citand dr meava multumesc anticipat in speranta ca ma veti lamuri si pe mine.va doresc mult succes la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

buna fetelor!am si eu o mare rugaminte la voi!sunt noua si pe forum dar si in 'domeniu'asa ca mi-as dori daca puteti sa-mi oferiti si mie niste raspunsuri la intrebarile care ma chinuie.pt inceput un scurt istoric:trei extrauterine la activ dintre care una prima tr extirpata cea de-a doua embolizare,iar ultima acum doua luni embolizare si tratament cu metotrexat nereusite in final extirpata tr stg.dupa cum vedeti singura sansa este fiv-ul.dr.mea mi-a recomandat ungaria-szeghet dr. zadori.despre care as dori sa aflu cate ceva.mai exact mi-ati putea spune ce costuri totale sunt?de cate ori va trebui sa merg acolo?ma pot intelege cu ei in rom sau engl?analizele le pot face aici?cam ce rata de reusita au?eu am 25 de ani iar sotul 32.spermograma e f.buna iar analizele mele hormonale'enervant de bune'citand dr meava multumesc anticipat in speranta ca ma veti lamuri si pe mine.va doresc mult succes la toate


draga persi...
cu dr zadori te intelegi foarte bine in engleza, el vb excelent engleza, intelege putin romaneste. Legat de costuri sunt cele postate pe prima pagina sunt mult mai bune fata de cele de la noi. In cazul meu, am ajuns in z2 de ciclu si am plecat dup 2 zile de la transfer.
monitorizarea este foarte stricta si e mai bine sa fi acolo. Analizele poti sa le ai facute din tara ti se iau in calcul, oricum ti se repeta estradiolul. Spermograma o vor face si ei.

medicul e bun, are rabdare, totul e sa ai noroc. asta in mare, bafta multa

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Espe spune:

Persi,
-dr.mea mi-a recomandat ungaria-szeghet dr. zadori.despre care as dori sa aflu cate ceva.
O recomandare ffff inspirata!!!! Despre parerile despre dr Zadori, poti citi in capitolele anterioare si pe forumurile “gravidute prin FIV” si “mamici prin FIV”. Exista pareri pro si contra, mai mult pro, cele contra au aparut din cauza frustrarii acumulate in urma unor esecuri repetate ale procedurii FIV, nicidecum din cauza neprofesionalismului dr Zadori. Este o persoana extrem de bine pregatita, amabila, educata si carei ii place f mult ce face si se implica 100%.
-mai exact mi-ati putea spune ce costuri totale sunt?
Analizele facute in Ro costa cam 1000E, procedura in Hu costa in jur de 2500E si ar mai fi costurile cu drumul, cazarea, manacarea, etc. Mai exact poti citi pe prima pagina.
-de cate ori va trebui sa merg acolo?
O data la consultatie si a 2a oara pt procedura.
-ma pot intelege cu ei in rom sau engl?
Zadori vorbeste engleza f bine, in romana te poti intelege doar cu ajutorul unei traducatoare.
-analizele le pot face aici?
Da. Acolo vei face o echografie, la consultatie.
-cam ce rata de reusita au?
Pe grupa ta de varsta – peste 40%. Poti vedea cu ochii tai pe siteul lor.

Mergi la inceput