Albinutze de Mai-Iunie 2009(31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Bebe beca, chestia cu batutul ceasului, era o gluma, ti-ai dat seama. Nu cred ca cineva si-ar hrani copilul la ore fixe, desi, daca stau sa ma gandesc bine, in primele 2-3 saptamani imi venea sa o trezesc noaptea sa o hranesc, noroc ca m-am lecuit repede.
Am culcat-o si eu in sac inainte de a da astia caldura, dar acum e prea cald, si sacul ei e cam grosut. Eu o invelesc dupa ce adoarme bine si nu se mai dezveleste decat daca se trezeste.

Ramona, petrecere frumoasa duminica!


Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

buna seara, intru repede sa va fac in ciuda, azi m-am vopsit si tuns. fetele au dormit amandoo 2 ore deodata, deci bona nu m-a injurat.

Beca, daca vad ca pofteste, da, pasez repede si-i dau. nu stiu acu ce sa fac, e mult mai interesata de mancare decat de san. daca-mi zicea cineva ca exista asa ceva, ii ziceam ca e dusa. adica nu stiu cat e ok sa-i dau, azi a halit un mar intreg cu un biscuite (combinatia apropo e ok, fructele merg combinate cu orice, asa scrie la cartea mea de tao). tre sa intreb pediatra cat poate manca.

ma duc ca mi-a facut Karo prajitura.





Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salutare
ei, acu c-am mancat ca un porc, pot sa scriu si eu doua vorbe. de cand merg la sala, sparg frigiderul la pranz. ufff, asa ce-am rezolvat?
anyway, la varsta asta cate mese de solide ar trebui sa aiba bebe? mie pediatrul lui N mi-a spus ca de la 6 luni vom vorbi deja de 3. nu-i prea mult? eu ma gandeam ca pe la 8 luni incolo...
m-am uitat la hainutele pe care le tot postati voi, ar trebui sa ma apuc de vandut haine in romania, dar nu stiu cum imi fac reclama...
cris, am vazut toate videourile mirunei, f misto.
carmina, si pe al tau, si lui Philip ii place sa-l distreze pe N si adevarul e ca nici nu-i ia mult...
fetele care hraniti bebeii cu formula, de cate ori papa pe noapte? N se trezeste in jur de 12-1 si maraie, uneori il mangai sau ii dau apa si adoarme inapoi, apoi intre 3-5 cand ii dau un biberon. mananca suficient in timpul zilei si nu cred ca-i trebuie papa si la 12.
carla, f frumoase poze, de cand le astept.
Marieeeeee, mi-e tare dor de tine, abia astept sa revii. sper ca totul e bine.
vreti sa vedeti si fantomita mea:
http://apha.shutterfly.com/11537#11539
n-am gasit costum fain in comert si i l-am facut noi
na ca pana m-am mocait eu, s-a trezit juniorul, a dormit vreo 40 de minute...of, of.
ramona, pup sa treaca oboseala. azi am vazut la sala o mamica cu un bebe de 9 luni si o intrebam cu doarme etc. i-am zis ca Ns e trezeste de 2 ori noaptea si ea cica "numai atat"? deci se poate si mai rau.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Nemora............esti tare cu "prajiturica"!
Carla............am uitat sa-ti zic laudele de la poze! Eleganti cu totii! Papuceii Larisei mi-au placut- de printesa! Silueta ta de domnisorica se remarca rapid! Si in 2 cuvinte: O FAMILIE FERICITA! Felicitari pentru placinta!Sa ne spui cum a iesit!
Matei cred ca are o perioada de crestere: mananca si deseori dupa ce termina i-a somn!! Daca ma vede cu ceva in mana vrea sa mi le ia! Acum ma ajuta sa scriu!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Andreea...........bine ca ne sperii cu fantoma si nu ne prezinti si teposul!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

hai ca azi am absentat..dar am avut un bebe care m-a soprasolicitat

sper sa nu uit de nimeni,si daca cumva am sarit pe cineva sa fie cu iertare..dar ati scris azi o gramda.......

coraly.......multa sanatate!!!!!

nemora.........o fi fost el un depresiv irecuperabil,dar la bac cu o sa faca Bacovia depresie ci sotul si eu pe langa el

yuppi.........,multa sanatate sotuluisi eu tot cam asa am reglat centrala

ertina......la mine-i din neam,soata zice ca in loc de una am doua coaste de drac..

carla...........fa-i bucata la americanca ca merita..dap,butelieimi e frica sa bag gaze din cauza lucrarilor de proasta calitate....cum a iesit placinta?

nicuratze.........usor-usor se perfectioneaza ea si ai sa vezi ce-ti da de furca

dici..........super produseledaca stau bine si ma gandesc as putea si eu sa ma arunc in club pentru o comanda

kiralina...... pitica sa-i treaca raceala cat mai repede

alynta..........am avut covor si l-a dat ca periam la ele de -mi iesea ochii cu animalutzele mele,acum bag mopul si gata..nu prea-i place sa-i dau piure de fructe,mai bine se arunca la o bucata pe care sa o molfaie ea in legea ei...in filmulet se lupta cu o felie de portocala

ramona..........distractie placuta la botez

carla.......vizionat pozicice familie frumoasa sunteti

philip.........ce fantomita draguta

Vad ca azi s-a vorbit de caldurica din csa..pai seara am in casa intre 21-25 grade,si chiar daca ii fac baita si la cap nu-i pun fesulicaba o las si la maneca scurta si o invelesc,si noaptea cand se trezeste e pe jumate dezvelita,dar nu-mi fac probleme.Am observat ca atunci cand ii e frig trage de pled ca sa se inveleasca si chiar reusestesi-si mai baga si omidutza langa ea ca sa nu raceasca si aiasi stau amandoua imbratisate...dimineata ajunge temperatura la 20-21 grade si e foarte bine

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

dici...........in seara asta am vizionat pozici cu toale pentru fi-mea si am gasit unele d iti ia rasuflarea

http://www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii/3593028251/in/set-72157619756452025/

http://www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii/2642056119/in/set-72157619756452025/



mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

hallo fetele!! multumim pt felicitari! sebastian va trimite miii de ...astazi ca sa imi arate sebastian cine e bossul in casa, la 5:30 dimineata era fresh..dar de dupamasa am dormit amindoi ca niciodata 2,5 ore..

am fo la ikea si am cumparat inca un scaunel de masa (pret de nimic: 13€)de dus la socri...acasa il avem pe cel peg pereg si din cauza ca nu am chef sa dau inca odata peste 100€ i-am luat unul de la ikea,oricum va fi folosit foarte rar...1 data pe luna...

la sebatian in camera am intre 21° si 22° asa imi arata babyphone-ul..eu inainte sa il pun la nani tot timpul aerisesc bine la el in camera...sebastian doarme in pijama subtire si in sacul de dormit....caciula primeste doar afara (avem ca 7° afara)

ioana azi am primi oscilo deci la urmatoarea raceala suntem pregatiti

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

laura, la multi ani lui sebastian si din partea noastra!
ioana, cat costa oscilo in ro? eu am cumparat de aici si am dat $10 care pt mine e mult? are 6 flaconase din alea.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

laura, la multi ani lui sebastian si din partea noastra!
ioana, cat costa oscilo in ro? eu am cumparat de aici si am dat $10 care pt mine e mult? are 6 flaconase din alea.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009




Sper sa nu se supere Ioana ca raspund eu inaintea ei...dar am cutia de oscillo pe birou....tot cu 6 flacoane...costa 22,17 lei...deci tot pe acolo...

Laura... si din partea noastra cu intarziere!!!Pai normal ca el e seful...cum credeai altfel??

mami fericita de Bianca Maria (11.06.09)

http://lb1f.lilypie.com/X98mp3.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman/Munte2009#

Mergi la inceput