fetita mea plange de 2 ore....ajutor....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Se poate ca viroza asta sa se fi complicat cu o otita, iar otita e foarte dureroasa, eu as merge neaparat din nou la medic!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

buna seara tuturor..
am fost marti cu ea la doctor si au zis ca are un virus gripal..mi-au dat paracetamol..a facutniste crize de colici pe care nu le pot descrie in cuvinte..am aflat azi ca din cauza mucusului pe care ea fiind prea mica nu stie sa il elimine..aseara a facut alta criza era nopte si frig(de asta nu am putu iesi cu ea afara)am sunat la ambulanta au zis ca nu e grav,bla bla bla..azi am fost la doctor..din cauza mucusului pe care nu il expectoreazza a facut infectie in piept(si eu trebia sa ii cant aseara ca sa ii treaca infectia???in fine)..mi-au dat amaoxicilina..si gaviscon pt copii..are 14 saptamani..nu a facut febra..doar tuseste si ii curge nasicul..nu inteleg de ce trebuie sa ii dau amoxicilina???
va doresc o seara buna si va multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui s_ellia25

buna seara tuturor..
am fost marti cu ea la doctor si au zis ca are un virus gripal..mi-au dat paracetamol..a facutniste crize de colici pe care nu le pot descrie in cuvinte..am aflat azi ca din cauza mucusului pe care ea fiind prea mica nu stie sa il elimine..aseara a facut alta criza era nopte si frig(de asta nu am putu iesi cu ea afara)am sunat la ambulanta au zis ca nu e grav,bla bla bla..azi am fost la doctor..din cauza mucusului pe care nu il expectoreazza a facut infectie in piept(si eu trebia sa ii cant aseara ca sa ii treaca infectia???in fine)..mi-au dat amaoxicilina..si gaviscon pt copii..are 14 saptamani..nu a facut febra..doar tuseste si ii curge nasicul..nu inteleg de ce trebuie sa ii dau amoxicilina???
va doresc o seara buna si va multumesc pt raspunsuri


Pentru ca infectia ”in piept” sau oriunde altundeva, se trateaza cu antibiotic. Si daca tii cont de varsta copilului si de complicatii...o faci repede! Mie mi se pare un diagnostic serios, pentru ca atunci cand aud de ”piept”, de tuse cu expectoratii, nas infundat si plans continuu, imediat ma gandesc la plamani si la cat de periculoase pot fi infectiile acolo la un bebe de 14 saptamani.
Sanatate multa!

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput