*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1AN! LMA! (83)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Miki01, bafta multa la consultatie!!! Te asteptam cu vesti bune!!!

Mav, excelenta ideea cu cadourile, tare mi-ar fi placut si mie sa fiu in tara dar asa si eu zic pas de data asta.

Darling, Cherie, bine ati revenit! Darling, super pozele, arati fff bine iar Edu e bucatica rupta din tati, seamana perfect!

Andy, asa si eu ma gandesc la parintii mei chiar din timpul sarcinii si parca ii vad si inteleg altfel. Voi ce faceti? Cand te intorci la munca? Pup dulceata mica

Monicus, da da am inceput pregatirile, acu sper sa-i treaca raceala sa putem petrece, am admirat printesa e tare tare scumpaaa, fetita mare ce mai

Oti, al meu nu a halit dovleac desi i-am facut de mai multe ori, mie imi place asa ca i l-am ras eu, aici e de fapt winter squash desi la supermarket scrie baby pumpkin, probabil nu e mare diferenta, pupam buzica, of of

Oceaaaan, pe unde umbli, ne lasi asa insetate????

Carmen, cum mai e Victor? Stiu ca intrebai de probiotice, ai intuit bine ca e vb de microorganisme vii din iaurt gen bifidus, de aceea se si recomanda iaurt in timpul episodului diareic pt refacerea florei, am vazut ca ti-au raspuns deja fetele In rest, ma bucur ca te distrezi, gagico

Bertha, Laura, cum sunt puii?

Sanatate multa, multa





de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Oceanborn la multi ani fericiti alaturi de cei dragi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael nazdravanel (23.10.2008)
RAPHAEL IUBITEL
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

oceanborn HAPPY BIRTHDAY TO YOU !!!, sa fi sanatoasa si tot ce iti propui azi sa devina realitate !
si noi sarbatorim azi ... 5 ani de casnicie

http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU
mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

Mav eu zic sa il pui pe sebi sa fca biletele cu numele participantilor , sa le impatureasca si apoi sa le puna intr-un bol, le agita si face extragerile...apoi le pune pe masa ...si biletul nr1 va da cadou biletului nr2 si tot asa pana la ultimul care va trebui sa ii faca cadou primului bilet....le deschideti si vedeti care cum trimite...na decat sa te chinui cu numerele...zic si eu ...apoi faci cum iti vine mai la indemana
miky sa ne aduci numai vesti bune
edit>
futuremother multi ani de acum inainte cu sanatate si intelepciune si sa nu intampinati deloc probleme...a si numai impliniri alaturi de minuni ....

*************************************
"Cand uiti de propriile tale defecte devi mandru." Democrit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Futuremother, multi ani fericiti impreuna cu puii vostri scumpi!



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Oceanborn, LA MULTI ANI!Tot ce iti doresti alaturi de cei dragi!
Futuremother, MULTI ANI FERCITI impreuna!
Ralucutzza, wowww...felicitari, prima mamica de cozonacica care e gravi!Sarcina usoara mamico!Sa ramai si cu noi chiar daca te duci si la odisee
Sara papa din nou TOT!Ieri i-am dat prma data portocala, dupa amiaza...jumatate de portocal si jumatate de banana...a as tot.
Bravegirl, superbe pozele...si eu vreau sa-i fac Sarei la 1 an

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Oceanborn!!!

Andy, nici pe mine nu m-au vizitat rusii. Si ma oftic ca eu vreau sa raman gravi

Eu acum ma lupt cu alta dilema. toata lumea ma bate la cap sa fac ceva, ca asa nu o mai duc mult. Am slabit f mult si nu ma simt ok. Arianna e o rasfatata, deja avem probleme. Face crize, plange dc nu obtine ce vrea, nu sta DELOC singura. Ma bate gandul sa o intarc, dar mi se rupe sufletul numai cd ma gandesc. Stiu ca trebuie, ca altfel nu vad cum as putea sa ma odihnesc si eu. Sotul vrea sa o intarc brusc, sa plec de acasa si sa ma intorc dupa cateva zile. Nu vrea sa inteleaga ca eu nu pot sa fac asa ceva. Dar cum sa o intarc fara sa suferim? Mi-e rau fizic, numai la gandul ca va veni ziua cd va trebui s ama decid. Credeam ca sunt mai puternica...sunt o persoana rece, calculata...dar botul asta de om ma face atat de neputincioasa. Nu situ dc ma intelegeti....ma doare fizic corpul, mi se inclesteaza mainile, ma doare in piept cd imi zice sotul ca gata, plecam si o lasam cu mama mea


==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Mersi de urari fetelor!

Futuremother la multi ani fericiti alaturi de frumoasa familie!

Andy stiam eu ca vreau sa-ti scriu ceva, uitasem, nici pe la mine n-au trecut rusii..ii astept cu nerabdare..

Mi-am gasit cadoul, era in torpedoul masinii, nicidecum in casa..e un digital photo frame,deja incarcat , imi place

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Bravegirl te inteleg perfect, Thomas face la fel, ieri, pentru ca nu l-am lasat sa iasa pe balcon, cand l-am luat in brate a facut o criza, a dat din picioare si maini si a inceput sa tipe, am ramas masca.. de o vreme ii iau aptamil 3, lichid, ii tot pun sub nas dar nu vrea, scuipa, nici eu nu-l pot intarca brusc, nu ma lasa sufletul, probabil c-o sa fie unica solutie, dar acum nu pot....si mai ales in ultimele zile oboseala fizica ma darama, fiind singura cu el24 din 24..

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Corina, lasa `lumea` sa zica/faca ce vrea... TU ce simti? Chiar vrei s-o intarci? De unde ideea ca e rasfatata pentru ca o alaptezi? Ai nevoie de-o pauza pentru tine? Ia-o pe Arianna si pe cine te ajuta, plecati, stai tu cu tine putin, si cand Ari are nevoie, alapteaz-o.
Poate sunt prea transanta, nu vreau sa te supar, insa ma enerveaza la culme lumea care vine si ne da sfaturi. Mama ma intreaba tot timpul daca m-am mai ingrasat, ca prea am slabit, imi spune sa am grija mai multa de mine, sfaturi, sfaturi, sfaturi.
Ce stiu ei despre beneficiile alaptarii? Despre momentele cu puiul tau la san? Despre ne-egoism si dedicare? Despre Iubire.
Eu vreau si sunt decided s-o intarc cand simtim amandoua ca asa trebuie, daca e nevoie si la 3 ani doar.
Aici, in jos pe pagina, pe dreapta, sunt tone de info despre alaptat, blog-uri, mame, sani. Cand ma apuca depresia ca z vrea doar la mine, doar cu mine, si fractiuni de secunda ma simt folosita, intru aici, sa-mi reamintesc eu, mie, ce rol am si cat imi place sa fac asta.


Mami de Sara (8 dec 2008)
============
Poarta-ma, mami!



Mergi la inceput