Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

http://www.fnt.ro/ro/la-cantatrice-chauve-cantarea-a-cheala.html
daca doreste cineva 2 bilete la acest spectacol Maine seara, teatrul Odeon, Simonamami le ofera cadou(ea nu poate sa mearga)
E spectacol in Lb franceza



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

LA MULTI ANI Ana, Lena, Victor Andrei!!!

Alma

Aris ce fain se ridica Vitamina in fundulet



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

OLI, ca tot ziceai de soacra care vorbeste non-stop. A mea n-a lucrat la posta, dar tot vorbeste de m-a ametit. Chiar acum ii vorbeste Anei vrute si nevrute, ma doare pe mine capu', d-apai pe saracu copil, care s-a mai si jucat cu mine vreo ora
Dar sa stiti ca eu am inceput sa fiu un pic mai toleranta cu socrii, pentru ca ma gandesc la necazurile mari, cum au Monica si Alex si ca ei multi si imi dau seama ca tot ce conteaza e ca noi si copiii nostri sa fim sanatosi. Restul chiar e de ignorat

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

OLI, ca tot ziceai de soacra care vorbeste non-stop. A mea n-a lucrat la posta, dar tot vorbeste de m-a ametit. Chiar acum ii vorbeste Anei vrute si nevrute, ma doare pe mine capu', d-apai pe saracu copil, care s-a mai si jucat cu mine vreo ora
Dar sa stiti ca eu am inceput sa fiu un pic mai toleranta cu socrii, pentru ca ma gandesc la necazurile mari, cum au Monica si Alex si ca ei multi si imi dau seama ca tot ce conteaza e ca noi si copiii nostri sa fim sanatosi. Restul chiar e de ignorat

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





Ai dreptate



Sper sa prindem o zi frumoasa sa putem iesi in parc. Daca nu, mergem intr-un mall ceva si tot ne vedem

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Da, e tare nedrept ce i se intampla Monicai. Multe dintre noi nu ar fi facut poate fata, nu ar fi mers mai departe - indiferent ce inseamna asta, nu ar mai putea poate sa se uite spre cer zambind...
Mie imi place sa cred ca tot ce se intampla e inspre bine.

DE CE? Nu isi poate nimeni raspunde. Noi presupunem ca viata e nedreapta, ca soarta nu e cea mai fericita sau ca necuratul se tine scai de familia asta. E usor uneori sa cazi, sa te lasi, sa spui si sa crezi ca nu mai poti, ca nu mai vrei, ca nu mai gasesti putere sa mergi mai departe. Asa suntem facuti ca uneori ne punem noi piedici pentru a evita sa mergem mai departe. Pentru ca - ce putem gasi "mai departe", daca pana acum s-au intamplat atatea. Cate poate duce un om pana cand CHIAR sa nu mai poata? Nu stim...

Ce stiu eu este ca "testul" nu consta in rezolvarea situatiei ci, in intelepciunea de a-ti gasi resurse sa rezolvi obstacolul. Hai sa privim ca Dumnezeu nu i-a luat si aceasta fetita Monicai, ci a luat sufletelul acesta mic la el, sa il aiba in grija pentru ca poate problemele de sanatate pe care le-ar fi avut datorita tratamentului lor, ar fi "omorat-o" in viata fiind.

Monica, fetele tale, Alma si Maria Alexandra sunt bine! Sunt cel mai bine dintre toate sufletele lumii. Zboara pe aripi de fluture, vad minunile lumii si de acolo de sus, il inspira pe Dumnezeu in a crea. Pentru oamenii cu dragoste si credinta, nu exista moarte! E o amanare a intalnirii si a exprimarii asa cum o cunoastem noi.

Zambeste si uita-te la Luana. La Claudiu. La Alex... Si iti vei da seama ca Dumnezeu te iubeste. Tot ce a facut, e pentru a-ti demonstra ca te iubeste.

Suntem langa tine nu pentru a te consola, ci pentru a ne bucura ca ingerasele tale sunt bine.

Si zboara pe aripi de fluture...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

foloseste cineva scutece gen chilot? ca am o dilema. au o bucata adeziva in spate. ce se face cu aia? se lipeshte de pantaloni???
m-am apucat sa-i cumpar si habar nu am cum se folosesc


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Da, e tare nedrept ce i se intampla Monicai. Multe dintre noi nu ar fi facut poate fata, nu ar fi mers mai departe - indiferent ce inseamna asta, nu ar mai putea poate sa se uite spre cer zambind...
Mie imi place sa cred ca tot ce se intampla e inspre bine.

DE CE? Nu isi poate nimeni raspunde. Noi presupunem ca viata e nedreapta, ca soarta nu e cea mai fericita sau ca necuratul se tine scai de familia asta. E usor uneori sa cazi, sa te lasi, sa spui si sa crezi ca nu mai poti, ca nu mai vrei, ca nu mai gasesti putere sa mergi mai departe. Asa suntem facuti ca uneori ne punem noi piedici pentru a evita sa mergem mai departe. Pentru ca - ce putem gasi "mai departe", daca pana acum s-au intamplat atatea. Cate poate duce un om pana cand CHIAR sa nu mai poata? Nu stim...

Ce stiu eu este ca "testul" nu consta in rezolvarea situatiei ci, in intelepciunea de a-ti gasi resurse sa rezolvi obstacolul. Hai sa privim ca Dumnezeu nu i-a luat si aceasta fetita Monicai, ci a luat sufletelul acesta mic la el, sa il aiba in grija pentru ca poate problemele de sanatate pe care le-ar fi avut datorita tratamentului lor, ar fi "omorat-o" in viata fiind.

Monica, fetele tale, Alma si Maria Alexandra sunt bine! Sunt cel mai bine dintre toate sufletele lumii. Zboara pe aripi de fluture, vad minunile lumii si de acolo de sus, il inspira pe Dumnezeu in a crea. Pentru oamenii cu dragoste si credinta, nu exista moarte! E o amanare a intalnirii si a exprimarii asa cum o cunoastem noi.

Zambeste si uita-te la Luana. La Claudiu. La Alex... Si iti vei da seama ca Dumnezeu te iubeste. Tot ce a facut, e pentru a-ti demonstra ca te iubeste.

Suntem langa tine nu pentru a te consola, ci pentru a ne bucura ca ingerasele tale sunt bine.

Si zboara pe aripi de fluture...

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009







foarte bine spus dupa parerea mea
sunt cu totul de acord



aris eu am folosit la daniel
adezivul e ca dupa folosire sa il poti "inchide "inainte de aruncare
il rulezi si il prinzi cu adezivul acela.pana atunci nu il dezlipi.
sper ca am fost coerenta si m-ai intzeles

deIulia Petra(29.03.2009) si de Daniel(05.03.2006)


poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

zsu-zsu - merci mult. gata am priceput
acum sa vedem daca sunt ok pentru noi. eu ma bucur ca se pun mai ushor. mai ales cand eu ma chinui sa-i pun ariciul si el pleaca in patru labe, sau se roteshte,se foieshte....ne luptam si cate 10 min sa ii inchei scutecul. totul e sa nu dea pe langa pt ca sunt de la 8kg in sus. iar noi avem cred fix 8(7940 avea acum 3 zile). i-am pus acum de proba..sa vedem


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

zsu-zsu - merci mult. gata am priceput
acum sa vedem daca sunt ok pentru noi. eu ma bucur ca se pun mai ushor. mai ales cand eu ma chinui sa-i pun ariciul si el pleaca in patru labe, sau se roteshte,se foieshte....ne luptam si cate 10 min sa ii inchei scutecul. totul e sa nu dea pe langa pt ca sunt de la 8kg in sus. iar noi avem cred fix 8(7940 avea acum 3 zile). i-am pus acum de proba..sa vedem


25 martie 2009



Si pe mine m-ar tenta asa ceva. Au de la Pampers? Cum arata ambalajul?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

noi ne-am luptat azi noapte cu temperatua de 39.2 si se pare ca avem pojarel pt ca au aparut ieri si bubite care azi s-au pronuntat
inca nu se scarpina
anca ms mult de sfatul cu antitermice - la 1 ora si jumate am reusit aseara sa scadem temp cu 1/2 novocalmin pe care din fericire il aveam in casa
acum nu mai avem temperatura dar nu avem voie sa iesim din casa, sa facem baia si speram sa ne insanatosim rapid
eu initial am crezut ca e alergie la ou desi ii mai dadusem o data fara reacti..


Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput