Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

apropos de poze

ana-maria - ce am vazut eu la voi in album??? ce e cu puiutii de ciobanesc german. am crezut ca mor cand ii vad


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
uite un filmuletz sa vedeti cum o alearga piticul pe biata bunica-sa prin casa25 martie 2009
Super tare filmuletul Scoate untul din voi Ce, credeati ca e asa simplu sa cresti in bb mic?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
apropos de pozeana-maria - ce am vazut eu la voi in album??? ce e cu puiutii de ciobanesc german. am crezut ca mor cand ii vad25 martie 2009
Nu-s ai nostri :(I-am dragalit in weekend, sunt extrem de jucausi, iar unul e haios tare ca isi tine urechile pe dos Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

apropos de poze

ana-maria - ce am vazut eu la voi in album??? ce e cu puiutii de ciobanesc german. am crezut ca mor cand ii vad


25 martie 2009



Credeam ca ai vazut o gagica in scaunul lui Vitamina si te-ntrebai cand a adus-o acasa.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui aris26

apropos de poze

ana-maria - ce am vazut eu la voi in album??? ce e cu puiutii de ciobanesc german. am crezut ca mor cand ii vad


25 martie 2009



Credeam ca ai vazut o gagica in scaunul lui Vitamina si te-ntrebai cand a adus-o acasa.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


in cazul asta nu mai statea sa se intrebe chestii, o lua pe mamzel la intrebari sa vada ce hram poarta



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Cat despre stimulat, cred ca tre' sa le arati una-alta si alege puiu' ce vrea si ce poate. Eu m-am ferit sa fac cu el miscari sperand sa le descopere singur, mai ales ca mama si bunica ma bat la cap "sa nu fortez baiatul". pai cum pana mea (ca sa nu zic plamanul meu) sa-l fortez, ca are si el personalitate, cand nu vrea, nu vrea si pace, pot sa ma pun si in cap si in fund in fatza lui, degeaba. Cu statul in fund nu am facut decat sa-l asez la loc cand pica si deja sta cate juma de ora fara sa pice. Bine, asta cand jucariile il fac sa uite ca vrea in picioare. Acum o saptamana l-am ajutat sa stea in picioare; deja sta cate 5 minute agatat de canapea/patut si face "bu, bu" de fericire. Acum daca il tin in picioare pe covor incepe sa miste picioarele in stilul "bicicleta" si rezultatul: pasi!
N-a vrut gimnastica si pace. Ce sa-i fac? Io i-am aratat, dar daca el a ales nu... Puturos ca ma-sa cand e vorba de sport

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ehee..nu aveam eu norocul asta. sa gasesc eu o fata frumoasa si deja mare....

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui aris26

apropos de poze

ana-maria - ce am vazut eu la voi in album??? ce e cu puiutii de ciobanesc german. am crezut ca mor cand ii vad


25 martie 2009



Credeam ca ai vazut o gagica in scaunul lui Vitamina si te-ntrebai cand a adus-o acasa.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


in cazul asta nu mai statea sa se intrebe chestii, o lua pe mamzel la intrebari sa vada ce hram poarta



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ma tot gindesc de azi-noapte.
Cum poate fi Dumnezeu atit de nedrept?
Cum poate lovi de atitea ori intr-o singura persoana?
Cum trebuie sa credem ca ne iubeste cind rapeste ce ai mai drag pe lume?
Am vrut sa scriu dincolo, la subiectul Almei, vorbe de imbarbatare. Ce vorbe? Ce poti sa ii spui unei mame care practic trece prin pierderea unui prunc pentru a doua oara?
Cum pot sa merg sa aprind o luminare pentru ei, cei ramasi aici, cind Dumnezeu tocmai i-a pedepsit din nou?
Cum sa Il rog sa ii aline, cind pare ca le-a intors spatele?

Nu pot sa inteleg. Deloc. Dar o inteleg acum pe Monica atunci cind spunea la un moment dat ca in tot ceea ce i se intimpla dupa moartea Almei (cu fluturele intrat in camera, cu visele) nu vede decit coincidente, ca nu poate sa creada. Nici eu nu mai pot sa cred.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

am incarcat un alt fulmuletz sa vedeti cum se ridica ca un mosulica in fund


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

AYLA nu am cuvinte, suntem cu totii alaturi de voi
sa nu uiti ca ai acasa o fetita foarte frumoasa, un baietel care are si el nevoie de mamica lui si un sot care si el te iubeste si are nevoie de tine- trebuie sa fii tare!!!
tare multe nenorociri te incearca
sa vii sa povestesti cu noi cand te simti pregatita sa iti descarci sufletul

deIulia Petra(29.03.2009) si de Daniel(05.03.2006)


poze cu noi

Mergi la inceput