Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna dimineata!, dupa o alta noapte de trezit din ora in ora, s-a trezit la 7 ...bineinteles ca l-a trezit un kk...a adormit apoi intr-o ora. Doarme si acum.
Floric al meu scutura asa din cap dupa fiecare caca (asa se scutura ca dupa un fior), uneori si basinica.De ridicat puta se ridica daca-l gadili, nu m-am uitat daca se ridica cand face pipi dar cred ca da...de cateva nopti bea mult ceai noaptea umple pampersul rau de tot, si pe la 5 dim da pe el..dim era ud fleasca pe pantaloni.
Ciresica , multumesc mult de incurajari! Intradevar nu mai stiu ce sa fac, pe 5 mergem la medic, cred ca ma va trimite cu el la masaj petru muschi.
Adevarul este ca Victoras nu vrea sa stea in patut, atunci de ce sa se apuce sa se ridice, daca-l lasi mai mult de cateva minute pe pat sau in patut....., ridica mainile spre mine si plange.
Daca-l tin de manute se ridica direct in picioruse.
Dar tot nu sunt multumita de tonicitatea muschilor lui.....imi vine sa plang ca de cand l-am nascut tot cu sufletul imuiat stau.

Dyana, noua ne-a recomandat doctorul fara locuri aglomerate si mai putine vizite a celor dinafara casei.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monamour spune:

Buna dimineata.Spuneti-mi si mie de unde luati pampers tip chilot.Eu nu stiu unde sa caut.Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Mai fetele, am observat de ceva timp la Raru ca il apuca asa din senin de isi scutura brusc capul, nu stiu cum sa explic...ca cum face un caine pe care il agiti cu o carpa sau altceva (daca va puteti imagina). Dar nu stiu ce are? Nici nu pot asocia cu ceva? Pana acum 2 zile facea doar seara si banuiam ca e de la oboseala dar deja face si in timpul zilei cand nu e obosit.



poate fi asociata scuturarea de cap cu un spasm, de ex copilul meu face tot asa si are spasmul hohotului de plans

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

am incercat sa recuperez , dar mai am destul... am reusit sa citesc pe diagonala

ayla ... fara cuvinte... nush ce as putea sa mai zic fatza de ce au zis fetele de pana acum... decat ca trebuie sa fii puternica asa cum ai fost si pana acum

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:


Citat:
citat din mesajul lui monamour

Buna dimineata.Spuneti-mi si mie de unde luati pampers tip chilot.Eu nu stiu unde sa caut.Merci mult

se gasesc la magazine. sunt cu ambalaj mov

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui monamour

Buna dimineata.Spuneti-mi si mie de unde luati pampers tip chilot.Eu nu stiu unde sa caut.Merci mult


asa arata http://www.pampers.ro/ro_RO/proddetail/baby-products/easy-ups-pants/id/3/sectionid/0

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:


Plici Plici si Georgiana310

sa fiti sanatoase si sa va bucurati de minunile de langa voi

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pisik -

olga - sa stii ca eram ca doi pushti fraieri.de frica nu mi-e frica decat de shoricei...nu acum serios, stau de 7 ani in casa asta(sau ma rog...in curtea asta pt ca cojmelia am daramat-o de doua ori pana acum) am 3 caini cat casa dintre care unul groaznic de nervos, sistem de alarma, monitoizare cu o firma de paza seriosa(unde am si pile la divizia medicala) deeeci? care ar fi nebunul sa intre sa ia ce? televizorul sau frigiderul? ca doar nu stam cu banii in casa. o sa te obishnuiesti. trebuie sa intelegi ca hotii nu vin asa la nimereala peste om in casa. in general prefera casele goale si unde stiu clar ca o sa gaseasca lucruri mici si de valoare. aranjeaza un contract cu o firma de paza ca sa stai complet linishtita. e groaznic sa iti fie frica in propria casa

al meu fiu tot agitat e noaptea. de la 5 e in picioare si eu m-am culcat la 2.30acum a adormit si am stat si eu o ora cu ochii inchisi pe intuneric. iar baleshte ca la balamuc...se apropie dintii se pare. pana la urma ajung sa ii dau dreptate pediatrei mele:"eh, trec toate..pe la 2 ani asa nu mai aveti nici o problema"imi venea sa o omor cand am auzit-o...dar se pare ca stie femeia ce stie. si tocmai atunci sa o iau de la capat cu bb2???hmmmm...ma indoiesc

ayla - sper sa iti gasesti linishtea

scutece chilot - eu iau de la DM(drogherie market) din auchan militari


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

LA MULTI ANI
GEORGIANA


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

LA MULTI ANI PLICI PLICI SI GEORGIANA!
SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE SA VA CRESTETI PUIUTII MARI SI ASA CUM VA DORITI VOI, SA FITI FERICITE SI IUBITE.


dati si voi ceva de baut? ca ar fi singura vrianta sa pun si eu ceva la maseaua de minte care s-a gasit sa-mi iasa la batranete, ca omoara nu alta si n-am voie sa iau nik.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZICI
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5375372704483441090

Mergi la inceput