Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

noapte buna tuturor!ne "citim" la cafea...

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 29+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Arwen Doamne ajuta sa se inchida colul! Odihna, statul la orizontala si gandirea pozitiva ajuta foarte mult. Daca va fi nevoie sa faci cerclaj, fa-l! E un plus de siguranta! Eu l-am facut acum o saptamana si, pe langa faptul ca am un comfort psihic, ma simt mai bine si fizic (aveam dureri, contractii, intepaturi, presiune uterina).
Ai grija de tine si bebe!
larisel eu gandesc ca mai ai cel mult 6 saptamani pana nasti... (nu eu ti-am spus si ca vei avea fetite? )
Stiam bancul cu Tica si Tache.... ce m-a amuzat sa mi-l reamintesc!
Urez La multi ani sanatosi si fericiti Vickingai!!

Mami de Luca si18+ cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

cristies Multumim pt capitol...
Eu simt cum tresare ceva inauntrul burticii foarte regulat timp de cateva secunde sau mai rar minute...sigur sughitza bb-linele pt ca inghit lichid amniotic.


Eu sper totusi ca acel carcel sa fi fost izolat si sa nu vina cu urmasi...mai ales ca a fost pe gamba nu pe degete si greu de tot l-am suportat.


cris_mario Te loghezi pe yahoo (daca nu ai parola cere-o) si acolo dai "Add a contact" si completezi datele tale. Poti sa vezi cum am completat eu.

gratiana77 Ma bucur pt vestile legate de col. Nu-ti ramane decat sa ai grija de tine...

vikinga Felicitari pt grasunica...Cum ai petrecut de ziua ta?

rebiana27 Eu sper ca de data asta sa te inseli si sa nasc peste vreo 7 saptamani sau si mai bine, cum a previzionat doctoritza...



30+

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:



- Iubitule, unde iesim in seara asta ?

- Iubito, in seara asta mergem la curve. Eu merg la o tipa beton, iar tu la ma-ta !





26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare burtici,

Da stiu ca astazi ati scris nu gluma. Sa fie oare subiectul despre sex care v-a incitat atat?

La multi ani Vikinga


Pupici la burtici

Acum 27+ cu bb mic si scumpic Arthur


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo
Vikinga ma bucur ca sunteti bine si speram ca nu ne parasesti si tu sa pleci la cealalta odisee 25+
Nu nu, ramin aici. De ce, au plecat multe fete acolo? Din cauza schimbarii DPN-ului in decembrie?Multumesc pentru felicitari.Vad ca pe lista sunt cu data de nastere 27 oct, ziua mea a fost pe 25oct duminica, am sarbatorit invitind 12 prietene acasa la un Sunday Brunch in stil romantic cu crini si petale de trandafiri albe presarate, asa dupa cum mi-au dictat hormonii. Bine ca n-am adus din drum si pasarelele calatoare sa-mi cinte triluri, lol. Am implinit 32 de ani dar fu haios sa inversez luminarelele. Anul trecut de ziua mea eram tot cu fetele dar la dansat acum la mincat, cum altfel.Si eu retin ff multa apa, nu am renuntat la sare si beau tare multa apa. Asta e, macar apa se duce repede, slanina sa nu fie prea multa. Dar o sa scap eu si de ea ca de fiecare data. Cu Nadja am ajuns la exact 99,8kg inainte cu o zi sa nasc si la un an eram inapoi la 67kg greutatea mea normala. Totusi pt ca am la piciorul sting, genetic mostenire de la mama, niste varice pe care nu doresc sa le vad rapid ingrosate am mare grija la pozitia picioarelor, inainte de sarcina faceam si eu sport mult acum macar merg pe jos cam o ora zilnic si cei mai important mi-a prescris dr niste dresuri de fapt ciorapi trei sferturi, se prind sus la pulpa cu o dantela frumusica, nu e nimic dizgratios, ba din contra. Dresuri care preseaza zonele problema, de fapt mentin linia piciorului intr-o forma buna, circulatia e mai buna fiind corectata. Si la sarcina cu Nadja am purtat, asa ca varicele nu au inaintat, au ramas stopate la acelasi stadiu ca acum 3-4 ani. Nu sunt mari, am numai in sptele genunchiului si nu e ceva de groaza acum dar oricum pot deveni de la kg multe ori de la nasterea naturala. Mare atentie, fetele care au inceputuri ori chiar varici formate, in ultima luna chiar doua s aintrebe de dresurile astea la farmacie ori in spital la nastere sa ceara. E important. Sunt si dresuri/mai exact ciorapi cu banda adeziva sus tip, pe marimi, eu am luat ceva pe comanda, asigurarea sa traisca, plateste tot.Vikinga 30+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Vikinga ce mamica frumoasa esti!
La multi ani cu intarziere!

Mirela 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

se pare k nu a pregatiti nimeni cafelutza...eu o fac ptr toata lumea....
si va doresc o zi frumoasa...desi e cam inorat...merg sa citesc ce ati mai scris aseara k vad k's 2 pag

Mario Andrei 16.08.2005 22+
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna dimineata fetele sexoase!doamne cat ati scris...am avut ce citi la cafeu la care va invit
aveti dreptate e la putere si la noi desi nu pot zice ca mai mult ca inainte dar mai buuun!
o zii frumoasa

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

buna dimi si de la mine ...plateea ne-ai taiat de la ratia de dulciuri?...nu pap eu dulce dimineata,dar imi dadeai idei pt restul zilei

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 29+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput