Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna seara...
Alish vad ca suntem foarte aproape..si eu tot astazi am fost la doctor numai ca eu nu am vazut inimioara..doar doctorul mi-a spus ca are activitate..dar totusi nu inteleg daca avem acceasi varsta eu de ce nu am vazut-o?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Tigruta, pai daca a spus ca exista activitate cardiaca inseamna ca totul e in regula, inimioara e acolo si bate! POate nu ti-a aratat-o, unii medici nu arata ecograful, dar cu siguranta a vazut acolo ca e bine!

ALI, mami de Vlady si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Buna seara!
Vreau si eu pe PM user si parola de la cont comun, va rog.
Am decis ca nu voi face testul de biopsie placentara, nu stiu la ce ma ajuta. Voi l-ai face? Cred ca sunteti cel mai in masura sa imi raspundeti. Daca de ex triplu test v-ar iesi "pozitiv", adica bebe ar putea avea ceva, in condintiile in care amniocenteza implica riscuri, ati face-o?
Si daca se dovedeste ca bebe are ceva, ce ati face?
Plizz, raspundeti-mi daca vreti!
Cu greturile, stau rau de tot, inca mai ales dimineata. Si rau de tot stau cu sindromul colonului iritabil. Dar... supravietuiesc.
Ma eplilez cu crema ca aici nu am cosmeticiana, si asa nu ma plac eu sa stau.
AlinaBu multumesc din suflet pt lumanarele!
Ioana, suntem binisor, doar ca de ieri l-a lasat pe sotul meu acasa peste noapte, dimineata mergand iar la spital la tratament si kineto. Se intelege absenta, nu?
Moni-or si Maitreyi, multumesc din suflet pt mesaje si incurajari.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Alish eu sincer nu intelegeam nimic pe eco si nici nu prea vedeam..dar doctorul asa a spus..nu-mi fac probleme dar na...faceam comparatie cu tine...
trebuie sa fie tare emotionant cand ii auzi bataile..
alina multumesc, iti doresc o sarcina usoara,
pentru toate burticile de aici, ma scuzati dar nu prea am retinere la nume, va doresc bebei sanatosi
vreau sa va spun ca m-am uitat si eu la poze si suntete minunate toate, la fel si copii vostri..chiar ma bucur ca pot sa va cunosc si altfel..sunteti superbe toate..
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ayla eu la prima sarcina am facut doar triplu test si nu stiu nici in ziua de azi ce rezultat a iesit. La sarcina asta am zis ca nu o sa fac nici un dublu si nici un triplu test. Doar ecografiile morfofetale. Insa se pare ca o sa le fac, aceste doua teste regasindu-se in protocolul de sarcina al medicului la care sunt (altul decat la prima sarcina). Asa ca o sa le fac dar doar asa...si nu pentru ca eu sunt convinsa de ele.
Si ca sa iti raspund si la intrebare - indiferent de ce rezultate o sa obtin la dublu si/sau la triplu test, eu nu o sa fac amniocenteza. Si indiferent de ce rezultate imi ies la cele doua, eu o sa pastrez copilul oricum ar fi. Este al meu, e bucatica din mine, creste in mine si o sa il iubesc si o sa il cresc asa cum o sa mi-l dea Dumnezeu.
Dar na, din punctul meu de vedere dublu si triplu test sunt doar un motiv de stres in plus.

Pentru greturi incearca sa mananci gutuie. La mine a functionat.

Ma bucur tare mult de vestile bune legate de sotul tau. Doamne ajuta sa fie totul din ce in ce mai bine.

din suflet mamica frumoasa si puternica

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 9+

Handmade by Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Alina multumesc pt raspuns!
Tigruta multumesc pt PM.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Ayla nu ai pentru ce ! Placerea este de partea mea ! Nu stiu de ce imi vine mereu sa scriu Alya in loc de Ayla :D in legatura cu intrebarile tale .. chiar nu stiu ce ash fi facut in cazul acesta poate as fi ascultat de sfatul medicilor, dar pe alta parte parca m-ash fi rugat mult la DD si nu as tine cont ! Deci chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc
Tigruta mersi frumos si tie iti doresc acelash lucru:)

Andra 7+

Rodul Iubirii:X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

AlinaBu, ce tineri si frumosi sunteti.
Moni-or, tu din Oradea esti asa-i? Trebuie neaparat sa ne intalnim, noi mergem des la Felix.
RealLaura, ce ochii are fi-tu, sa mori de drag, nu alta.
Alinutzaa, ai fost ca o papusa la nunta. Bubu e superb!
Am vazut fetele frumoase
Si eu am poze in webshots, mai vechi un pic ce-i drept, adica dinainte de sarcina. Recente am in photobucket in album, la home, daca dati de la mesajele mele click pe casuta de deasupra postarilor.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Fetele mele dragi! Sariti va rog, cit de repede se poate cu un remediu pentru diaree!!!! Mi-e rau de nu mai pot! Cu dureri, spasme... si culmea... e atit de veeerde!!! Nush de la ce am patit-o dar va rog sa imi spuneti dak stiti ce e permis, ca si medicatie!
Inafara de ceai de menta si no - spa pt dureri
Pup si sa auzim de bine1

Mary 9+

evolutia lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

fetelorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Ajuttttooooooooooorrrrrrrr! Am fost la baita ca sa fac pish si cand m-am sters pe hartie am vazut niste pete ROZ am bagat hartia un pic si la fel e rosu deschis !!! E normall?!????????????

Andra 7+

Rodul Iubirii:X

Mergi la inceput