cred ca are rosu in gat..ce pot sa fac??plsss

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui s_ellia25

va multumesc mult de raspunsuri..
m-am hotarat sa ma duc la gp..
luna cum ai spus si tu aici ju o sa imi dea antibiotic si mai stiu eu ce..probabil paracetamol..
inca odata va multumesc



Ellia crede-ma ca, Calpol (paracetamol) si ceva picaturi de nas (ser fiziologic) e de ajuns daca e doar o raceala, e bine insa sa mergi la gp de fiecare data in primul an pana iti poti da seama singura daca e doar atat sau nu.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

am fost la gp..o simpla raceala au zis ca e..nu are nimik la urechi,nici la plamni ,nici la gatut..asa ca ai avut dreptate luna ne-au dat calpol(paracetamol),ser fiziologic nu ne-au dat..au zis ca e bn cum e ca isi face anticorpii..cam asta a fost..ms mult de ajutor,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

ma bucur ca e ok si te-ai aruncat la medicatie aiurea.


mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

trebuie mers neaparat la doctor - eu nu as avea curaj sa ii dau medicamente copilului meu fara recomandarea unui medic. plus ca trebuie urmarit sa vada daca tratamentul are rezultate si daca se continua/modifica.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144234#5321696 sa ne rugam pentru david

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

S_ellia25 ma bucur foarte mult ca ai fost la dr si ca e bine. Sper sa va fie bine in continuare cu bebe.

Fetita mea tocmai a scapat de o laringita urata si din pacate a fost nevoie de antibiotic. Uneori e bine sa fie administrat antibioticul alteori nu...depinde de boala si cat de grava este.

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Cristina cateodata esti obligat de situatie sa dai medicamente fara a discuta cu dr inainte, la mine pediatrul nu poate veni la orice ora asa ca sunt obligata sa ii descriu simptomele prin telefon si ii administrez medicamentul dupa ce am vb cu ea.
Insa au fost cazuri cand i-am administrat vitamina C sau panadol sau nurofen (asa cum suntem acum cu doi canini si doua masele pe drum)... decat sa planga mai bine asa...parerea mea.

Nu e un sfat dar la nevoie esti obligata de situatie sa faci asa ceva.

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

angelynna - una e vitamina c sau un supozitor cu paracetamol daca are febra de exemplu si pana ajungi la dr trebuie sa i-o scazi cumva. pe noi despre asta ne-a educat medicul, sa stim ce avm de facut daca e cazul.

dar alta e antibioticul, sau alte medicamente serioase, unde trebuie calculate doze, trebuie un interval intre ele, trebuie o perioada de n zile.

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Cristina asa este si eu la acest gen de medicamente ma refeream, nu la antibiotice sau altele mai importante , scuze am lasat sa se inteleaga altceva

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Hai mai fetelor ca-i sariti in cap degeaba ,putin nurofen este bun pt.rosu in gat ,asa a prescris doctora noastra pentru un bebe de 6 luni 9kg-1,5ml la 6 ore si nu mai plange de durere.
Noi cand suntem mari ne doare cand avem rosu in gat dar ei micutii?
inteleg sa fiti sceptice ,dar eu prefer sa o scutesc de durere si de intariri de imunitate bla,bla,bla, astea sunt prescrise aici pentru pacientii care nu au asigurare privata sa nu faca gaura prea mare la bugetul de sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Ah,am uitat sa precizez,nurofen2% pentru sugari si fara zahar.

Mergi la inceput