Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (346)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

La multi ani tutor prichindeilor sarbatoriti azi si in week-end!

Si noapte buna tuturor!

Sper sa apuc sa raspund maine, mai pe larg.


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Slippers, papanash, sunteti niste dulci si va multumesc pentru cuvintele frumoase.
Va urez si eu acum somn usor,mos Ene se cam plimba pe la genele mele si maine ma asteapta o zi destul de obositoare.




Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Slippersule, ce-mi faci tu cu poza aia, m-ai trimis direct la frigi sa iau mancare

Io, de cand am inceput serviciul, am o pofta de mancare ...., dupa ce i-am speriat pe toti cu cat am slabit, acum incep incet-incet sa arat si eu mai normal...

Acu plec sa mananc, va salut pe toate, revin cand pot, nu ne uitati

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )





Si eu am parcat tot in frigider. Mi-a amintit ca mi-e foame . Drept pentru care inca mai bantui pe aici cu farfuria in fata.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentina_22

Citat:
citat din mesajul lui MamiciDe2007

In planul www.flickr.com/photos/16792873@N07/4047944090/" target="_blank">doi pricomigdalele cu dedicatie speciala pentru Carpatina



Mama, da ce bine arata! Eu am slabit destul de mult in ultimul timp asa ca nu ma deranjeaza sa pun la loc kilogramele pierdute.Caut si eu pe net reteta si in zilele urmatoare imi indulcesc familia. Daca mai raman umplu si cate o traistuta pentru doritoare!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.


Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu





Zi-mi care-i impricinata care-ti face pofta si-ti trimit reteta.
Poate ajunge vreo sacosa si la mine.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bernix

...pe ultima suta de metri, La multi ani numai cu bucurii, Ana!

As cam veni si io la teatru cu voi, dar din nov. ca week-end viitor nu cred ca suntem in Bucuresti.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)




Multumesc
Eu oricum n-am cum pana in noiembrie Vorbim.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Pentru doua mamici speciale Ana & Nana La multi ani cu sanatate,sa va dea DD tot ce va doriti!

Bee la multi ani lui Razvan!

Betty felicitari pentru brunetelul Eric Daniel!

Erina felicitari pentru bebe David!

Bebeka,Vero,Valentina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna dimineata. Vad ca sunt mai matinala ca oricine azi, in curand ies pe usa.

Valentina, esti o mamica tare puternica si incercata, ai toata admiratia pentru cum te descurci. Si puii tai sunt puternici, uite prin cate au trecut. Nu ne povestisei de draga de Alexandra, prin ce operatie a trecut. Va imbratisam tare. Cat despre excursia la Bran, a fost mai degraba cu treaba, am rezolvat rapid ce era si ne-am intors la pui. Targul era, am trecut pe langa el, mare aglomeratie, dar nu ne-am oprit. Si asa am avut ideea sa ne intoarcem pe Pitesti si am facut peste 3 ore jumate pana acasa.

Gabriela, asa cum ti-a zis si Ana, Alex chiar a dormit cu mine pana s-a nascut Andrei. Apoi l-a vazut pe el in camera lui si a acceptat sa se mute si ea, mai ales ca eu ma trezeam mereu si il aduceam plangand in camera.

Ana, petrecere frumoasa in weekend. Mergem sigur peste 2 saptamani, ma rog, sper sa nu se mai imbolnaveasca vreunul. Dar stai un pic cu rezervarile sa vedem daca mergem sambata sau duminica. As inclina pentru duminica, sambata ma facem drumuri la Bran.






Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Buna dimineata,mamici!
Vad ca ati fost fff si ati umplut paginile!
cu sanatate,fericire si muuuulte impliniri pt dragele mamici Ana si Nana!!!!!


Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miaunici spune:

Pupici bebici, burtici si mamici,
noi suntem ceva mai bine, mai precis Andrei este ceva mai bine, noi adultii ne-am imbolnavit pe capete - eu aproape nu mai am voce si tusesc de zici ca ma rup. In fine, bine ca este puiul mic sanatos ca la noi nu mai conteaza, suntem mari.
Multumim frumos pentru aprecieri.

Bikmaria, asa a fost si la noi cu branula, numai ca andrei a facut 9 zile de antibiotic prin branula, plus inca 5 zile de antibiotic pe cale orala. Abia astept controlul de saptamana viitoare sa mi se confirme oficial ca este bine copilul si nu mai are nimic.

Felicitari Betty pentru baietel, sa creasca mare si frumos, sa aiba noroc in viata si sa-si bucure parintii.

Papanash plang nu reusesc sa ma descurc cu mailul comun cu pozele si filmele de la gradi. Scuze sunt ametita, nu stiu ce-i cu mine.

Fetelor va pupic de pe acum, in 2-3 zile eu plec iar la Pitesti, pana pe 18 decembrie, acolo o sa fiu rupta de lume si de tot. Dar trec ele si zilele astea si o sa vina vacanta si Craciunul.
Va doresc sa rameneti vesele, puiutii sa fie sanatosi si sa dea Domnul sa citesc la intoarcere numai lucruri frumoase si vesti bune.
Cu drag,
Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Va pup!!!

Ieri am fost la control cu fata ,e bine dar luam antibioticul 7 zile.
Si bineinteles am primit iar sfatul ca pana la inceputul lui aprilie sa zic pas la cresa.

Erina ma bucur ca ai o sarcina ok iar numele de David este fff frumos.imi place la nebunie!!sa stii ca aveam de gand sa va surprind la petrecere dar miercuri seara fata era cu muci iar pana sambata deja era capsata bine.

Betty,Adimercedes felicitari si mii de pupici pentru puiutii vostri.


La multi ani Ana si Nana!!!!

Mergi la inceput