Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (144)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Salutari si de la mine. Nu am intrat in week-end din cauza de lipsa de internet.

RamonaC, felicitari! Sa creasca mare Dominic si sa-ti umple viata de bucurii.

Cory, felicitari si tie. Ma bucur ca esti deja acasa cu bebelul si este totul in regula.

Lavinia, ma bucur ca ai revenit acasa si bebe mai sta inca in burtica ta pana la termen. Doamne ajuta sa fie totul bine si ed acum incolo.

Incepe si burtica mea sa-mi dea emotii (dureri de burtica si de spate sau burtica incordata). Sper sa mai stea Oana la „marsupiu" cel putin 3 saptamani. Poate pana atunci pun si eu totul la punct.


Viitoare mamica in culmea fericirii 34+ (32+) Oana Petra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

BUNA ZIUA,

sa incepem cum se cuvine

Felicitari Ramona C! Sa-ti traiasca multi ani sanatos bebelul si voi sa va bucurati pana la batranete impreuna cu el de viata si de tot ce poate fi frumos si bun

Camyeu deja baut cafeluta, dar mai merge si una virtuala... ca azi dorm. Ma bucur ca esti mai bine... sper sa te tina ocupata sotul pana mergi la spital.... sa nu te mai acopere gandurile si stresul. Spor la munci pe azi ( epilat, gatit)

andrutza, sanatate multa Simonei. sa se faca bine repede si sa dea DD ca imunitatea ta sa fie buna si sa te pazeazca de raceala...

gabitza35, despre IR-uri nu stiu ce sa spun... asculta de medicul tau.... fii increzatoare si puternica pentru bebei. Noi iti tinem pumnii ca la urmatoarea masuratoare sa iasa totul fff bine si bebeii sa vina sanatosi pe lume iar tu sa te refaci repede repejor

Cory_B, sa traiasca bebe Andrei multi ani fericiti!!! Si voi sa va bucurati de el! ce de fulgi... vine iarna

Andrecluj, multumim mult pt vestile bune de la Miany

Laviniablaga, bun venit acasa.... asteptam vesti bune de la Tg Mures maine

Eu am ceva dureri suspecte de burta si ceva contractii... nu f dese... Suspect mi se pare ca ma doare burta jos spre solduri dar nu se contracta... parca ar fi crampe. Bebe misca lenesut azi... dar o fi somnoros... asta nu ma ingrijoreaza ca acusica se trezeste la gimnastica si nu-mi mai trebuie nimic. Sper sa fie dureri de la mersul meu descult prin casa.... ( si pe gresie ... peste tot). Eu am hotarat sa-l asteptam pe tati... sper sa fie ascultator bebe inca 3 sapt.
Cred ca am racit putintel... dar nu de luat in seama.... cu ceiut trece

O saptamana usoara si numai cu vesti bune de la toate astept!


34+ AMR 5+ sapt Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Cory si Ramona, sa va traiasca bebelusii si refacere rapida!


Saptamana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Eram sigura ca urmeaza o perioada agitata.
Felicitari RamoC si Cory sa va traiasca bebelusii, sa fie sanatosi si papaciosi iar voua va urez sanatate multa ptr. a va putea bucura de copii vostri.
Eu in continuare pierd dn dop ( cred), nu cred ca este secretie ptr. ca este adunat la un loc, ba cat o aluna, ba cat o nuca, galbui-straveziu si uneori daca este mai mare se vad si urme roze. Ce ma ingrijoreaza este ca in 2,30-3 ore umplu un tampon cu un lichid care nu coloreaza( culoarea tamponului ramane neschimbata), nu miroase a urina, dar nici nu este in cantitate prea mare, asa cum au descris fetele, oare este posibil sa am membranele fisurate si sa pierd lichiid treptat? Maine fix la 38 sapt. merg la monitorizare la spital si vom vedea ce zice dr.
Am inceput sa am si contractii, nu insuportabile, dar sunt.
Shtephy, sunt datoare cu un
Monis cum esti, ne mai intalnim la spital?
Bafta fetelor care merg maine la dr, Lavi, Cami va tin pumnii
Acum ma pregatesc de defrisari, cosmetizari etc
Pup toate burticile

37 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

CoryB felicitari pentru bebe Andrei!!!Imi pare bine ca a fost usor ,ca te simti atat de bine si ca il alaptezi pe bebelus.Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!
Laurairina ce tare ai fost cu telefonul in baie.
Monis ai mai dormit?Ai culcat contractia?
Gabitza sunt sigura ca va fi bine si dupa monitorizare se va descoperi ca bebelusii cresc .Mie mi se pare normala greutatea lor,nu cred ca se poate compara cu greutatea unui bb in sarcina unica.Sanatate multa si fii optimista,sa nu te simta trista bebelusii
Miany ma bucur mult ca sunteti acasa.Nu iti face griji,prinde David puteri sa traga bine si sa goleasca sanul ,dar intai sa il pui la san,apoi cand il vezi obosit sa ii dai cu bibe.Stiu ca stii da ti-am mai zis si io.
Lavinia bravo draguta ca esti acasa.Sper sa nu te fi demoralizat statul in spital.Maine zici ca te vede medicul tau?Curaj,va fi bine.
Andrutza sanatate multa fetitei.Aveti grija de voi.
Ionela si tu ai grija de tine si de burtica.Sanatate
Ali tin pumnii sa rezisti pana saptamana viitoare.Stai mult in patut.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Many bani cu siguranta acela este dopul.
Ce curge e foarte posibil sa fie lichid amniotic asa ca te rog suna-ti medicul sa ii spui,pana maine mai e destul.
Tinem pumnii stransi,tine-ne la curent.
Va fi bine cu siguranta ,curaj!

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

shtephy,multumesc mult

manybany,ala eu spun ca e lichid. Trebuie neaparat sa astepti pana maine? Macar suna medicul!!!


34+ AMR 5+ sapt Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

felicitari CoryB
Felicitari Ramona C

Sa aveti bebelusi sanatosi, mancaciosi, neplangaciosi si voi sa va reveniti repede.

Doamne incep fulgusorii sa vina.

Camy tin pumnii.


Pentru fetele care se pricep vroiam sa va intreb daca, concediile medicale afecteaza concediul prenatal?




35+ Matei Constantin
roxyaly-poze
AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Fetelor aseara m-am bagat si eu mai devreme la nani si am pierdut mare chef aici

FELICITARI RAMONAC !
REFACERE RAPIDA SI MULT LAPTIC PT BB DOMINIC

FELICITARI CORYB!

34+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

many_bani- si eu zic ca aia e lichid. Nu sta asa, mai bine da o fuga la spital. Si daca ramai acolo sa-mi dai de veste (sper ca ai nr meu) ca bebelusul meu daca e sa semene cu tata-su... , mai sta linistit... taica-su in viata lui nu s-ar grabi undeva

shtephy - am mai bagat somn de la 6 pana pe la 9, mai chinuit asa, dar a mers

Imi place ca Iasul scrie tare azi

Pup you all

monis cu poze
sapt 38

Mergi la inceput