Jucarii inventate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adisor2246 spune:

EU II MAI DADEAM DIN CAND IN CAND O STICLA DE PLASTIC MICA IN CARE BAGAM MACAROANE(CRUDE BINEINTELES)SI UITE ASA IL AVEAM VREO JUMATE DE ORA LINISTIT.CU LINGURA DE LEMN LA FEL SE JOACA SI POATE ROADE PE EA
FOARTE FERICITA DE BART ADRIAN 28/11/2008

FROM THIS MOMENT I HAVE BEEN BLESSED
I LIVE ONLY FOR YOUR HAPPINESS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

pe langa cele deja mentionate de voi, la noi au mai avut succes urmatoarele:

1. un castron mare din plastic (practic o galetusa), plin cu clesti de rufe (clesti de plastic, colorati, din lemn, nu conta); ii aduceam de pe balcon si era joaca mare pe covor, dupa care invatase sa ii agate de patura de pe patul meu si facea diverse modele; eu am fost cea care a creat primele modele (cel mai mult imi placea sa agat clestii de marginea castronului in functie de materialul din care erau facuti, sau faceam modele de 2 rosii, 2 galbeni, 2 albastri)

2. sertarele mele cu lenjerie intima... le-am mutat la un moment dat putin mai sus ca sa nu mai ajunga la ele, dar pe masura ce crestea tot sertarul ala era interesant (isi baga capul prin cracul slipilor...eventual 5-6 perechi, care atarnau apoi ca niste margele/fular la gat si defila prin casa asa)

3. sertarele de jos de la mobila din dormitor au continut multe sosete pe care le desperechea zilnic; cele de la mobila din living contineau (si contin si acum), ceea ce numesc eu micutzenii (adica tot felul de jucarii micute, cuburi de la puzzle, masinute, etc)

4. bigudiuri; o punga mare cu bigudiuri din plastic sau cu scai; cele cu plastic se scoteau unele din altele si se bagau la loc; cele cu scai se prindeau de alte materiale; fascinatie maxima pentru bigudiuri.

daca-mi mai aduc aminte de ceva revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

YMCA m-am prapadit de ras la faza cu lenjeria intina

La noi azi a avut mare succes rola de scotch.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

YMCA m-am prapadit de ras la faza cu lenjeria intina

La noi azi a avut mare succes rola de scotch.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Aaa, mi-ai amintit, baiatul meu radea in hohote cand deslipeam scotchul, il distra zgomotul. De nu am stricat la scotch pe distractia lui

Ana, mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.com/annavladut/Vladut8Luni?authkey=Gv1sRgCJOVopakjc3-6AE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am inteles la noi totul e de pipait.

Oricum, cred ca in cateba saptamani vom putea aplica si jucariile pt bebi plimbareti

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput