Clipe magice

Clipe magice | Autor: happiness

Link direct la acest mesaj

Clipe magice alaturi de copilasii nostri,mai mici sau mai maricei,sau ce ne incanta cel mai tare zi de zi,noapte de noapte.Chiar daca au mai crescut,chiar daca nu mai pocesc cuvintele si nu mai vor in "blate",tot exista clipe magice care la orice varsta a copilului ne fac sa vibram si ne emotioneaza.
Incep eu,fireste,si astept si alte clipe magice petrecute de voi alaturi de puiutii vostri.
Saptamana trecuta m-a emotionat cel mai tare faptul ca fetita mea de 7 ani si jumatate a invatat sa stea singurica in casa timp de o ora,ceea ce anul trecut nici nu visam.Pur si simplu s-a simtit pregatita si a vrut sa stea ,dar cu telefonul in mana,sa ma sune cand vrea ea,fireste.Plus seara,cand ma apuca uneori lacrimile cand vad cat e de lunga si o mangai pe par,cand e adormita,si ma mir cat de repede a crescut,cat de repede s-a lungit...Ma gandesc mereu sa profit de clipa prezenta,ca cele trecute oricum nu se pot intoarce la noi,asa ca o privesc minute in sir cum respira,ii admir fetisoara inocenta si ma rog sa nu creasca asa de repede,sa ramana la fel de dulce si afectuoasa ca acum.Sa fim mereu prietene,asa ca acum,sa imi povesteasca totul,sa aiba aceeasi incredere in mine.Mi se pare o magie orice clipa alaturi de ea,de la imbratisarile cand o las la scoala,dimineata,zambetele largi de la amiaza,cand o iau si imi zice ca a luat FB la vreo fisa,si pana la momentele cand ne povestim pur si simplu lucruri,ea de la scoala,eu de la serviciu.
Voi ce clipe magice petreceti alaturi de copiii vostri?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Sa inteleg ca nu exista magie in clipele petrecute cu copilasii vostri?Parca nu as crede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu sunt paranoica, nu vad nimic magic ca a ramas o ora singura in casa la doar 7 ani.


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Pentru mine asa a fost,pentru ca inainte de a incepe scoala nu voia sa stea singura in casa nici 5 minute.Subiectul se voia o lista cu clipe care ne par noua ca parinti magice.Ce mi se pare mie magic poate tie nu ti se va parea,dar ne respectam parerile si totul e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Clipele magice...se masoara in secunde...Orice secunda petrecuta alaturi de Sebastien e o minune.Orice cuvant imi adreseaza,manuta lui mica si pufoasa cand o pune pe spatele meu,cand se joaca in parul meu,cand gatim impreuna,cand pur si simplu suntem doi dar totusi unu'.
Cel mai magic mi se pare a fi existenta lui in viata mea!

Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*




"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Inimioarele cu "te iubesc mami" pe care Stefania (6 ani) le deseneaza aproape zilnic, si declaratiile zilnice

Primul meu portret facut de Sofia (3 ani), in care ma prezinta zambitoare, cu margele si cercei si par luuung dar numai pe lateralele capului - mi-l arata foarte mandra

Felul in care Sofia ma complimenta pana acum cateva luni "esti cea mai buna mami dintre toate mamele"

Ochisorii radiosi, chiuiturile, alergaturile si imbratisarile adresate lui tati cand vine seara acasa

Cinele in familie, toti 4, in jurul unui bol maaaare cu paste (mancarea preferata a tuturor), cu clefaniturile de rogoare si complimentele de "cel mai bun bucatar de paste" (sau bucatareasa) - in caz ca nu v-ati dat seama, la noi in familie se fac multe complimente

...si multe altele

It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

"Te iubesc,mami!",spus des de tot,fie in timp ce urca scarile spre scoala,fie cand deseneaza si isi mai arunca privirea catre mine ,la birou.Giugiuleala de inainte de somn,cand ne gadilam si radem din toata inima.Bucuria pe care o simt de cate ori o vad zambind,vesela,sanatoasa,sociabila,adica fetita pe care am visat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra.C spune:

Clipe magice....Momentele in care ne imbratisam strans de tot si ne spunem "te iubesc" si "mi-a fost dor de tine" dupa o zi de lucru/gradi mult prea agitata; zambetele din ficare dimineata de sambata si Duminica (doar atunci ne trezim impreuna); sclipirea din ohisori cand face cate o prostioara pe care vrea sa o ascunda.....de fapt toate momentele petrecute impreuna sunt magice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Ador clipele cand baietelul meu imi spune:
,,Mami, esti cea mai buna mami din lume".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Am mers astazi impreuna cu fetita mea la un spectacol de teatru pentru copii si tineret,mai mult pentru tineret de fapt,numit"Prometeu".Era sala plina de liceeni de prin trupele de teatru de licee,2-3 copilasi toata sala.Dar m-a surprins ca dupa spectacol imi povesteste printesa mea cum Zeus era foarte rau si nu il lasa pe Prometeu sa ia focul sa il dea oamenilor...Uite ca ceva ceva a priceput totusi mititca.Sau nu mai e mititica mea pufoasa si dulce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Clipe magice?
Fiecare zi in care copiii mei ma imbratiseaza si-mi spun "Te iubesc, mami!", fiecare clipa in care ma uit la ei si-mi dau seama ca nu traiesc degeaba si ca asa cum spunea un scriitor "o sa mor vie", (pentru ca o sa las in urma mea urmasi)!



*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput