Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE!!! (204)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Piolica fac tot posibilul,desi in ultimul timp cad ff usor in el.

Babytza vad ca ai scris inainte sa trimit eu mesajul....ma bucur ca e David k,de acum incolo nu-l va mai ustura asa tare

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Ada cum v-ati sarbatorit?

Musette

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Fotografii

cum microbul foto a contagiat intreaga familie, ba chiar unii ( nu eu!) au facut si studii in acest sens :), asteptarile mele la o fotografie profesionista sunt destul de inalte, mai ales ca as vrea sa vad mai multa parte artistica in ele decat acuratete......
de aceea mai demult ziceam ca fotografiile in studio sunt prea seci, se vede facatura neavand pic de viata in ele. ziceam asta pentru ca am tot vazut la concursurile foto pe acest site o gramada de astfel de poze....

Dar, afirmatia nu se verifica absolut deloc in cazul Sofiei de Mimihoo....m-au impresionat foarte mult pozele, erau pline de emotie, de viata si fericire. toti 3 sunteti foarte frumosi, de sofia nu mai spun ce s-a alungit si ce domnisoara gingasa s-a facut :).
In concluzie conteaza foarte fotograful! Si inca cum se simte diferenta!

ca fapt divers, Thea s-a cocotat pe masa si a pupat-o pe Sofia pe ecran :)


Nerantula, astept cu interes sa vad si pozele voastre, mi-au placut fotografiile in aer liber de pe situl fotografei vaostre iar filmuletul "making of" mi-a starnit placut curiozitatea


Eva sunt placut impresionata de noua ta pasiune, mi se pare ca ai progresat foarte repede, parca mai ieri intrebai cum se fac fotografiile si te jucai cu un alb negru si o pata de culoare :)
Ce aparat ti-ai luat?


Noi inca ne intrebam daca sa o ducem pe Thea la un profesionist sau nu....si mie imi e teama de luminile prea puternice din studio, mai ales ca pana acum am ferit-o in totalitate de blitz...

si ca ne laudam si noi un pic, am trimis pe emailul comun ultimele poze pe care i le-am facut Theiutei mele:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Buna seara!!!
Multa sanatate puilor bolnaviori si multa multa putere mamicilor!
pt artistele Giulianna si Eva.
Eu n-am nici o inclinatie artistica,dar mi-a placut ce am vazut!
Despre antibiotic La o raceala a lui Lucas "luata" de la fratemiu dr a zis "e viral-Amoxicilina 5 zile" Eu,daca nu ma pricep i-am dat,ce era sa fac? Ce e naspa...aici in oras nu e nici un pediatru bun,dar nici unul!
Explicati-mi si mie,va rog,cum se face diferentiere viral-bacterian la o raceala?

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Monyca sper sa dormiti bine in noaptea asta

Angelyna voi cum sunteti ?

Bitza la noi se vedea prin pielicica - ca sunt mizerii acolo. David era foarte putin decalotat, abia se vedea putin din ea. Eu ziceam sa mai stam, dar mi-a fost mai frica de infectii decat de decalotare , asa ca am rupt usa cabinetului sa ii fac decalotare. Acum sincer, nu imi pare rau. Dar ma bucur ca au scris fetele ca la Grigore Alexandrescu se practica metoda cu anestezie. Nu as fi facut asa ever. SI ca am stiut de la Musette de dr asta. Super profesionista mi s-a parut. SI am mai fost acolo la cabinet si am plecat multumita.
Ce reclama ii fac dr

Lumi ma bucur tare ca ati dormit Si de papica la fel Tot asa mami !!!!!

Lavinia vad ca si la voi a fost noapte alba Sper ca sunteti mai bine Si la noapte sa dormiti , sa nu mai vomite piciulica

elly multa sanatate Si bafta maine la stomatolog

Dya sa stapaniti sanatosi magarusul rosu

Paula o noapte fara febra va doresc



Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

OADU

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=990be2d9621797e852b848&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">BIRTHDAY PARTY :IZABELLA si STEFAN

www.onetruemedia.com/shared?p=990efcd5419f99be4eb8de&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MOTZ IZABELLA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Acest exercitiu a fost creat de un profesor de matematica de la Universitatea din Barcelona care apoi a cerut elevilor sai sa o
rezolve.

Problema:
Mama are cu 21 ani mai mult decit copilul sau si peste 6 ani copilul va fi de 5 ori mai tinar decit mama.
Intrebare:
UNDE e TATAL?
Aceasta problema se poate rezolva matematic; nu e atit de
dificila cum pare.

Solutia mai jos !

SOLUTIE:

Copilul are azi X ani si mama Y ani, stim ca mama are cu
21 de ani mai mult decit copilul.
Deci:
X + 21 = Y
Stim ca peste 6 ani copilul va fi de 5 ori mai tinar decit mama.
Deci putem scrie urmatoarea ecuatie:
5 (X + 6) = Y + 6
Inlocuind Y cu valoarea din prima ecuatie, rezulta:
5 (X + 6) = X + 21 + 6
5X + 30 = X + 27
5X - X = 27 - 30
4X = -3
X = -3/4
Copilul are azi -3/4 dintr-un an deci are -9 luni.
Din punct de vedere matematic putem confirma si dovedi ca in
acest moment mama concepe copilul.


Rezultatul:
TATAL este PESTE MAMA.





Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Andy ma bucur ca sunteti mai bine!Cam atat a mancat si Lucas azi!
Babytza eu mai astept ca e curat la el,dar daca la 18 luni zice dr mea ca trebuie intervenit vin la Bucuresti la dr asta!

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

PRIMA SLUJBA


Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cind a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:
"Draga Parinte, Fiule,
Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:
1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers...
3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
5. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.
6. Iar apostolii sunt 12 nu 10.
7. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
8. Cand vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e "Fiul si banda lui".
9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca "i-a zburat curul cu dinamita"...
10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti "bulangiu".
11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia...
12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa - "Nasul".
13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p...a ma-sii.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
15. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.
16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.
17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvinta, nu pt. a-ti racori ceafa.
18. "Casuta" aia este confesionalul, nu toaleta.
19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.
20. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra.
21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia ma-sii.
22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.
23. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit "travestit cu fusta rosie" eram eu... In rest a fost bine".





Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

anamona, ti-am vazut pozele, wow, cum ai putut sa tii o asemenea minunatie de copil ascunsa atit de mult timp?
Thea e super simpatica, are un aer de copil curios, studios chiar. Pozele cu ea linga ghivecele de flori sint foarte reusite.
Imi place culoarea parului ei, seamana cu tine? Tu pe unde esti? O sa te vedem si pe tine in poze? Hai ca m-ai facut super curioasa.
Imi place mult poza cu ea cocotata pe bostan + ca sint niste poze cu tatal ei de-a dreptul superbe.



Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput