Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

REBIANA - Esti o fericita ca poti sta cu cineva care sa te ajute. Uneori asa mare nevoie am avut si eu, dar cum trebuia sa ma descurc singura m-am adaptez din mers si m-am mobilizat ca sa nu sufar prea tare. Cred ca acuma daca as fi in situatia sa vina mama la mine dupa atita timp de absenta, m-ar incomoda.

Oricum, grija mea cea mare este cu cine las fata cateva zile cat lipsesc eu in primavara, ca de tata am nevoie atunci.

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Lindal cum iti mai este? Mai simti dureri? sa fie bine!

Rebiana, multumesc de intrebare. Da, inca mai simt si dureri si intepaturi, uneori chiar si cand stau intinsa, cred ca sunt un fel de contractii, ceva. Incerc sa stau cat mai mult linistita, insa uneori nu mai am stare si ma plimb cam mult prin casa sau ma tot ridic si vin la calculator sa vad ce ati mai scris.
PS: Ati observat ca am schimbat semnatura? Am 15 sapt!

15+
Pictura pe sticla
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna!

Am citit cu interes discutiile din ultimul timp.
Am revenit cu vesti mai repede pentru ca am fost reprogramate astazi la morfofetala (un picutcam devreme cum a spus si doctorul,la 18 s si 2 z). Simteam ca nu mai am rabdare si mai ales am vrut sa ma asigurca bebelusul este bine.

Bebelusul este baietel 100% pentru ca se vede bine penisul si sacul scotal. Sincera sa fiu eu sunt un picut dezamagita pentru ca eram sigura ca e fetita dar sotul e "extatic" iar din alte 1000 de motive (cresterea mai spartana-acum timpul fiind impartit la doi si unicitatea)de motive e bine ca e baietel.

Sunt fericita ca e bine, toti parametii in grafic pe curba optima sau mai sus. Am luat astazi si dry testul (alte emotii pentru 10 zile de ateptare) doar pentru a fi siguri ca e OK 100%.

M-au insotit si sotul cu Daria care a cam facut galagie pe sala de asteptare. Pentru ca am primit CD cu ecografia nu i-am mai chemat inauntru mai ales ca Daria era agitata-trecuse de mult ora ei de somn.

Bebelusul a stat cam tot timpul ca un covrigel si a fost dificil de prins o imagine foarte buna cu fata dar din cit am vazut pare sa semene tot cu sotul.

Sotului i-ar placea numele David-chiar cu pronuntia englezeasca dar mai e cale lunga pina in martie si avem timp sa gasim si un nume de rezerva-vom vedea care se potriveste mai bine cu chipul lui.

Sper sa fie totul bine pina la capat ceeace va doresc si voua!!!

Eu mi-am propus sa ma disciplinez un pic in privinta dietei si a comunicarii cu bebelusul!!!

Numai bine dragi mamici si sa ne reintilnim cu vesti cit mai bune!!!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
18+ cu

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lindal

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Lindal cum iti mai este? Mai simti dureri? sa fie bine!

Rebiana, multumesc de intrebare. Da, inca mai simt si dureri si intepaturi, uneori chiar si cand stau intinsa, cred ca sunt un fel de contractii, ceva. Incerc sa stau cat mai mult linistita, insa uneori nu mai am stare si ma plimb cam mult prin casa sau ma tot ridic si vin la calculator sa vad ce ati mai scris.
PS: Ati observat ca am schimbat semnatura? Am 15 sapt!

15+
Pictura pe sticla
Poze

Multe inainte pana la 40 sau aproape 40!!
Ufff.. descrii tu exact ce simteam eu! Odihneste-te cat mai mult (poate ma tin si eu de sfat!!) si evita situatiile stresante!!
Cristina mama a venit in tara pentru doua saptamani tocmai ca sa ma mai ajute pe mine.. nu locuieste cu noi insa localitatea unde stau parintii mei e cam la 4 km fata de unde stau eu. Si eu-s genul care prefera sa faca singura toate treburile casnice insa au trecut doar 3 zile de la cerclaj si nu-s refacuta. Plus bucuria revederii care e enorma in fiecare an!!

Mami de Luca si17+ cu


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Erina felicitari pentru comoara de baiat din burtica care e in parametrii f buni!!

Uitasem sa spun ca am luat rezultatele de la TT si la toate cele am risc scazut!

Mami de Luca si17+ cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ERINA - Felicitari pentru baietel!
Sa fie sanatos, ca restul e floare la ureche! La tine macar e sotul in al 9-lea cer, la mine e invers, eu sunt. Dar sper sa si sotul meu sa se adapteze.

Cristina +13 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Sunteti tare dragute. Va multumesc mult pt. rugaciuni si sustinere, sigur m-au ajutat.
Suntem bine momentan, slava Domnului. Eu am contractii multe dar tratamentul e bun si le pot controla. Sper sa nu mai apara hemoragii. Bebe trebuie sa stea pana de Craciun macar (pe 25.12 se incheie cele 7 luni critice de sarcina).
Ieri am fost la ecografia morfologica si bebelusul e sanatos, are 554 g, e mai mare putin decat altii de varsta lui si...surpriza, mi-am schimbat semnatura...e baietel. Desi imi mai doream o fetita si la ecografia anterioara asa parea, eu ma bucur ca e sanatos si atat, asta conteaza.
Placenta e praevia totala si cica nastem prin cezariana...chiar nu mai conteaza acum, macar sa ajung la termen.

Iulia e bine. Mai are doar raguseala si atat. Le fac aerosoli amandurora, seara si vad ca pe zi ce trece sunt mai bine (intre timp si eu si Andrei am luat laringita de la ea, dar am fost pe faza cu tratamentul).




Diana 22+ , mami de Iulia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami

Sunteti tare dragute. Va multumesc mult pt. rugaciuni si sustinere, sigur m-au ajutat.
Suntem bine momentan, slava Domnului. Eu am contractii multe dar tratamentul e bun si le pot controla. Sper sa nu mai apara hemoragii. Bebe trebuie sa stea pana de Craciun macar (pe 25.12 se incheie cele 7 luni critice de sarcina).
Ieri am fost la ecografia morfologica si bebelusul e sanatos, are 554 g, e mai mare putin decat altii de varsta lui si...surpriza, mi-am schimbat semnatura...e baietel. Desi imi mai doream o fetita si la ecografia anterioara asa parea, eu ma bucur ca e sanatos si atat, asta conteaza.
Placenta e praevia totala si cica nastem prin cezariana...chiar nu mai conteaza acum, macar sa ajung la termen.

Iulia e bine. Mai are doar raguseala si atat. Le fac aerosoli amandurora, seara si vad ca pe zi ce trece sunt mai bine (intre timp si eu si Andrei am luat laringita de la ea, dar am fost pe faza cu tratamentul).




Diana 22+ , mami de Iulia si Andrei


Diana, Doamne ajuta sa stea bebe la caldurica pana dupa Craciun!! Nu stiu de ce dar eu tot ii dadeam cu ideea ca ai baietel in burtica!! Sanatos sa fie!! Cat despre nastere.. poate se mai ridica placenta intre timp, daca nu important e ca tu si bebe sa fiti sanatosi!

Mami de Luca si17+ cu


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Iiiiii... am gresit in prima postare... Andra_s observase ca am depasit nr de capitole.... (aduc mielul de Paste! )
N-am mai editat de.. sila

Mami de Luca si17+ cu


I can't fake with dignity so i'll not try!!


m-am scos, de Paste am miel!!! nu-i asa rebiana?


http://picasaweb.google.com/ruxandra.matei

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

diana ma bucur ca sunteti bine, ati trecut si tu si rebiana prin intamplari grele, acum sper sa nu mai aveti parte de asa ceva pana la sfarsit
felicitari pt baietel!

erin felicitari si tie pt carucior! sa vina bebe sanatos si sa ramana in parametrii pana la sfarsit!
la ce te referi tu disciplina la bebe?

rebiana ma bucur ca.ti place caruciorul dar nu am de gand sa.l iau, sotul nu.l suporta ca design, lui ii place stokke xplory si pace

delia si eu zic sa stai linistita cu vopsitul, n.are rost sa risti
ma bucur ca n.ai putut sa scoti capacul, na!

roxana 17+ arturo si ivan (2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput