Burtici fericite de septembrie-octombrie (228)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Biaz, nu s-a umflat, nu s-a invinetit dar a adormit relativ repede pt ca inainte il chinuia burtica si el cand se linsteste adoarme repede la loc. Dupa aceea a inceput sa maraie si a stat un timp la tati in brate dar nu am observat nimic in neregula. Multumesc de sfaturi.
Vai Elenuta si Eva e asa de neastamparata, ma gandeam ca numai al meu e asa? Asa face si David, se urma in pat si sare si multe altele. Pe cuvant fetelor ca pe mine ma oboseste mai mult energia asta a lui decat cel mic. Multumesc lui Dumnezeu ca e sanatos dar parca e prea agitat.
Acum sa felicit si eu mamica de astazi. Felicitari Liliana! Sa fie bebele sanatos, cuminte, mancacios si fara colici.
Si noi avem secretia la ochi din spital. Nu l-am dat cu nimic, doar curat cu ser si fac masaj in coltul intern. Parca de cateva zile ii curge mai putin. Sa vedem daca ii mai curge asa tare o sa merg cu el la oftalmolog.
Am vazut poze cu Ana Elisa si cu Alex. Tare frumosi mai sunt.
Dana, imi place Elisa, am vazut si serialul italian. De acolo te-ai inspirat si tu?

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Am uitat sa va spun ca ieri ne-am pus cercelusi... E si mai fetita acum...

Andrushca, new mummy
Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Am revenit cu vesti...noi! Am fost indus in eroare...Ala micu de urla din greu are paru cret cum am eu piscina-n chiuveta!Auzi, dom'le; cica i se paru consoartei ca-i cret cand il scoase pe bb de unde iese de obicei...

Asa ca: n-are paru cret da' are falcute, ii fac ochii in cap ca margelele, chit ca vede ca musca tze-tze si urla frate de zici ca are de-alea alcaline! E frumusel tot ca deh, seamana cu tat'su!

Tot binele si ceva in plus si pentru voi si bb-iivostri!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 39+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!




Ce dragut a fost sotul Lilianei!
Multumim mult de mesaj! Liliana cum se simte? O pupam si un brat mare de flori!

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutzu spune:

Dragele mele,

In primul rand felicitari Lili si Moni pentru aducerea pe lume a BB-ilor Radu si Tudor, sa fiti sanatosi, papaciosi si binecuvantati de Dumnezeu!

Raportez si eu prima noapte in care puiul meu nu doarme de la ultima masa (2:30) si asta pentru ca, nu stiu din ce motiv, ieri a dormit toata ziua, cu exceptia a max 2-3 ore de stat treaz, iar acum sta in patutzul lui si gangureste de mama focului, parca vad ca in juma de ora incepe sa chiraie de plictiseala si atunci incepe distractia

In rest, nu ma plang, e cumintel, a luat in greutate ptin peste 1 kg intr-o luna, fara prea multi colici

Pupici de la Dana si BB Carol (08.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danutzu

Dragele mele,

In primul rand felicitari Lili si Moni pentru aducerea pe lume a BB-ilor Radu si Tudor, sa fiti sanatosi, papaciosi si binecuvantati de Dumnezeu!

Raportez si eu prima noapte in care puiul meu nu doarme de la ultima masa (2:30) si asta pentru ca, nu stiu din ce motiv, ieri a dormit toata ziua, cu exceptia a max 2-3 ore de stat treaz, iar acum sta in patutzul lui si gangureste de mama focului, parca vad ca in juma de ora incepe sa chiraie de plictiseala si atunci incepe distractia

In rest, nu ma plang, e cumintel, a luat in greutate ptin peste 1 kg intr-o luna, fara prea multi colici

Pupici de la Dana si BB Carol (08.09.09)




Danutzu, welcome to the club! Mai are si Ana zile (din fericire nu nopti) in care este mai activa, urmate de obicei de zile de somn profund. Nimic ingirjorator, asa sunt bebeii.

A luat foarte bine in greutate bebe Carol, felicitari.

Noi mergem afara, este soare iar si nu am mai iesit de sambata trecuta, tre' sa profitam.
Va pupam si o dimineata placuta!

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Am gasit sotul un site cu www.gradinapovestilor.ro/povesti/povesti.shtml" target="_blank">povesti audio pentru copii.

Am ascultat de dimineata o poveste doua si a avutul scontat... asupra mea, ca Ana n-a avut nici o treaba, tot cu ochii margele era pe pereti.


Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

neata nela ce fac fetele ?

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Am revenit cu vesti...noi! Am fost indus in eroare...Ala micu de urla din greu are paru cret cum am eu piscina-n chiuveta!Auzi, dom'le; cica i se paru consoartei ca-i cret cand il scoase pe bb de unde iese de obicei...

Asa ca: n-are paru cret da' are falcute, ii fac ochii in cap ca margelele, chit ca vede ca musca tze-tze si urla frate de zici ca are de-alea alcaline! E frumusel tot ca deh, seamana cu tat'su!

Tot binele si ceva in plus si pentru voi si bb-iivostri!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 39+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!




Ce dragut a fost sotul Lilianei!
Multumim mult de mesaj! Liliana cum se simte? O pupam si un brat mare de flori!

Nela, mamica Anei (19.09.09)



e pontos tare sotul liliachiei poate-i place asa de mult la noi ca-si face si el cont si se baga la discutii

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Neata luto. Ce faci, cum esti? La masa de dimineata a lui David, ma gandesc.

Noi abia ne-am intors de la plimbarica, a fost suuuuuper! Am ajuns si la plaja, am facut si poze, o sa le descarc imediat. Am servit si un pranz "picnic" la buza marii (Ana, nu eu).
Superba vremea!

Cum a fost la cantarit, all ok?
Pupici la Davidelu'.

Nela, mamica Anei (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Neata luto. Ce faci, cum esti? La masa de dimineata a lui David, ma gandesc.

Noi abia ne-am intors de la plimbarica, a fost suuuuuper! Am ajuns si la plaja, am facut si poze, o sa le descarc imediat. Am servit si un pranz "picnic" la buza marii (Ana, nu eu).
Superba vremea!

Cum a fost la cantarit, all ok?
Pupici la Davidelu'.

Nela, mamica Anei (19.09.09)



super plimbare, felicitari, abia astept sa o vad pe Ana la mare

Am fost la cantarit ieri si sunt foarte fericita: are 5,2 kg ceea ce in traducere inseamna 1150 gr in 6 saptamani fara 2 zile.
In prima luna nu a luat dar cred ca acum si-a intrat si el in mana....pardon, in gura.
Ana cand afla marile vesti cu greutatea ?


Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput