Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE!!! (203)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

gaia: trebuie neaparat sa te citesc la blog, esti delicioasa cum faci slalom printre baietii tai(toti trei) si mai reusesti sa-i si impaci

ELENA de Iepu, Sa fii snatoasa, fericita si norocoasa si ai tai pe langa tine! Te pup, Iepu!



Aseara, dupa baie, Vlad nervos si agitat, a aruncat cu biberonul de perete si s-a pus pe maraiala si da-i si maraie la greu Dau sa ma uit in gura lui, nu ma lasa, ii spun lui taica-su sa se uite la el in gura sa-mi iau barem de-o grija(gingiile sunt albe ca zapada de doua luni si nimic la orizont, tot sase dinti vad) aud : auuuuuuuuuu, l-a muscat la sange pe ta-su, asta renunta, zice lasa-l ca-i asta-i rasfat de la madam Vio. Io il las, prajesc doua snitele 7 minute dupa ceas, el era in patul nostru, nu rezist sa-l aud maraind, merg la el si din usa dormitorului ma izbeste un damf: Facuse kk prima oara pe ziua de ieri: pampers (huggies), body maieu, pijamaua lui(si bluza si pantalon) si patul nostru facute praf. O tonaaa! Il bag in cada si incep sa-l dezghioc, ajung la body si ma blochez, daca il scot pe cap il trag cu fata si ceafa prin kka Tati zice: acum ce facem? cum il curatam? Eu calma: Foarfeca! El: CE? Eu: Foarfeca, draga, nu auzi? El: Da' ce faci cu ea? Il omori? Aia de bucatarie sau.... Eu: Orice taie textila. Jos textila, Vlad! In timpul asta Vlad se tragea de putza, pampersul il scosesem, body-ul nu Eu: da-mi foarfeca ai mai repede. Si i-am taiat body-ul, l-am aruncat impreuna cu pampersul,l-am spalat si l-am pus in alta pijama, si cine ranjea in 6 dinti la tati in urmatoarele 5 minute?. Vlad, normal. Saracul avusese crampe, de aceea era marait, mancase ca spartul toata ziua si nu eliminase nimic. Cine a crescut in ochii lui tati cu 5 puncte pentru dezarmosarea unei situatii "imputite"? EUUUUU, si ma umflu in pene, ca daca era el singur acasa, sigur punea dusul pe copil si ma mai trezeam cu altele


Fug acasa, ca m-a prins ora asta la birou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

babymom, nu stiu exact ce sa-ti raspund... mai mult decat ca au mancat amandoi ce am cumparat, fara "efecte laxative".

Am incercat doar mix de legume (pun eu ou, branza sau carne in completare), conservele cu porc (le-am combinat cu paste sau le-am dat simple), fructe (mar cu banana, fructe rosii si mar) si niste tavite cu "petit morceaux" vita si cartof.
Acestea din urma, desi copiii le-au mancat, pentru mine au fost o mare dezamagire, pentru ca pe amabalaj arata cu totul altfel decat in realitate.
Alte combinatii nu m-au tentat, si nici nu prea sunt pe stoc... (asta e o mare problema la Carrefour, nu gasesti aceeasi chestie de doua ori la rand...)
In rest am mai incercat Hamaneck (Hame, bio) fructe (mar cu banana) si PastaHam, pe care Radu o mananca de obicei de la Hipp, la pretul de rigoare...

Pantofi ECCO cred ca se gasesc numai la ECCO, au magazin in Feeria, din cate stiu eu...


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

feli, esti mortala!!!

(ai taiat bunatate de body??? eu puneam dusul pe copil, dupa ce il manjeam cu caca prin par scotand body-ul...- glumesc, da?)

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ada, mai vreau, mai vreau.Cand ne povestesti de pranz?

Felicia, deci vroiai sa omori copilul...ntzzzz.Jos textila!




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Piolica, foarte frumos si emotionant montajul! Cat de mult s-a schimbat Elsuca-Lizuca de cand era bebe mic! Acum aveti o adevarat domnisoara acolo!

LE: Am observat in montajul vostru ca wrapul Kissmama e chiar identic cu al nostru. Stii ca discutam noi mai demult...






Vacanta 2009
Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Piolica, pai bafta multa si curaj!




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Ada, mai vreau, mai vreau.Cand ne povestesti de pranz?

Felicia, deci vroiai sa omori copilul...ntzzzz.Jos textila!




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



eee, cat de grea vrei sa fie viata mea?

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Ada, Felicia, sinteti MORTALE!!!! Am ris la greu!!! Ada, ia-o partener pe Felicia la scris o carte.

Lavinia, saru'mina. Nu stiu cind a trecut un an, avem o mica domnisorica, dar eu pe Lizuca tot bebelina o vad. Cred ca asa va ramine mult timp in ochii mei.

Oana, merci frumos! Sper sa iasa ceva.


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Lavinia, chiar ca avem acelasi wrap. Imi amintesc cind vorbeam de kismama. Eu nu prea m-am simtit bine cu el, mi se parea ca nu se muleaza cum trebuie pe Elsa. Poate ca mi-a intrat ideea asta in cap si d'asta nu prea l-am folosit, stiu ca tu ziceai ca tie ti-a placut mult.
In pozele tale vad ca sta super, tine bine copilul, cred ca eu nu stiam cum sa-l string si sa-l asez.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Mai fetelor, faceti sa para ca viata voastra de mamici e un sir de aventuri . E bine ca reusiti sa nu va pierdeti simtul umorului, dar... eu de cele mai multe ori in astfel de momente imi vine sa-mi iau campii si sa ma apuc de urlat. Si chiar o fac! Faza cu urlatul adica... De plecat... unde amaru' meu sa plec? Si sa ramana copilasii fara mama?

Vacanta 2009
Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput