Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ankule felicitariiiiii Ceciliei!!! acesti pasi s-o duca numai spre fericire!

Cristina! La multi ani fericiti!

bb cum e Iasmi?


va las ca sunt frezata, dar si ocupata




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Victo, multumesc de pont. O sa studize ofertele.

Lavinia, sanatate multa Iasminei. Ai descoperit misterul? De la ce-a facut febra?

Ank, felicitari Ceciliei pentru primii pasi.
Ramasesem datoare cu poze. Iaca asa arata la noi cand se apuca de jucat. N-am mai pozat holul si bucataria, ca (slava Domnului, sa nu ma fac mai tare de ras ) s-au terminat bateriile la aparat.

Roxxy, imi pare tare rau sa citesc de problemele cu mancarea. Te inteleg atat de bine. Desi as putea spune ca eu is calita de acum, de aproape 3 ani de cand ma lupt cu Robert, tot imi mai ies din pepeni cateodata.
Nu stiu ce sfat sa-ti dau, ca o minune as vrea si eu. Important e sa nu te stresezi, chiar daca e foarte greu acest lucru. Si sa nu te dai de ceasul mortii ca nu mananca. Daca ai fost la medic si ti-a zis ca totul e ok, nu e semn de vreo boala, lasa-l cateva zile in ritmul lui. Si vezi atunci cum reactioneaza.

Anca, votat! Bafta!

Va multumesc mult de link-urile cu torturi. N-am definitivat, dar ideile au inceput sa prinda contur. Sper sa ma descurc onorabil.






www.bucataras.ro/miha/" target="_blank">Miha papa tot

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=12" target="_blank">Copiii mei fericiti ms1 si ms2

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hihihi, BB..si Stefan foloseste ligheanul, sa se urce in cada :):)iar la spalat pe maini, hopa sus pe capacul de WC.:)

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

hihihi, BB..si Stefan foloseste ligheanul, sa se urce in cada :):)iar la spalat pe maini, hopa sus pe capacul de WC.:)

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Si noi tot ligheanul il folosim acum. Dar chiuveta e destul de inalta si Amira abia ajunge cu nasul. Intr-o zi s-a inaltat pe varfuri si cand s-a dat inapoi a dat cu dintii de chiuveta. Si si-a ciobit un coltisor mic de dinte.
Sunt convinsa ca daca voi lua inaltator va fi numai la baie la spalat pe maini, dar mai bine asa decat fara dinti.


www.bucataras.ro/miha/" target="_blank">Miha papa tot

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=12" target="_blank">Copiii mei fericiti ms1 si ms2

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

LA MULTI ANI CRISTINA!


www.bucataras.ro/miha/" target="_blank">Miha papa tot

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=12" target="_blank">Copiii mei fericiti ms1 si ms2

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna

miha, pussi, multumesc ca ati intrebat de mina!!

deci azi am fost la dr (pediatra ei) si maine trebuie sa vina pediatra recomandata de ank ( ).
astazi dupa masa a facut din nou febra care iarasi a trecut la scurt timp administrarea de antitermice.
bineinteles ca pediatra ei iarasi i a dat antibiotic augmentin, a zis ca are rosu in gat.....ellis, de data asta am mers mai documentata (multumesc frumos ) si i-am zis ca nu ii dau nici un antib fara analize... si ne -a dat sa face exodat nazal si faringian cu antibiograma! dar tot sa ii dau augmentin pana aflu rezultatele...
si cealalta pediatra mi-a recomandat sa fac exodatul.

se poate trata rosu in gat fara antib?


_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Helau!

Ramasesem datoare cu poze. Iaca asa arata la noi cand se apuca de jucat. N-am mai pozat holul si bucataria, ca (slava Domnului, sa nu ma fac mai tare de ras ) s-au terminat bateriile la aparat.




www.bucataras.ro/miha/" target="_blank">Miha papa tot

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=12" target="_blank">Copiii mei fericiti ms1 si ms2

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...




ho ho...asta e dezordine la voi???


_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

La noi inaltatorul de baie a ajuns in bucatarie, unde e multifunctional, scaun pentru bauta cacao, inaltator pentru spalat pe maini sau amestecat in diverse oale, sau intors pe dos, loc de facut baie (cu cacao)...

Noi suntem bine, ocazional mai tuseste cate un pic (dar mai putin ca noi), cu mancarea suntem la fel de prost ca intotdeauna. Aud de zeci de ori pe zi "Totiei nu place chiteluta. Totia nu place ciobita". Ocazional mai aud "Veau cacao, Veau iaut", in schimb strigate de foame cat cuprinde "Mancaieee ! Am foame mancaieee!". Pana ajunge in fata mancarii. Si zau ca gatesc bine, de felul meu.

Sambata am fost in vizita la o prietena cu un copilas de 1 an si 3 luni, i-am pus pe amandoi la masa, cel mic a deschis gura mare si in cateva minute a terminat trei sferturi de castronel, Sophia a luat o gura, apoi a scuipat, a inceput iar "Totia nu vea, nu pace mancaia". Sa ma cuprinda depresia, nu altceva.

In rest nu-i tace gurita de loc, ne ocupam zilele cu desenat, plastinat si DVD-uri cu filme Disney.

Lavi, eu una nu i-as mai da antiterimice daca nu mai face febra, pe de alta parte o parte din motivatia mea este ca la noi e un chin sa-i dau siropuri sau orice altceva, totul e cu forta si mult plans, asa ca nu-i dau decat cand nu am de ales.


Miha, tu ai facut curat inainte de a face poze, sau doar atat pot ai tai copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mihuta ma bucur sa aud ca sunteti mai bine!!
pt iasmi e o placere sa ii dau "sirop" si "mente" (medicamente).... si cand nu e bolnava si le vede imi cere...

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

"neata ....
Lavi daca nu e cu puroi atunci poate sa ii treaca si cu Nurofen doar ,ca e si antiinflamtor.Lui Raul si Ceciliei le trece si fara nimic

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput