Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Aaa si inca ceva ..
alexutzaaa ma bucur f tare pt tine asa stiam si eu 7 luni si 10 zile .. asa mi s-a spus de la RU ... Dar avand in vedere mediul in care stai ti-as recomanda sa iti iei un medical ... e periculos .. O prietena a racit prin ultimile luni si de la tuse a avut contractii mari si a trebuit sa o interneze .. Sper din suflet sa nu patesti si tu la fel ...

Eu parca am obosit tare muuuult imi doresc concediul ala ... si mai am asa de muuuult ... 1 luna jumate

22+ Yannis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Am schimbat si semnatura



23+ Yannis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza....pana va treziti voi se raceste cafeua....dar prindeti tortul palteei.....:)))

cristiesincearca cu rennie...cica e ok si e recomandat in sarcina....de asemenea am gasit intr-o carte si alte medicamente. eu n-am luat nik...mi-a trecut asa, dar e tare neplacut.

mai fetelor in legatura cu numele bb...cred ca daca ii place mamei si tatatalui e tot ce conteaza....eu de ex ii spun mamei aseara la te....uite ne-am gandit la ...LUCA....ea...pauza...si asa indiferenta..ce nume e asta...nici n-am auzitt de el...puneti si voi un nume de sfant...., ii zic ce vrei hose armando..etc
asa ca....noi trebuie sa hotaram....ca el...inca nu poate....

auziti mai....slabanoagelor..."cele care este" ia nu va mai bagati in discutii ca musca in lapte...despre kg alexutzzza chiar nu va e deloc rusine sa va priviti in oglinda????....si sa ne dati noua....femei sanatoase si bine construite....cu insensibilitati pe la nas???....aoleu....cred ca e de la cafea de am umor de dimineatza...sper sa nu luati in serios ce mai debitez io la ore matinale...

sa aveti o zi frumoasa, frumoasa...si sa veniti cu vesti bune ...

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neatza fetele. Am venit si eu la cafeluta Decenuelei .

Onitza bafta la eco! Speram sa vii cu vesti foarte bune si mai ales sa te linistesti.

Alec3a, cursul se face la medicul de familie (intre ghilimele), adica primesti formularul tau completat si sotul cele 10 zile. Cursul adevarat in care si inveti cate ceva (oricum putin fata de cate trebuie) se organizeaza pe la spitale, contra unor sume ce variaza intre 100 de lei si 450 de lei. Cauta pe google parenting si o sa gasesti destule (sper). AAAAAAAaa, am vazut si la targ niste cursuri pentru parinti, muuuuult mai scumpe, dar am uitat pentru ce erau...

Sa aveti o zi buna, cu mult soare ca asa se anunta!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata si de la noi,ne-am trezit ca sa bem cafeaua cu tati k a plecat la birou...noi azi stam acasica sa mai facem niste treaba
decenuela ms de cafea...nu era chiar rece
decenuela si cristies suna bn Luca/Luka
onitza te asteptam cu vesti cat mai buneeee
al3csa nici eu nu cred ca as putea monotoriza miscarile bebelinei...este foarte activaaa...si apropos tu de ce nu ai putut dormi?


Mario Andrei 16.08.2005 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele...mai aveti cafea?......o zi frumu si de la mine!

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata

acu ca-s in concediu is f matinala dar in timpul serviciului sculatul la aceeasi ora mi se parea pedeapsa

legat de cat de miscaciosi sunt bb din burtica-la noi e mare activitate,cred ca doarme doar in reprize mici ca mie mi se pare ca misca toata ziua ca sa nu zic ca ma scoala din somn si noaptea cu cate o runda de rostogoliri.Ce e ciudat pt mine e ca la Daria era mult mai multa liniste si am avut chiar cateva faze de ingrijorare maxima ca nu miscase un timp mai indelungat
acum ca tot e dimineata si mi-am baut cafeluta incep sa-mi fac procese de constiinta-oare o agita cafeaua,ca la Daria nu am baut deloc( nu suportam nici mirosul)
sau sa fie o fire mai activa,mai agitata?sa fie oare vreo legatura intre cat de activi sunt in burtica si cum se comporta dupa nastere?

o zi buna va doresc

Mihaela 26+ Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

am schimbat si noi semnatura....am mai crescut cu o saptamanaaa

Mario Andrei 16.08.2005 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:



Institutia casniciei este foarte asemanatoare cu mersul la restaurant in grup. Comanzi ce vrei, pe urma vezi ce au luat altii si brusc nu iti mai place ce ai tu.

Nu am mai vorbit cu sotia mea de 18 luni - nu imi place sa o intrerup.

Unui barbat i s-a furat cardul de credit. Nu a depus plangere deoarece hotul cheltuia mai putin decat nevasta-sa.

Sotia: "Mai bine ma casatoream cu dracul!"
Sotul: "Aiurea, scumpo! Casatoria intre rudele de sange este interzisa!"




25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

neataaaa!
fff buuuuuna cafeaua!
am intrat sa va salutam si plecam la Buc sa-l vedem pe bebe
O zi frumoasa sa aveti!
si numai cu vesti bune!

Dana 25 cu

Mergi la inceput