Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE !!! (202)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello,

cu scuzele de rigoare pt intirziere, LA MULTI ANI VLADUT!!!! Felicic, ce mare s-a facut Vladut! Foarte frumoase cele doua poze.

va multumim ca ati intrebat de noi, Elsa e putin mai bine, insa nu cine stie ce, in schimb eu m-am pricopsit cu o mica raceala, asa ca ieri nu am putut sa intru pe forum, m-am doftoricit la greu si vad ca azi sint mult mai bine.
bitza, merci frumos, o sa iau si eu Marimer, eu folosesc pt Elsa ser fiziologic inainte de a-i aspira mucii, dar vad ca nu scapa de ei.

Alina, sa stii ca pt mine Elsa e inca bebelina, asa ca o sa mai stau ceva cu semnatura asta.

am citit pe diagonala, sper ca toate mamicile si toti boboceii sa fie bine.

o zi buna! Pupici
Vio




Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

si noi vrem calut, vroiam sa-l iau pe asta http://ww w.copii yumi .com/index.php/Jucarii-mari/Calut-balansoar/flypage.tpl.html, da' nu mai e pe stoc la pretul asta, l-am gasit in alta parte cu doar 255ron!! acum m-am reorientat pe asta http://ww w.littl ebaby .ro/59-calut-balansoar.html

LA MULTI ANI, SERGIU!!! Sa fii sanatos si fericit, vesel si implinit!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

anamona, vreau si eu sa stiu 'de unde' iei flash forward. Eu am gasit numai primele 3 episoade pe site-ul de unde 'ma aprovizionez'.
L.E. gata, le-am gasit pe toate 4 pe m i n i n o v a
Mie-mi place fff tare Hotel Babylon, daca-l stiti. Era super tare blonda, pacat ca a parasit serialul.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Biancu a facut iarasi febra. Face maxim 38. De maraiala nu mai zic e ca o maimutza trage de pantaloni mei prin toata casa.

A seara a adormit trezit adormit trezit pina s a trezit de tot si de abia pe la 2 a adormit ca lumea
Acum astept sa se trezeasca sa i dau papa. Pe mine ma doare capu, partea de sus zici ca is anesteziata la capac.

Sa nu uitam calutzu daaaa?

lumi pupam voinici, super super greutate

ancule pupam bubitza

babytza tin pumni pt raspuns pozitiv

monyca bafta la vaccin

claudinna,felicitari pt dintzoci



SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

alexa, sorry, nu stiu de ce 1.5%, nici n-am mai stat sa intreb, la cate aberatii am auzit azi de la ea... singura discutie logica si rationala a fost cu dermatologul... culmea, mie chiar imi placea de ea...
o rugaminte am la tine, daca tot te-am prins, poti sa-mi trimiti te rog pe PM datele de contact ale pediatrei voastre? stiu ca mi le-ai mai dat o data, imi placea ca poate face vizite la domiciliu, am renuntat pe moment la idee.... si zau ca nu stiu ce am facut cu nr ei de tel... nu-l gasesc in niciunul din telefoane! multumesc!


ange, si noi tot pe lapte praf o sa ramanem, mai astept putin si apoi incerc iar Junior 1+ de la Nestle sau de la Milupa, var Junior. Ceva tot o sa mearga... e clar insa ca am nevoie de un pediatru bun...

CD, o rugaminte si la tine, daca apuci sa citesti: mai pui o data poza cu cortul/corturile voastre de bebe? m-au zapacit astia mici, se baga sub orice apuca: masa, scaun de masa, alte scaune... ma bate gandul sa le iau un cort, desi nu stiu unde o sa-l mai pun si pe ala...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Laureta multa sanatate Biancai , speram sa nu fie nimic grav

AlexaM ici lui Matei tehnicianul, super tare clipul

Lumi tare frumos carutul

Piolica multa sanatate la amandoua

Calut balansoar am vazut in brosura Metro, pretul parca era undeva la 130ron, sper sa nu ma insel, a rupt Crina toate revistele

de Crina Alexandra Crinul Meu
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Babytza tu iti amintesti ce am patit noi la putzi,asa ca eu sunt pro decalotare dar atentie,facuta de un dr de preferat pediatru caci chirurgii sunt cam brutali si mai ales acolo la Grigore am auzit de cazuri care cica nu decaloteaza decat cu anestezie totala ceea ce dupa mine e infiorator.Eu te sfatuiesc sa mergi la Culcer,noi acolo ne-am rezolvat si acum e super.L-a durut in ziau aia la pisu apoi gata acum e super ok.Deci mare atentie maine cine ce vrea sa-i faca.Bafta!



Luminita si la noi se pare ca DA s-a intors ,nu e grav dar iar are obrajorii rosii si aspri.Eu vreau sa incerc un tratament homeopat,daca are efect si te intereseaza te anunt.


de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

M-au spart astia cu paracetamolul


de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Musette

Cu paracetamolu, pi atunci dam inainte de vaccin

SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Laureta



de Luca



Mergi la inceput