MONTIGNAC (127 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata fetelor

io-s inainte de ciclu si am o burtoacaaa de ma dispera

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Neata!

Am baut cafeaua cu lapte , am mancat 2 oua prajite cu paine de in si migdale plus rosioare cherry.

Am o ora jumate la dispozitie sa fac ce vreau (a se citi bagat rufe la spalat, dereticat prin casa)si pe urma sport.M-a lasat in sfarsit febra si la 13.30 ma duc la controlul anual la sani.

O zi buna tuturor.

PS: Vali, de ce nu-ti faci cand e post ceva soia sau ceva cu avocado ca tine mai bine de foame...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Melany,nu-mi place soia!Am facut oadat snitele si nu mi-au placut deloc,le-am aruncat!Am incercat si am pus in sarmale,dar si cu carne si asa am mancat,nu s-a simtit la gust ca e soia!
M-am hotarat oricum,ciorba de praz si niste ciuperci sote cu mujdei mananc azi!
Oricum,luni sunt sigura ca n-o sa fie nimic in minus ca tre sa-mi vina

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Eu am mesterit de dimineata niste rosii cu mozzarela la cuptor. A iesit o chestie bunuta dar cu multe calorii .

Vali, cate calorii are painea aia de in?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Asa zboara kg mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

Salutare fetelor ,moooor aici de durere de ...nu stiu ..fiara, ficat[am inteles ca asta nu doare]sus in dreapta.... reprize de durere acompaniate de senzatii de greata...si cred ca e de la ouale de dimineata 2 la numar fierte...nu stiu n-am mai avut pana acum probleme de genu' fiarei- daca ii asta...ati trecut careva prin asa ceva ..si ce se poate lua cateva sfaturi va rog de la ''patite''

acum mananc salata verde cu lamaie si putintica branza de vaca si cateva feliute de gogosar..pentru cina aveam pregatit peste prajit cu mujdei de usturoi dar acum nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva ca ma ia cu greata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

maya daca te doare tare tare mai bine mergi la doctor , la un eco , poate fi mai mult decat o criza de fiere .... cu sotul meu cand am mers la o chestie cum spui tu durere si vomitat a avut infectata fierea si a trebuit scoasa de urgenta ... sanatate multa ....
daca e doar o criza de fiere te va ajuta sigur un no spa, redigest ceva metroclorpramid pentru voma si ketonal pentru dureri
sanatate multa multa

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka spune:

Valentina, mai da-mi si mie niste idei de preparate de post... Problema mea e ca ma balonez f tare de la legumele permise (varza, fasole, mazare - ca aproape toata lumea, dar si zacusca, naut, linte, vinete), mai putin de la dovlecei si de la ciuperci. Da' n-o pot tine numai cu 2 legume, paste si orez...
Cred ca ne vom imprieteni bine in postul Craciunului .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka

Valentina, mai da-mi si mie niste idei de preparate de post... Problema mea e ca ma balonez f tare de la legumele permise (varza, fasole, mazare - ca aproape toata lumea, dar si zacusca, naut, linte, vinete), mai putin de la dovlecei si de la ciuperci. Da' n-o pot tine numai cu 2 legume, paste si orez...
Cred ca ne vom imprieteni bine in postul Craciunului .

Mikka


Iti recomand si tie ca si Valentinei, care cred ca nu a vazut ce am scris in continuare, avocado cu rosii coapte si usturoi.Un strop de ulei masline si esti gata cu o masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Ce parere aveti despre uleiul din samburi de struguri?Il folositi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka spune:

Citat:
citat din mesajul lui melany72

Citat:
citat din mesajul lui mikka

Valentina, mai da-mi si mie niste idei de preparate de post... Problema mea e ca ma balonez f tare de la legumele permise (varza, fasole, mazare - ca aproape toata lumea, dar si zacusca, naut, linte, vinete), mai putin de la dovlecei si de la ciuperci. Da' n-o pot tine numai cu 2 legume, paste si orez...
Cred ca ne vom imprieteni bine in postul Craciunului .





Iti recomand si tie ca si Valentinei, care cred ca nu a vazut ce am scris in continuare, avocado cu rosii coapte si usturoi.Un strop de ulei masline si esti gata cu o masa.


Melany, da, am marcat ideea. Cred ca o sa servesc insa niste rosii proaspete sau cherry, ca nu-mi prea plac coapte...

Mergi la inceput