MONTIGNAC (127 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul
Daca nu stiati despre germenii de fasole mung ii aduc eu in atentia dumneavoastra, doamnelor. Intitial mi-am cumparat fasole din care sa fac eu germenii. Am tot taraganat procesul iar aseara am gasit in Carrefour la borcan la 4,2 RON. Cred ca romaneste le zice germeni de soia dar e gresit tradus. Acesti germeni sunt in topul alimentelor detoxifiante. Germenii de fasole Mung contin o gama completa de vitamine si saruri minerale (Ca, Mg, K, Fe, Zn, Cu, P, Na) precum si o cantitate mare de proteine (20%). De asemenea contin toti aminoacizii esentiali si numeroase enzime esentiale pentru digestie. Se folosesc mai ales in salate. Eu aseara i-am adaugat in salata de rosii si castraveti.


Uite ca mi-ai adus aminte de ei.Am si eu o cutie, foloseam la mancarea chinezeasca de casa, dar cum acum evit cat se poate orezul s-a dus si mancarea...si sta pe raft.
Sunt tare buni.

Puisoare, daca IG-ul la in e 35 reteta e cam...deplasata dar o scriu aici:
-75g seminte in macinate
-2 oua
-sare
-praf de copt (1/2 pachetel de 5g)
-ulei-o lingura (eu am zis sa ung tava dar pana la urma a intrat in compozitie.
Se amesteca toate de mai sus cu furculita si se pune intr-o tava micuta sau eu am pus intr-una rotunda mica.
Mie mi-a placut tare mult, nu a iesit nici uscata.O repet maine.

Andanii, tare frumoase ...mi-ar place si mie un mojar din ala...pt usturoi.Si f cool rasnita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Melany, interesanta reteta. Poate o execut in weekend. Ce gust are? Merge in combinatie cu orice?

Andanii, intr-adevar nu e usor cu numaratul caloriilor. Din "experienta" mea cu acestea, niste tipsuri. Foarte multe calorii are ciocolata neagra, migdalele si restul oleaginoaselor, uleiul( are in jur de 880 kcal/100ml). Orezul iarasi are multe calorii deci trebuie mancat cu masura, nu o farfurie cu varf cum mancam eu .

Am facut o iahnie delicioasa .Gustul la fasolea mung mie mi s-a parut undeva intre fasolea obisnuita si lintea verde. Am servit-o cu ceapa sotata intr-o lingura de ulei si boia.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Asa zboara kg mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Melany, interesanta reteta. Poate o execut in weekend. Ce gust are? Merge in combinatie cu orice?
[red]


Merge cu orice!

E buna la gust, gust de ...paine ce sa zic.EU am mancat sandwich ieri si azi am mancat cu smantana!!

De asta si repet maine figura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

NEATA slabutelor

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata si de la mine

Fug in parc cu copilul ca a iesit soarele in sfarsit

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Asa zboara kg mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna ziua fetelor.
Azi mi-am facut din nou painica de care ziceam, am pus si cateva fire de mac pe deasupra.

Sunt tot dupa masa la munca, dar am sarit sportul ca sunt cu dureri peste tot:abdomen, picioare...sunt rupta.Sper ca maine sa fie ok si sa trec la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Azi am sarit si eu peste sport .

Tocmai am aflat de o noua reteta de paine cu germeni de grau si faina integrala care toretic este monti.Maine cred ca o execut la masina de paine si va spun impresii.

Meniul de azi:
MD: salata de vinete, tofu, rosii si castraveti
P:gratar de pui cu salata de ridichi si fenicul( e prima data cand mananc fenicul dar nu mi-a placut )
C:iahnie de fasole mung cu ceapa trasa la tigaie cu o lingurita de ulei si boia



Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Asa zboara kg mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna fetele!
Azi am avut o zi infernala si maine ma asteapta una si mai si
N-am mancat ce mi-a propus,pana la 3 nimic,ca nu am avut cum,atunci am mancat 2 eugeniipe la 6 cand am ajuns acasa mi-am facut paste cu ciuperci si sos de rosii si-o salata verde cu castraveti.
Acum 20 de min am mancat o gutuie si 2 lingurite de dulceata de gutui,imi ploua in gura
Maine nu stiu..vad eu in functie de timp!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna si de la mine
Am o pofta mare de lipii ,oare este vreo reteta care mi-ar iesi?Ce zicieti?Aveti idee?


Eu stiam ca fasolea e interzisa in faza I sau gresesc?Ca am pofta de iahnie si aveam de gand sa-mi fac ,dar cand in colo am citit ca nu e indicata fasolea alba






Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

e ok fasolea si chiar ci cu grasimi combinata ... drept este ca multe dintre noi stagneaza sau se baloneaza de la ea ... dar o farfurie la 6 luni cat rau poate sa faca ?

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput