Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-15

Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-15 | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj

REGULI

Cand intrati in casa cuiva sunteti constienti de faptul ca trebuie sa urmati niste reguli asa ca, daca ati pasit pragul acestui topic care e gazduit de casa virtuala DespreCopii, in care Danielac si LauraNicole sunt gazde, va rugam sa respectati regulile, in caz contrar vom fi nevoite sa nu va lasam sa intrati!
1). Lasati jignirile de orice fel la usa! Nu vom mai admite limbajul tendentios, acuzele nefondate si scandalurile personale! In caz de nerespectare se vor sterge pur si simplu mesajele. Aici este topic umanitar nu uitati!
2). Nu vor mai fi admise persoanele care de la prima postare, fara sa aiba nici macar bunul simt de a se prezenta, cer ajutor! Ne pare rau dar daca nu ne dati detalii despre situatia voastra nu putem sa va ajutam! Daca va e jena sa va expuneti viata personala pe forum atunci puteti trimite un e-mail sau PM catre Danielac sau LauraNicole. Vom pastra secret si nu vom discuta decat cu admii acestui forum pentru a confirma situatia sau infirma in caz de nevoie.
3). De acum incolo NIMENI dar absolut NIMENI nu mai cere ajutor pe PM. Asa cum am cerut de nenumarate ori, totul se va face direct la topic si veti primi ajutor dupa ce veti fi verificati.
4). Persoanele care se afla pe lista neagra a acestui topic nu au dreptul sa mai ceara ajutor. Daca nu le convine, pot posta anunturi la Mica Publicitate si nu ne asumam raspunderea pentru cine primeste PM de la ele si decide ca totusi sa le ajute.
5). Daca aveti ceva de oferit, va multumim din inima pentru asta si va rugam sa ne faceti lista cu obiectele oferite, lista care va fi postata pe prima pagina a topicului. De asemenea va rugam insistent sa nu mai raspundeti la cererile de ajutor pe PM sau e-mail. Daca de pe lista celor nevoiasi ati ales pe cineva va rugam sa ne contactati si, pe PM sau pe email va vom da adresa respectivei/respectivului si, in caz de nevoie, alte detalii.
6). In momentul in care ati primit pachet sau alt fel de ajutor de la cineva de pe forum sunteti rugate/rugati sa postati pe forum data cand ati primit, ce ati primit si cum. Daca timp de o sapt. de la data trimiterii/donarii coletului catre dvs. nu primim nici un fel de mesaj, veti fi stersi din lista de pe prima pagina. Exista si cazuri exceptionale care bineinteles trebuie argumentate.
7). Daca primim dovezi ca una din cererile de ajutor nu a fost/este fondata, ne permitem sa va stergem din lista si vom cere insistent sa nu mai fiti ajutat/ajutata (gen: cer pentru cutare dar de fapt imi trebuie mie).


Cei care ofera:
Selene Bunny - hainute vara 0 - 18 luni,o pereche de cizmulite albastre nr. 19, de cauciuc, o pereche de sandalute de vara nr. 20
Cinezee - hainute, jucarii de fetita
bombonica12 - cutie de Cedax 36 mg/ml, haine gravida (2 bluze, 1 pantalon)
Eseea - hainute nou-nascut
Ionik - hainute fetita pana la 1 an
Miradi - cadita bebe
Stellutza - haine 0-3 luni
LauraNicole - haine fata pana in 12 ani
papanash - 4 cutii bete urechi bebe-sigilate, 1 pudra baneocin, 1 espumisan,1 bandaj buric, port bebe
simodina - 4 sutiene de alaptat nr. 85C, hainute de 3-6 luni(primavara-toamna), body-uri 6-9 luni, cadita de baie-suport nou nascut, incaltari fetita 6-9 luni, sandale nr.22,25, ghetute/cizme toamna nr.25,26, adidasi nr.25, jucarii 0-6 luni.
Antonia05 - haine bebe 0-3 luni
Nico23 - costum gravida (55kg), incaltari nr.36-37, masinuta plastic pt.copii,sandalute (2 perechi identice) - maro cu arici (reglabile) pt 1 an - 1 an jumatate, cizmulite roz cu blanita nr. 25, pantafiori alb cu roz cu arici nr. 25, jucarii bebe
ducky - haine baietel de 3 ani
lala2009 - salopeta de vara alba 18-24luni,pantaloni pijama marimea86/92,bluza pijama marimea92,fusta blugi 12-18luni,costum vara 12-18luni pt fetita,sosete 12luni
andru mami - hainute copil
Dodo_pui - hainute de baietel 110 cm
Tzutzullina - haine bebe 0-6 luni
cozmaf - kimono pentru 6-7 ani, haine vara pt baietel 6-9luni
Cornelia - haine bb vara, pantofi fetita nr.31 (2 perechi pantofi), 1 pereche pantofi de casa/gradinita, o pereche ghete baieti marimea 27
mariutza_mea - hainute de dat 6-9 luni de vara, sandalute 19, port bebe, jucarii pt dentitie, haine de vara de dama 44, pompa nasuc, hainute de toamna pt fetita 9-12 luni si papucei, si haine dama marimea 42 pt toamna
nushulica - hainute fetita 9-18 luni de vara, jucarii bebe,cadita si suport, adidasi 24 (2), tenisi 22, pantofi 25(2)
lorellay - haine baiat 4-5 ani
cristi 2003 - haine masura 38
Cornelip33 - hainute de vara si iarna, pentru baietel 5-6 ani(116-122cm) si ceva incaltari marimea 30-31
natynic - hainute de fetita de aprox 1 an (pana la 1 an si jumatate) si incaltaminte nr 19-21-sandalute, pantofi, ghete, cizmulite
madutza bra - haine bebe, pampers 0-3 luni
pisellino - hainute 0-6 luni si 9-12 luni

Cei care au nevoie de ajutor:
1. Adrian-Alexandru (4 ani, n.2005) - LauraNicole
2. Georgiana+Rebeca (3 ani, n.07.2006) - LauraNicole
3. Maria(4 ani, n.08.2005) - LauraNicole
4. Adriana(n.2003,Mizil) - LaurNicole
5. Robert Octavian (2.09.2008, Mizil) - LauraNicole
6. Gemeni (n.10.2008), mai au inca 5 frati cu varste cuprinse intre 3 ani si 13, 3 fete si 2 baieti, doua fetite fiind crescute de prietena mea Gabi, Ionita-Florina si Madalina, de 3 si 5 ani - LauraNicole
7. Rares (8 luni, Bacau) - LauraNicole
8. Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragoman
9. Gemene nascute in martie 2009, 3 baieti de 4,12, 13 ani si 2 fete de 6 si 7 ani si 2 baieti de 3 si 10 ani - ancadragoman
10. Eliza Florentina (5 luni, Ploiesti) - LauraNicole
11.Rebeca Andreea (24.04.2008)12,5kg,83 cm,14cm picior - cryss26buc
12. Glad (11.07.2005) (32 la picior), Elena - 22.12.2008 - ducky
13. Adrian (3 ani si 2luni) 26 la sandalute, 27 la ghetute, slabut dar inaltut - mamiy
14. Emilian (28.05.2001), Gavril (8.11.2003) - bombonica12
15. Robert Stefan (07.07.2008) - adda lili
16. fetita (5 ani si 10 luni),sofia (2 ani si 3 luni) - ionik
17. Andrei (23.08.2007), 11-12 kg,90-93 inaltime - andru mami
18. Bogdan Andrei (29.10.2002, 115 cm inaltime, 31 la picior), Isabella-Elena (01.04.2009, 7kg, 68g) - Dodo_pui
19. Anastasia Marina (14.08.2009), 60 cm, 5300 grame - Neli_ra
20. Antonia (30.09.2004), Sonia(11.06.2009) - Antonia_05
21. bebe care se va naste in dec. - Cosmyk

POZE:

http://family.webshots.com/photo/2666410090103554724dparIK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Lista neagra: in dreptul fiecarei persoane vor fi postate dovezi :
- persoane care ne-au inselat in trecut sau asupra carora planeaza indoiala

---------------------------------------------------------------------

1DumitruAnca/cormoran/DeliaD/ionelradu/deaturi22/dumitrachefloricacatalina:trafic de obiecte pentru copii,limbaj obscen.
2)mamy_taty
3)ddeiutz/.mami_pui sau deea08/ sau xplodcs_foneata sau bebe08 sau andreutzza
4)mmihai-fara amanunte nu ajutam pe nimeni.
5)adela_r-limbajul folosit .
6)Malta
7)ciocolatzica sau araiom sau mioarabraila sau miomada sau mai nou cu madamiobrbr
8)RAMONA_PRV/larisa_aurelia
9)Iacob Amalia (sau Sima Amalia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Teo a primit pachetul de la Ducki si continea :carte si creioane de colorat,3 bluze si un tricou.Multumim

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

Laura-azi pun si eu coletul ptr bb de oct la posta ca e facut cred ca de o luna dar daca am fost cu andrei in sp nu am avut tp sa il pun,sunt lucruri f bune,chiar noi multe dintre ele,stiu ca a zis ca a primit f multe de la fete,dar daca tot e facut si e si scris ptr ea,eu il pun si pe asta,o sa ii prinda f bine,sunt sigura,sunt lucruri grosute.

apropo,stii cumva daca s-a nascut bb-ul?

pooop

POZE

BAZAR PENTRU MIHAITA
BAZAR PENTRU BOGDAN
BAZAR PENTRU EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui andru_mami

Laura-azi pun si eu coletul ptr bb de oct la posta ca e facut cred ca de o luna dar daca am fost cu andrei in sp nu am avut tp sa il pun,sunt lucruri f bune,chiar noi multe dintre ele,stiu ca a zis ca a primit f multe de la fete,dar daca tot e facut si e si scris ptr ea,eu il pun si pe asta,o sa ii prinda f bine,sunt sigura,sunt lucruri grosute.

apropo,stii cumva daca s-a nascut bb-ul?

pooop

POZE

BAZAR PENTRU MIHAITA
BAZAR PENTRU BOGDAN
BAZAR PENTRU EMA




Multumesc mult de tot !O vor ajuta mult !
Bb de octombrie intarzie sa apara .Se pare ca totusi isi va face prezenta in urmatoarele zile .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionik spune:

am primit de la ducky un colet cu o geaca,cateva bluzite,o fusta si un pantalon de blug,plus o salopeta si o bluzita pt fetite.
multumesc din duflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antonia_05 spune:

Am primit ieri un pachet de la DIANA care continea:un body manecuta scurta,o pereche ciorapei,o pereche de pantaloni,o caciulita si o pereche de papucei de casa!!Multumim frumos!!!
Am obeservat ca is trecuta inca pe listuta la donati cu hainute si cu pompa de san:vas ruga daca se poate sa fie sterse deoarece nu le mai am le-am donat unei fete de pe forum,cred ca la NELI DACA NU MA INSEL!!
Multumim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

Anca, Ionik, Antonia, sa le poarte sanatosi !!!
Am mai trimis ieri o tura de pachetele. Pe vineri sau luni astept confirmarile.
Mersi

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Diana cred ca a primit si Maria pampersi ca mi-a spus mama ei ca are un aviz

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

fetelor am nevoie de nr.de tel al lui cosmynic trebuie sa i dau hainutele promise si posibil un patut -care se si leagana de la cineva va rog sa mi trim nr ei pe pm poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Antonia_05

Am primit ieri un pachet de la DIANA care continea:un body manecuta scurta,o pereche ciorapei,o pereche de pantaloni,o caciulita si o pereche de papucei de casa!!Multumim frumos!!!
Am obeservat ca is trecuta inca pe listuta la donati cu hainute si cu pompa de san:vas ruga daca se poate sa fie sterse deoarece nu le mai am le-am donat unei fete de pe forum,cred ca la NELI DACA NU MA INSEL!!
Multumim!!!


imediat!

POZE:

http://family.webshots.com/photo/2666410090103554724dparIK

Mergi la inceput