Ghiocei-Martie-Aprilie 2009 *(87)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Ma tot tin sa va intreb ceva...voi cum masurati cantitate de mancare pt bb? cantar electronic? biberoane gradate? boluri gradate?mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Cativ sa nu te mai prind ca te mai plangi de maimutica ta, ca pe mine una m-ai facut invidioasa

In sfarsit un maaaaare succes: para blenduita. A mancat David de a trebuit sa ma opresc, caci mi-era frica sa nu i se faca rau. daca era dupa el manca tot din castronel. Era asa de pofticios si simpatic

Sa vad ce-i fac si la pranz...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Ma tot tin sa va intreb ceva...voi cum masurati cantitate de mancare pt bb? cantar electronic? biberoane gradate? boluri gradate?

mami de Silvia Ioana



Eu nu am masurat niciodata si nici n-am de gand...la ce ma ajuta?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Cativ sa nu te mai prind ca te mai plangi de maimutica ta, ca pe mine una m-ai facut invidioasa In sfarsit un maaaaare succes: para blenduita. A mancat David de a trebuit sa ma opresc, caci mi-era frica sa nu i se faca rau. daca era dupa el manca tot din castronel. Era asa de pofticios si simpatic Sa vad ce-i fac si la pranz...Olga, mamica lui David iepurasul
Maine incerc si eu para ca mi-a adus tata de la parintii lui. zici ca ai avut succes? suuuper! pt pranz incearca dovlecel...la noi a fost tare bunmami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Citat:
citat din mesajul lui cativ13
Ma tot tin sa va intreb ceva...voi cum masurati cantitate de mancare pt bb? cantar electronic? biberoane gradate? boluri gradate?mami de Silvia Ioana
Eu nu am masurat niciodata si nici n-am de gand...la ce ma ajuta?Olga, mamica lui David iepurasul
Citem pe blogul ghioceilor ca o precautie pt a evita supradozarea unui aliment. eu ma tem sa nu-i dau prea multa carne sau prea putina branzamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Ma tot tin sa va intreb ceva...voi cum masurati cantitate de mancare pt bb? cantar electronic? biberoane gradate? boluri gradate?

mami de Silvia Ioana



Eu nu am masurat niciodata si nici n-am de gand...la ce ma ajuta?

Olga, mamica lui David iepurasul


Citem pe blogul ghioceilor ca o precautie pt a evita supradozarea unui aliment. eu ma tem sa nu-i dau prea multa carne sau prea putina branza

mami de Silvia Ioana



Eu cred ca poti sa-ti dai seama la ochi...prea multa ce inseamna...sa nu-i dai dublu, caci daca depasesti cu cateva grame nu cred ca-i bai...si oricum nu cred ca toti bebelusii mananca la fel. Poate ca unii nu se satura cu "norma" Si despre carne parca vorbeau fetele, este vorba de cateva lingurite..una, doua...nu mai stiu exact. O sa stiu cand o sa ajungem la acel capitol.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Cativ sa nu te mai prind ca te mai plangi de maimutica ta, ca pe mine una m-ai facut invidioasa

In sfarsit un maaaaare succes: para blenduita. A mancat David de a trebuit sa ma opresc, caci mi-era frica sa nu i se faca rau. daca era dupa el manca tot din castronel. Era asa de pofticios si simpatic

Sa vad ce-i fac si la pranz...

Olga, mamica lui David iepurasul

Maine incerc si eu para ca mi-a adus tata de la parintii lui. zici ca ai avut succes? suuuper!
pt pranz incearca dovlecel...la noi a fost tare bun


mami de Silvia Ioana



Pere mi-a explicat pediatra de care sa iau: trebuie sa fie din acelea maro, mai lunguiete, cu coaja tare, dar inauntru sunt moi. Sunt dulci si delicioase.. Dar daca ai bio, nu mai conteaza de care sunt...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Bio la mine inseamna din gradina unde au fost stropite doar cu insecticid de vreo doua ori prin vara. si perele si merele. am si 3 meri opriti de tata special pt copil, adica neatinsi de solutie. la ce productie de mere avem...sa manance copilul meu tot timpul si nu le dovedeste pana la primavara.mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Olga, cum e scaunul de masina? ii place Bossului in el? e stabil?scaunul, nu Davidmami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Ma tot tin sa va intreb ceva...voi cum masurati cantitate de mancare pt bb? cantar electronic? biberoane gradate? boluri gradate?

mami de Silvia Ioana



noi cu cantarul electronic de bucatarie

si la ce experienta avem , estimez cu precizie si ce inghite si ce zboara in toate partile

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 6 luni

Mergi la inceput