Bucurii de sept - oct 2006 in sarbatoare! (173)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Va multumim de urari!
Am sarbatorit in cerc foarte restrans, Vladut a fost oricum fericit, poze din pacate n-am facut, ca am imprumutat aparatul foto si inca nu l-am recuperat. Recuperam anul viitor.

Pentru cine vrea sa slabeasca sau sa aiba un stil de viata mai sanatos va recomand urmatoarea carte: http://www.scribd.com/doc/7878392/DIETA-VIETII Eu tin regimul asta de ceva timp, de cand s-a imbolnavit mama si m-am simtit foarte bine, am si slabit mult, dar asta cred ca nu doar datorita dietei, ca am slabit mai mult decat ar fi fost normal. Am ajuns la 60 kg, iar inainte de a ramane gravida cu Vladut aveam 65, asa ca haine care sa-mi vina nu mai am, dar nici bani pt altele noi. In fine, asta nu-i o problema atat de mare, noi sa fim sanatosi. La inceputul verii aveam 75, insa doar luna trecuta am slabit 8 kg, de aia zic eu ca nu e un ritm tocmai normal.

Urez si eu La multi ani tuturor bucuriilor ce s-au sarbatorit pana acum si imi cer scuze ca nu prea am felicitat anul acesta pe nimeni... Promit sa recuperez anul viitor.

Vladut si cu Daria sunt niste scumpi, asta cand nu se bat, imediat se vor egala fortele si prevad niste lupte pe viata si pe moarte Fac prostii impreuna si dca le spun sa se opreasca, Vladut de obicei se opreste, intelegand mai multe, Daria insa isi continua treaba si Vladut se ia dupa ea, iar eu Azi ma chinuiam de zor sa fac curatenie in casa, eu spalam pe jos, iar astia doi ai mei s-or apucat sa se stropeasca cu suc. Le-am zis sa se potoleasca, nervoasa, ca eu tot fac si nu se vede sfarsitul si degeaba. La un moment dat m-am asezat neputincioasa in fata lor. Daria imediat a venit in brate si s-a apucat sa ma consoleze: "gata,gata" si ma mangaia si se lipea de mine Vladut evident s-a luat dupa ea si eram deja cu amandoi lipiciosii in brate si consolata din toate partile. Credeti ca mi-o mai pasat de parchetul stropit cu suc? Tare scumpi pot fi, cateodata.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi!
Cristina, ma bucur ca ai reaparut, pupam nazdravanii.
Trischa, notez reteta, merci.
Lexi, ai facut tortuletul?

Noi am fost ieri la ziua lui Mathi, a fost splendid; micul print a avut parte de o aniversare foarte frumoasa. Narcisa a topait intr-una, i-a placut mult. O sa revin cu poze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cristina, si eu ma bucur mult ca ai reaparut. scumpilor. Si eu imi ies din minti cand vad ca robotesc sa fie cat de cat curat si nu dureaza nici 5 minute curatenia. Eh, trecem noi si de fazele astea.
Xandrutza, tocmai am terminat de facut tortul, dar abia maine il degustam.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

La multi ani BUCURIILOR: Iulia, Maria, Ruxandra, Alessia, Teodora, Vlad, Rares, Mathias, David...sa cresteti mari si sa fiti sanatosi

La multi ani si pt PRINCESS, multa sanatate si mult noroc in viata



AJUTATI-L PE SEBI

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut, site-ul

www.fancybijoux.ro/" target="_blank">fancybijoux.ro Fancy on webshots Fancy on shopmania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Buna seara dragi mamici!
Am mai citit din cand in cand, am vrut sa va scriu cateva cuvinte acum o saptamana, dar vestea despre mama Cristinei m-a intristat si nu mi-am mai gasit efectiv cuvintele. Tot in oct, dar in urma cu multi ani a murit si tatal meu, asa ca pur si simplu amintirea clipelor urate de atunci m-au napadit si nu am mai fost in stare sa urez si eu cateva cuvinte frumoase sarbatoritilor.
Drept pentru care revin cu urarile de rigoare si cu scuzele ca am intarziat atata:
La multi ani si o viata frumoasa si indestulata, sa fiti sanatosi si sa aduceti multa bucurie parintilor vostrii!!!
La multi ani fericiti pentru Iulia-Ioana, Maria-Diana, Ruxandra, Alessia, Teodora, Vlad-Andrei, Mathias, David-Stefan, Luca, Vladimir-Alexis, Vlad.
La multi ani si puiului meu Rares, sa ii dea Dumnezeu sanatate dar si minte, ca tare suparata mai sunt pe el si sper sa imi treaca curand, ca nu imi place sa vad cum zi de zi ne certam si cum zi de zi, ora de ora, minut de minut el este contra, este nu si nu si nu,, nu vreau, nu vreau, nu pot, nu imi place.....si alti zeci de nu.
Si ca sa va povestim si despre petrecerea noastra de anul acesta: am dorit ca in acest an sa serbam ziua si la cresa cu colegii de acolo, unde am avut un stres enorm ca sa fac un totrulet usor pe gustul lor dar si potrivit pentru copiluti mai mici sau mai mari. Seara am avut o minipetrecere la o gradinita particulara, unde s-au ocupat ei de aproape tot si unde au promis multe dar nu au facut pe placul meu mai nimic, Rares a fost tare indiferent la tot ce am pregatit ptr el, a fost intors pe dos continuu, pe mine m-a respins continuu, copii i-a ignorat, a facut urat, a tras de toate jucariile si de toti invitatii, ce mai am fost tare dezamagita si suparata ca m-am stresat sa iasa ceva frumos si nu a apreciat nimic in plus prestatiile celor pe care i-am platit nu au fost pe masura asteptarilor, drept ptr care regret ca nu am facut ca in alti ani acasa. Si ca sa fie toate alandala, atat la cresa cat si la petrecerea de seara am facut zeci de poze care dupa ce le-am descarcat am constatat ca 95% sunt esuate (mi s-a stricat aparatul si toate sunt miscate si neclare).
Azi am avut invitati nasii, finii si familia, cei mai mari, alt stres, alte pregatiri, de data asta insa am facut ceva mancare si restul am cumparat, Rares a fost la fel de necomunicativ si necooperant, a facut urat, s-a purtat urat cu nasii (mi-a fost efectiv rusine desi stiu ei cum e cu copii,mai ales cand e lume multa si sunt prea bagati in seama).
Ca sa completez acest tablou al comportamentului deviant al puiului meu, zi de zi avem scandal ca se razbuna pe Miruna ptr orice observatie care i-o facem, o brusceaza mult, o chinuie continuu, ba chiar o indeparteaza mult in ultima vreme, nu vrea sa mai stea la el in camera, nu o lasa sa se mai atinga de jucariile lui....etc.
Sunt foarte suparata ca ii facem toate poftele, are mii de jucarii, i se da f multa atentie, chiar si eu incerc seara sa ma ocup de el exclusiv dup[a ce culc fata, cu toate acestea este f gelos si acaparator si are un comportament egoist si rautacios.
Sunt suparata si de atmosfera tensionata din familie care duce si ea la acest comportament si sunt convinsa ca Rares simte tensiunea din cuplu si se comporta ca atare.
Prin urmare sunt f dezamagita de viata mea, sunt intr-un moment foarte delicat in care ma gandesc cum sa imi salvez copii si atat, vreau sa le ofer o viata echilibrata dar nu mai reusesc sa ma echilibrez eu pe mine insami ca om, sunt epuizata fizic si mai ales psihic, vreau sa ma pun pe picioare si sa incerc sa gasesc o cale de comunicare cu Rares cu care am pierdut orice legatura. Am fost foarte dezamagita inclusiv ieri cand am vrut sa iesim la plimbare si m-a impins urland sa ma duc acasa ca eu nu ies cu ei,ma respinge continuu si nu stiu cum sa mai procedez cu el. Am plans de necaz vazand cum propriul meu copil ma indeparteaza si ma respinge.
Si pentru ca nu vreau sa ma plang la infinit, o sa ma opresc aici. Nu vreau sa credeti ca viata mea este chiar atat de neagra cum poate am lasat impresia. Miruna este la stadiul in care i se lumineaza ochii cand ma vede, este foarte legata de mine si asta imi mai da putere, desi o neglijez foarte mult ptr a ma ocupa si de Rares si a nu ii da lui impresia ca ea este favorita. Problema este ca ea este legata de mine prin faptul ca o alaptez, ca are nevoie de mine la mancat, la culcat, la schimbat, spalat....sotul nu se baga cam deloc in activitatile care tin de ea, si in afara de mama care ma mai ajuta cu eadimineata cand eu ma ocup de casa si mancare nu prea am cum face.
Va doresc o saptamana cat mai buna. Sper sa intru cat mai des, desi sincer nu am energia si dispozitia necesara, deja mi se pare ca ma vait foarte mult si mai ales ca spun lucruri care nu ar trebui spuse, dar unori ma gandesc ca poate a mai trecut si altcineva prin astfel de momente si ... imi ofera o solutie salvatoare care functioneaza si la mine.
Va pup! Multa sanatate tuturor.



Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Tanima incerc maine sa-ti scriu cum am procedat noi si inca mai procedam. Acum risc sa trezesc copiii tastand. Cheia de fapt ai intuit-o chiar tu: relatia cu sotul.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!

mamicilor cu 2 sau mai multi copii.
Tanima, iti urez mult bafta sa treci peste problemele de comunicare.


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mamici, eu ma confrunt cu o mica problema de sanatate cu Maria: ii apare spre dimineata o stare de raguseala si parca ar avea nasul infundat. Mai tuseste, dar foarte rar.

Eu i-am dat Oscillo, in nasuc pun Rinonef, bea ceai caldut cu miere de albine, ce sa-i mai dau, asa usurel, nu stiu... Am sa-i iau niste picaturi de echinaceea.


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza

ce fac fetele ?

brr ce frig eeeee. vreau la mareeeee

cred ca voi pleca de Revelion in DUBAI
sunt niste super oferte la noi si astept un Las Minute !
sau poate primesc si eu un cadou de ziua mea



AJUTATI-L PE SEBI

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut, site-ul

www.fancybijoux.ro/" target="_blank">fancybijoux.ro Fancy on webshots Fancy on shopmania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Tanima, imi pare rau ca nu reusesti sa gasesti o cale de comunicare cu Rares in primul rand. Sunt sigura ca atunci cand vei reusi sa te mai linistesti putin, se va schimba situatia. Copiii simt fff bine stresul si agitatia prin care trec parintii, mai bine decat ne imaginam noi.
Lilina, am vazut si eu ceva reclame la TV cu oferte tentante in Dubai de revelion. Chiar mi s-au parut super ofertele. Daca plecati, va urez de pe acum distractie maxima.
Va invit la si sau . Azi il sarbatorim pe sotior.


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput