Nurofen compensat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Ce nesimtire, dar oare antibioticul se mai da gratuit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si eu am avut o reactie ciudata la farmacie cand am vazut cat costa. M-am suparat si nu mai cumpar de acum. Am luat paracetamol sirop romanesc, am dat 8,5 lei. Vad ca i-a fost bine lui Stefan cu el.
Eu am inteles de la farmacista ca, de cand l-au scos de pe lista gratuitatilor producatorul poate pune orice pret sau, ma rog, ce pret i se pare "normal" ptr. produsul lui. Pna acum Nurofen lua toata lumea si ei isi luau banii de la stat, de acum inainte se bazeaza pe cumparatori.Pe mine una, sigur m-au pierdut de client. Mi se pare o scumpire nesimtita. Cu atat mai mult cu cat l-au scos de la gratuitati si-l plateste omu' direct din buzunar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tara13 spune:

Sa-i i-a dracu cu preturile lor. Si eu m-am socat astazi la farmacie, dar abia acum vazand mesajele voastre m-am desteptat si mi-am dat seama ca si noi ii putem pune la punct pe ei. Zicea cineva de siropel Ibalgin. E aceeasi substanta: ibuprofen si il putem folosi linistite. Si mai sunt. Marcofen-ul este iarasi o marca ieftina. E produs de Glaxo si chiar si capsulele pt adulti sunt mai ieftine. Siropul e un pic mai ciudat la gust, dar daca nu aveti un copil moftuos e o varianta convenabila ca pret. Concluzia: NU mai cumpar veci Nurofen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ibalgin baby(sirop) intra pe lista de gratuitati din 1 oct.09, e pe lista C3.
Nurofenul e exagerat de scump, la fel si Panadolul.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

atat s-a scumpit si nurofenul?????? noi aveam "in stoc" vreo 3 sticlute si nu am mai cumparat cam de mult...dar a trebuit sa cumparam panadol si am ramas traznita cand am vazut cat costa (si colac peste pupaza cand am ajuns acasa am scapat cutia si s-a spart sticluta si a trebuit sa mai luam unul...deci 40ron dintr-un foc )

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput