Trombofilia o cauza a infertilitatii - 15 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

Multumesc mult pentru grija miki .
Pentru tiroida, doctorita endocrinolog, mi-a dat tratament cu euthyrox 25 iar schema de tratament este luni, miercuri si vineri 2 pastile iar in celelalte zile cate 1 pastila. Si danny1 ia tot euthyrox parca.




MTHFR - C677T heterozigot + Lupus anticoagulant + Tiroidita Hashimoto
1 sarcina IA si 2 naturale oprite in evolutie (5s,6s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Lavinia felicitari pt liniutza, am observat-oApp Georgic, pune-ti o liniuta deasupra semnaturii sa stie omul unde se termina mesajul si unde incepe semnatura. Pui in fata semnaturii un hr intre paranteze drepte. Iar dc vrei toata semanatura mica pui in fata [ size] iar la sf [ /size=1] dar fara spatii in paranteze
Lavinia medrolul sau prednisonul este pt a nu-ti respinge organismul embrionul, are alt rol decat eutiroxul.


Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Dezamagita BU o scoti definitiv dc iei Maca Activ.
Clexan fluidizeaza sangele si se ia dupa ovulatie pana nasti 1/zi, subcutanat, seara inainte de a te culca si e bine sa o faci la ac ora. Ac ti-l rec hematologul dar multi nu vor sa ti-l dea decat dupa ce se vede saculetul in uter. Dar pt multe din noi e prea tarziu sau nu se implateaza bb. Dc faci stimulare at e musai sa-l faci, injectiile de stimulare coag sangele.


Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)



mi-as permite o mica corectura : clexane se face pana in saptamana 6 dupa ce nasti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Goggy exact!!! Eu as face inca 3 ani numai sa nasc.
Fetelor off topic, care v-ati facut injectii intramuscular sa ma invatati si pe mine? Tb sa-mi fac polidin de sambata si as prefera in popou pt ca in picior mi-e frica sa nu nimeresc ceva.


Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap99 spune:

buna seara
acum am ajuns si eu de la servici
sa fie un nou capitol plin de liniute duble

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Miki hai sa iti spun cum stiu eu ca se face polidinul...imparte fesa in 4 parti, si cel mai bine este in dreptul orei 14-15... si se face usurel, apoi masezi bine. A doua zi schimba fesa si tot asa. Poti face si doua fiole odata,ca sa nu te intepi de doua ori in aceasi zi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

miki o sa intreb fetele de la "Sarcina si bolile autoimune" daca trebuie sa iau caci mie mi-au iesit analizele in limite normale. Eutyrox mi-a dat ca sa scad sub 1 TSH-ul care mi-a iesit 2,44 dar care este normal in intervalul 0.27 - 4.2.




MTHFR - C677T heterozigot + Lupus anticoagulant + Tiroidita Hashimoto
1 sarcina IA si 2 naturale oprite in evolutie (5s,6s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Se pare ca a venit si menstra mea....off din pacate Miki nu am avut timp sa cumpar tot ce mi-ai recomandat tu azi pt simularea naturala...si va trebui sa incep la ciclul urmator...asta e, poate nu va mai fi nevoie...
Inca ceva fetelor, vad ca vb despre clexane dupa ovulatie sau chiar din z1-2........ ar trebui sa facem clexane in fiecare luna , indiferent daca facem sau nu stimulare , IA sau FIV??? Eu am inteles ca in perioada in care incercam natural ar fi de ajuns aspenter, b=urile si acidul folic.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap99 spune:

pentru injectii im cel mai simplu e sa cuprinzi cu mana soldu
l: adica degetul aratator pe spina iliaca antero-superioara si unde vine in spate degetul mare cobori 1 cm
intri cu ac verde aproape tot
apoi aspiri si daca nu vine sange poti sa injectezi incet
apoi scoti si masezi bine

daca vine sange cand aspiri scoti acul putin si aspiri iar

mai bine sa vb cu cineva sa ti le faca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

jasmine30 imi notasem eu un doctor bun dar este in agenda de la serviciu. Daca ai rabdare pana maine seara iti trimit numele si datele de contact.




MTHFR - C677T heterozigot + Lupus anticoagulant + Tiroidita Hashimoto
1 sarcina IA si 2 naturale oprite in evolutie (5s,6s,7s)

Mergi la inceput