America (180)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Polux multumim!!! ce maricica s a facut si pustoaica ta!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu nu stiu care mai este programa acum in Romania dar Alex al meu de la 4 1/2 ani stia toate literele, cifrele, face adunari pana la 10 ..etc. Eu abia in clasa a 1 a am inceput cu bastonase si numarat obiectele dintr-o multime. Mie mi se pare ca se apuca de "carte" mult mai devreme in tara asta poate si pentru ca este o limba mai grea decat romana si e nevoie de mai multa memorare.
Cat despre testele alea, eu am inteles ca nu sunt atat de usoare ...poate difera de la stat la stat, in unele state sunt mai usoare si in unele mai grele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

fetelor, ajutor!
sambata am fost cu philip la dr si l-au diagnosticat cu stomach flu. Avea febra (101.7), putini muci si tuse uscata si a vomat de vreo 3 ori. de atunci nu tu voma, diaree sau alte simptome de astea. l-au testat pt gripa si a iesit negativ. el inca are febra, o iritatie pe piele care-l mananca si nu doarme absolut deloc noaptea. ii dau tylenol dar ma tot intreb ce ar putea fi. sa fi fost food poisoning? dar si asta e cu diaree....v-ati mai confruntat cu asa ceva? exista fals negativ la flu test?
saru mana mult

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai mie imi suna a virus stomacal ... si ar trebui sa tina intre 1-3 zile. Eu zic sa nu te panichezi, daca ii scade temperatura de la tylenol sau motrin atunci e bine. si daca e influneza ce ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nu stiu ce e, dar nu mi se pare stomach flu. Cred ca e vreo gripa totusi. O sa ii treaca, nu te speria. Totusi eruptia aia pe piele sa nu fie vreo boala din alea a copilariei ca si ala au simptome ca de gripa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In alta ordine de idei, eu fac criza la nerv cu hranitul copiilor mei. Fetelor, mai exista cineva care are probleme cu mancarea ?
Nu stiu ce sa le mai dau de mancare - nu vor sa incerce nimic nou - se uita la mancare si prima reactie este "pfiuuu". Nu le place nimic - supa, legume, salata, friptura ... numai chicken nuggets, hot dog si pizza. Inteleg sa le dau 1 data pe saptamana cate una din asta dar in rest ... va spun, cand vine timpul de masa sunt pe tavane de nervi ca paienjenii.

Are cineva un sfat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andreea, tine copiii separat. Daca zici ca-i curge nasul si a aparut si eruptia asta ma gindesc sa nu fie altceva.
La gripa este un procentaj destul de mare de fals negativ.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ramona, da, am citit si eu de fals negative un articol in ny times. eu sunt convinsa ca are swine flu.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

nu e o eruptie, m-am exprimat eu gresit, e mai degraba ca o iritatie, ma gandesc ca poate si de la febra, transpiratie etc. ramona, daca e swine in cat timp trece?

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

unde pe piele? i-a facut testul de strep? e pe antibiotice?

intermezzo:

http://www.cbc.ca/canada/story/2009/10/13/f-vp-handler.html
ca de obicei discutiile mai interesante ca articolul:)

Mergi la inceput