Burtici fericite de septembrie-octombrie(222)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Noi ne pregatim de baita. Dar am si eu o curiozitate: ai vostri bebici cam cat de des fac cah pe zi? Ca mi-e teama pe undeva sa nu faca prea des. Am si citit de diareea asta si nush c sa cred. Sunt cam stresata.

Andrushca, new mummy
Sophie Amelie, our sweet baby, we luv' u!




hai ca sa vedeti ca citesc pe toata lumea si ma preocupa problemele fiecareia..acum dau test din ce-am citit in urma: un bebe alaptat exclusiv poate face de la 2-3 kk-lici pana la 8-10 "scaune" pe zi. Pot fi si mai multe daca partoanele sunt mai "explozive"
raluk, m-am descurcat??? Adi, ce zici, ma calific pentru etapa viitoare??
Sa nu ma lasati corigenta ca pateste Radulescu fix ca bebe ala din povestea Danutei...iese direct cu canini!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!


Eu inca n-am avut nici macar examenul practic, deci nu sunt in comisie, sunt la cei la care le tremura picioarele inainte de a intra la examen

Dana mi s-a parut super ca daca alaptezi nu te stresezi daca e bine kk

39+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

..yuhuuu...acum astept poza cu kiltul ca de cand sunt aici am vazut unul singur si mi-a placut la nebunie

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Andra, scuze eram prinsa in glumele Lilianei....poate sa faca caca dupa fiecare masa,sau nu...eu la amndoua fetele am avut accelasi tip de caca(galben ,exploziv,cu bucati mici albe prin el).exista si alt tip, daca alaptezi?doar ca Iulia termina intr-un singur pampers, Isabella i trebuie 2...nu termina decat daca i pui pampers curat..
Liliana si eu o patesc..dar amu i-am pus servetele umede in baie ca se poate sterge usor cu ele...
Raluk un big kiss ...
Dana, eu pe multe dintre voi va stiu , citindu-va din umbra si vazand poze, si am zis ca e normal sa-mi stiti si voi moaca, ca doar nu vorbiti cu un pc..

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Bine v-am gasit
Unombun, la multi ani, sa fii sanatoasa si asteptam vesti bune!
Dana, Moni_iulia, vad ca inca sunteti in asteptare...hai ca nu mai este mult si o sa va tineti bebeii in brate! Daca puteti, odihniti-va!
Si bebita mea mananca si trage parturi si face kk, de multe ori pe zi, de obicei in timp ce manaca la san...
Am primit o gramada de hainute superbe care ne sunt mici...ca lungana mea de 54cm nu se mai incadreaza la 0-3luni cred... Mi-e imposibil sa citesc din urma, bebita e cuminte, acum sughita si o ignor, sper sa nu se enerveze!

mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2863553040104955882JsCEaJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

eu scriam la celalalt capitol dar bine macar ca nu sunt singura
Acum ca am recuperat va pup si merg sa pap un strudel....
Seara minunata si dana si moni-iulia poate vine la noapte....
Ne auzim dimineata

PS - vroiam sa mai zic ca la lista de pompe mai sunt si 2 manuale de la Tomee Tippee ...a mea si a Mangulicai de care suntem tare mandre...cel putin eu

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


Daaaa, si cred ca si Adinus avea tot Tommee Tippee!

Cred ca am uitat-o pentru ca la noi este un singur model pe un site fantomatic, in care nu explica nimic de ea . Deci inca un item de adaugat la magazinul virtual viitor!

39+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

..yuhuuu...acum astept poza cu kiltul ca de cand sunt aici am vazut unul singur si mi-a placut la nebunie

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David


Si domnul era undeva pe un podium mai inalt?

39+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Bine v-am gasit
Unombun, la multi ani, sa fii sanatoasa si asteptam vesti bune!
Dana, Moni_iulia, vad ca inca sunteti in asteptare...hai ca nu mai este mult si o sa va tineti bebeii in brate! Daca puteti, odihniti-va!
Si bebita mea mananca si trage parturi si face kk, de multe ori pe zi, de obicei in timp ce manaca la san...
Am primit o gramada de hainute superbe care ne sunt mici...ca lungana mea de 54cm nu se mai incadreaza la 0-3luni cred... Mi-e imposibil sa citesc din urma, bebita e cuminte, acum sughita si o ignor, sper sa nu se enerveze!

mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2863553040104955882JsCEaJ


ce ma bucur ca totul e bine la voi

Cu sughitul e cea mai buna metoda, citisem undeva ca pe ei nu-i afecteaza, dar ii sperie ca ne simt pe noi panicate

Of, lenesul meu in sfarsit mai da semne de miscare, ca azi toata ziua a lenevit, deja ma speria si voiam sa imi pun aparatul ala de ascultat burta sa-l caut... . Cred ca nu mai poate de stramtoreala, dar eu il oblig sa stea acolo?

39+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Claudia, nu mai zi asa, ca imediat ma trimit fetele la colt, cu mainile ridicate si eventual cu genunchii pusi pe coji de nuci. Deci, se pare ca eu mi-s aia de arunc cu cocoloase de hartie in spatele profesorilor. Ntz-ntz-ntz...
Pentru ca ai parat...pozele de la nunta la control!

Si noi avem la baie hartie pe sortimente de calitate si miros, servetele umede...chiar si dushul este tot in baie dar nu-i mai simplu sa strigi dupa mama??? Pe Andra am invatat-o cu narav (prost!!) dar pe baiat il las in grija lu' tat-su (parca vad ca se obisnuieste cu "el" uscat in pantalon )



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Am pus la semnatura...da Raluk si pozele mele de la nunta , facute de verisoarele mele scumpe din Cluj, sunt mai mult de jumatate cu genunchii sotului meu, el fiind un scotian adevarat a purtat cum se cuvine kiltul, iar fetele au vrut sa se convinga

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 4mykids

Am pus la semnatura...da Raluk si pozele mele de la nunta , facute de verisoarele mele scumpe din Cluj, sunt mai mult de jumatate cu genunchii sotului meu, el fiind un scotian adevarat a purtat cum se cuvine kiltul, iar fetele au vrut sa se convinga

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/





Frumoasa mireasa, frumoasa graviduta, frumos costum de scotian...da' mingea ce rol are in "afacerea" asta?

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput